Skocz do zawartości

Subwoofer - który najlepszy


Kamilo1337

Recommended Posts

Witam,

stoję nad wyborem subwoofer'a do mojego stereo (Elac B5.2, które docelowo rozbuduję do KD 5.1 o mocniejsze fronty). Wytypowałem wstępnie cztery pozycję w podobnym poziomie cenowym :

- Elac DEBUT SUB 3010

- Magnat Alpha RS12

- KLIPSCH R-120SW

- Monitor Audio W10 ( z tym, że używany ale stan prawie idealny)

Który z nich wg was najlepszy ?

Z opinii na forum dość często przewija się Magnat Alpha RS12 jako dobre rozwiązanie.

Elac wydaję się być naturalnym wyborem ale sterowanie z aplikacji trochę mnie odstrasza w perspektywie długofalowej.

KLIPSCH raczej polecany do filmów niż stereo.

Edytowano przez Kamilo1337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałbym wybierać wyłącznie z tej listy to stawiałbym chyba na Elaca 3010. Klipsch to zdecydowanie subwoofer do kina albo dla osób lubiących poczuć bas na sobie. 

Od siebie zaproponowałbym jeszcze SVS SB1000, który zapewni dynamikę, sprężystość oraz zróżnicowanie. Świetny sub do stereo. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiałem się nad tym SVS tyle, że cena już dość wyższa. 1600 a 2500 to zasadnicza różnica.

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli miałbym wybierać wyłącznie z tej listy to stawiałbym chyba na Elaca 3010. Klipsch to zdecydowanie subwoofer do kina albo dla osób lubiących poczuć bas na sobie. 

Od siebie zaproponowałbym jeszcze SVS SB1000, który zapewni dynamikę, sprężystość oraz zróżnicowanie. Świetny sub do stereo. 

 

Również zastanawiałem się nad tym SVS tyle, że cena już dość wyższa. 1600 a 2500 to zasadnicza różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kamilo1337 napisał:

Również zastanawiałem się nad tym SVS tyle, że cena już dość wyższa. 1600 a 2500 to zasadnicza różnica.

Również zastanawiałem się nad tym SVS tyle, że cena już dość wyższa. 1600 a 2500 to zasadnicza różnica.

Jeżeli jesteś w stanie wygospodarować taki budżet, to faktycznie warto. Mój kumpel na nim gra i jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Najlepszą metodą do obiektywnego testu będzie odsłuch w Twoich warunkach. W przypadku subwoofera ogromnym znaczeniem będzie umiejscowienie go dobrym miejscu. 

Droższy sub, gorzej ustawiony zagra słabiej, a niż ten gorszy ale lepiej usytuowany. Wybrać dobrą grupę do testu, sprawdź je koniecznie w domu.

Elac ma wrażliwą regulację głośności, trzeba mu poświęcić trochę czasu na dobrą korektę. W pokojach 20-30 metrowych jeszcze sobie poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...