Skocz do zawartości

Ocena integralności systemu i propozycje upgrade'u


Tomaszek

Recommended Posts

20 godzin temu, tomek4446 napisał:

Przerabiałem też rozwiercanie wtyku

to była druga opcja :D 

Jasne, że się pochwalę efektami!

 

19 godzin temu, Rega napisał:

Jesli ktoś zdecyduje się na wtyki lutowane to polecam WBT. Lutują się bardzo dobrze. Wtyki metalowe, pozłacane

Kupiłem finalnie takie z napisem "Nakamichi", w pełni skręcane, tylko finalnie i tak mam zamiar lutować, przynajmniej gorącą żyłę :) Nad WBT też się zastanawiałem... myślę że będą jako następne :) Muszę tylko odkopać gdzieś starą cynę. Kupiłem ostatnio taką bez ołowiu i ze srebrem - nie najlepiej wspominam te zabawy.

 

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Bo silver.

Wcześniej nie wiedziałem co to "silver", teraz już mam trochę jaśniej :) Trzeba na własne uszy to przeżyć :) 

Chcesz powiedzieć, że Neotech może mi robić to samo? Ma w nazwie "Silver plated hybrid design"... :)

 

20 godzin temu, DiBatonio napisał:

Z pewnością nie, szkoda kabelka z takimi wtykami.

Myślisz że z tymi Nakamichi się wygłupiłem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dużo żelastwa chyba, co?

Klei są pod tym względem ubogie w ilość "blachy".

Gniazda RCA rewelacja, wykorzystałem jakiś czas temu w słuchawkowcu.

 

72a3ecf1419082fd3b45c89de459.jpeg

kle_innovations_classic_harmony_rca-sockets_cinch-buchse_1.jpg

15 minut temu, Tomaszek napisał:

A takie coś... Nakamichi 75011-1

To są te?

https://allegro.pl/oferta/4szt-wtyk-zlacze-rca-cinch-nakamichi-bez-lutowania-11759457645

Bardzo fajne i praktyczne są też Neutrik NF2CB2 z ruchomą masą kiedyś popełniłem na nich przejściówkę RCA>XLR.

 

 

Foto-0013.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DiBatonio napisał:

Mają dużo żelastwa chyba, co?

Dokładnie, szukałem nawet jakiegoś izolatora pomiędzy gorącym a masą. Jest, znalazłem :)

 

28 minut temu, DiBatonio napisał:

Klei są pod tym względem ubogie w ilość "blachy"

a ja myślałem, że lepiej jak jest zupełnie odwrotnie... Jeszcze sporo nauki przede mną..

 

29 minut temu, DiBatonio napisał:

Dokładnie takie. Wiem, że szaleństwa nie ma, ale uznałem że powinno styknąć... nic innego nie znalazłem na szybko :/

 

a co do Neutrik z ruchomą masą - jest szansa, że to będzie dłużej działać? Jak się coś rusza, to dla mnie styk jest średnio pewny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomaszek napisał:

co do Neutrik z ruchomą masą - jest szansa, że to będzie dłużej działać? Jak się coś rusza, to dla mnie styk jest średnio pewny.

Nie nie, to seria PRO, a ruchoma masa ma swoje zadanie, jak zauważyłeś kołnierz jest wysunięty dokładnie tak jak bolec. 

Wkładając taki wtyk, najpierw "uziemiasz" kabelek dopiero później sygnałowy wchodzi w gniazdo, a masa się cofa w tym czasie, fajne wtyki.

Co do ilości żelastwa, to w myśl zasady im mniej tym lepiej,  więcej nie zawsze oznacza dobrze, sygnał nie biega po całej tulei, tylko od razu trafia do przewodu.

W Klei masa jest realizowana za pomocą pinu 😉

Jedno mnie w nich denerwuje, bardzo ciasno wpinają się w gniazda RCA.

Nakamichi są spoko, mam Furutecha FT111R na DIY kabelku i są podobnie zrealizowane, ale  nie ma tyle żelastwa. 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomaszek napisał:

Wcześniej nie wiedziałem co to "silver", teraz już mam trochę jaśniej :) Trzeba na własne uszy to przeżyć :) 

Chcesz powiedzieć, że Neotech może mi robić to samo? Ma w nazwie "Silver plated hybrid design"... :)

 

Jeśli nazwa jest tożsama ze sposobem produkcji tego to tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2022 o 20:09, tomek4446 napisał:

Pochwal się rezultatem.

Kabelki zrobione, kierunkowość zachowana zgodnie z napisami i strzałkami. Gorąca żyła lutowana, ekran w sumie też lutowałem 🙂 z jednej strony. Z drugiej wisi...

20221202_140557.thumb.jpg.bbc08d12d9737009ea66d80ad9202c7c.jpg

Po podpięciu trochę szok. Jakby rozstaw kolumn się zwiększył, jakby więcej wszystkiego, więcej szczegółów, ale.... No właśnie. Dołu zdecydowanie mniej. Część pasma wysunęła się mocno do przodu. Nie sądziłem że IC moga aż tyle zmienić. Nie potrafię określić czy to średnie, czy wysokie tony, ale to gdzie są talerze z perkusji, tam gdzie słychać klaśnięcie, gdzie wokal ma w tekście "s" jest tak natarczywe, że szok. Ta część pasma wysunęła się mega na pierwszy plan. W pewnych systemach na pewno jest to porządane, ale ja szukam czegoś innego ;)

Do tego ciekawa funkcjonalność nakamichi, o której wcześniej nie myślałem. Można je zakręcić na gniazdach po podłączeniu. Na pewno poprawia to jakość styku. Są jednak dość szerokie i ledwo się mieszczą na gniazdach. Trzeba też pamiętać o odkręceniu przy demontażu, bo łatwo urwać gniazdo w sprzęcie. 

 

Dnia 1.12.2022 o 07:17, Piotr Sonido napisał:

Bo silver.

 

No i wiem już czego nie szukać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2022 o 14:33, Tomaszek napisał:

Kabelki zrobione, kierunkowość zachowana zgodnie z napisami i strzałkami. Gorąca żyła lutowana, ekran w sumie też lutowałem 🙂 z jednej strony. Z drugiej wisi

Co to jest za Neotech, jeśli on ma budowę niesymetryczną, to jak mogłeś z jednej strony nie przylutować masy/ekranu?

To jest ten kabel?

https://loudspeakershop.eu/neotech-nei-3003iii-interkonekt-cyfrowy-koaksjalny-p-7590.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...