Skocz do zawartości

Klipsch "R" a "RP"


TOMASZ85

Recommended Posts

Witam

Pytanie do osób, które zetknęły się z kolumnami marki Klipsch. Posiadam kino domowe zbudowane na tej firmie, mianowicie r-620F, r-51M, r-34C. Jeśli chodzi o kino, a tym się kierowałem podczas zakupu, to jestem całkiem zadowolony, dobra szczegółowość i dużo basu, nawet przy słabym subie, jaki do tego posiadam, czyli r-100SW.

Natomiast jeśli chodzi o muzykę, to tutaj potwierdzają się opinie z forum i jest lekkie rozczarowanie. Stąd moje pytanie, czy przeskok na RP to bardzo zauważalna różnica w jakości dźwięku? Zastanawiam się, czy w pierwszej kolejności nie zmienić frontów na RP-280f, podobno to samo co RP-8000f, a jednak taniej, a z czasem wymienić jeszcze centralny na RP-404C i tyły na RP-402S.

Czy Waszym zdaniem warto dołożyć te kilka tysięcy? (niestety nie mam możliwości odsłuchu RP)

Z góry dziękuję za wyrażone opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria RP ma inne przetworniki i brzmieniowo lepiej wypada, choć charakter brzmienia dalej podąża w tym samym kierunku to jednak dźwięk jest lepiej kontrolowany i pod wieloma względami czuć nieco większą kulturę brzmienia. Jeśli chcesz bardziej uniwersalnego brzmienia to powinieneś może posłuchać nieco inaczej grających kolumn np. Polk Reserve, Dali Oberon, Monitor Audio Bronze/ Silver, czy polskiej produkcji Pylonów z serii Diamond.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniższym linku masz opsiane wszystko.

A dopisac nalezy seria Premier czyli dawna seria Reference tylko to modele RF 60/86, RP 260/280, 6000/8000 , 6000II/8000II

Masz jeszcze do dostania modele 260/280 w znacznie znacznie lepszych cenach nie kupuj nic nowszego. Nie ma sensu.

Centralny 404/440 jest rewelacyjny

Tyły 402 /240s sa rewelacyjne

 

Obecna seria Reference to nie jest stara seria Reference. To Synergy , ale te były znacznie lepsze późniejsze Icon.

Tu masz to co napisałem wiele lat temu:

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem w salonie r820 i RP8000( w sumie to samo co rp280) na wzmacniaczu stereo różnica była naprawdę ogromna w dźwięku, ale tak jak q21 napisał trzeba lubić ten dźwięk. Jeżeli nie masz nigdzie możliwości sprawdzić to poszukaj jakichś klubowiczów z okolicy mających serię RP. Wg mnie warto ale jak sam siądziesz posłuchasz możesz stwierdzić, że nie warto ( znam nawet takich co uważają, że seria R lepiej brzmi :D) no więc sam widzisz różni ludzie różne potrzeby :D A jak już posłuchasz i będziesz wszystko wiedział to porównaj jeszcze z jakimiś Monitor Audio czy Dali Oberon i stwierdzisz, że jednak nic nie wiesz i zaczniesz od początku :D.

Ja jestem nieobiektywny i przesłuchując różne modele, zauważałem w stereo pewne braki Klipscha jednak od wielu lat na nie chorowałem i stwierdziłem, że nawet jak brzmieniowo wybiorę lepsze kolumny to i tak ciągle będę przeglądać oferty na Klipscha, więc wybrałem z pełną świadomością i znajomością braków Klipsche RP i jak na moje niedoświadczone ucho brzmią wystarczająco dobrze a wyglądają jeszcze lepiej :)


Ostatnia sprawa, jaki masz salon ? Bo trzeba pamiętać że RP280/8000 to naprawdę wielkie kolumny i nie zniknął w 20-25 metrowym pokoju :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi. :)

Załączony link przez Piotra w zasadzie wszystko mi wyjaśnił, co chciałem wiedzieć o kolumnach tej marki, więc super.

Ten rodzaj dźwięku osobiście mi odpowiada, chociaż w "R" czegoś mi brakowało, myślę, że "RP" rozwiąże ten problem, a jeśli nie, to faktycznie poszukam wśród innych modeli.

Salon mam właśnie około 25 metrów, ale wygląd Klipscha mi odpowiada, więc nie będzie mi przeszkadzać, że nie znikną. ;)

A uzupełniając jeszcze temat o suba do 3 tyś, bo ta wymiana też mnie czeka w najbliższym czasie, rozważałem SVS 1000 pro lub Rel HT 1003, który Waszym zdaniem byłby lepszy do kina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odświeżę trochę wątek, ponieważ chciałbym poznać Waszą opinię w jeszcze jednej kwestii.

Pytając o suba miałem oczywiście na myśli SVS SB, ale znalazłem w ciekawej cenie tego REL, tylko zastanawiam się, czy odczuję znaczną zmianę z Klipscha r-100sw?

A druga kwestia, jak Waszym zdaniem wypadają kolumny Monitor Audio Bronze 500 w porównaniu do Klipscha RP-280F?

Obie kwestie interesują mnie bardziej pod kątem kina niż muzyki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten rel wypadnie lepiej od tego klips ha bo to dość podstawowy model klipscha.

 

Co do kolumn ja wolałem właśnie rp280 ale to moja opinia , musisz sam zdecydować po odsłuchu jednych i drugich, wiem że rp280 nie ma w salonach ale jest rp8000 pierwszej generacji a to w zasadzie to samo co rp280 a  branże 500 bez problemu znajdziesz jeszcze w sklepie :) najlepiej jak zestawia Ci to z taką amplifikacja jak masz w domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2022 o 23:12, TOMASZ85 napisał:

Pytając o suba miałem oczywiście na myśli SVS SB, ale znalazłem w ciekawej cenie tego REL, tylko zastanawiam się, czy odczuję znaczną zmianę z Klipscha r-100sw?

Z HT 1003? Pewnie że tak

Dnia 18.11.2022 o 23:12, TOMASZ85 napisał:

A druga kwestia, jak Waszym zdaniem wypadają kolumny Monitor Audio Bronze 500 w porównaniu do Klipscha RP-280F?

Obie kwestie interesują mnie bardziej pod kątem kina niż muzyki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Obie sa podobne. Jasne dokładne szybkie brzmienie.

Oba spiszą się świetnie w kinie. Bronze jest delikatnie mniej jasny na górze.

Ale delikatnie. To podobne kolumny chodź nie takie same.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...