Skocz do zawartości

Focal aria 948


ADAM7

Recommended Posts

Wzmacniacz to hybryda Pier Audio MS680SE. O tyle ciekawy, że w preampie ma po dwie lampy (12at7 i 12au7) teraz są  Raytheon 6414 czarny mat i RCA 5963 czarny mat. W  szufladzie mam jeszcze RCA 6414 szara katoda, Raytheon 5963 czarna anoda, RCA szara katoda, GE szara katoda wszystkie z lat 58-60. A to wszystko dzięki uprzejmości i ciekawych rad Jerzego "Jestep" z Kwidzynia. Moje zaproszenie jest aktualne. Przy obecnej aurze w moim studio długo nie nasiedzimy. Jest na strychu nie ogrzewanym, ale za to nikogo nie krępującym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma. Ale tak robiłem akustykę. Wełna, jakieś basstrapy, dywany, filc, gumowe maty akustyczne, dociążenia granitem podłogi drewnianej, trochę stożkowej gąbki. Ogólnie jak wchodzę do pomieszczenia jest taki efekt jakby było "głucho". Kolumny stoją na płytach granitowych o długości 1m. Całość ma taki "o" średni wygląd ale grunt, że gra. Mojego zaproszenia nie traktuj jako namawiania, że arie są świetne, bo takie nie są. Dużym ich mankamentem jest to, że po prostu są za wysokie do mojego pomieszczenia. Jeżeli będę miał okazję wymiany na inne lepiej mi odpowiadające to bez wahania wymienię. Bardziej mi zależy posłuchania jak to zabrzmi z Twoim wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ADAM7 napisał:

Jestem po odsłuchach i na placu boju pozostały dwa zestawy kolumny mianowicie focal aria 926 oraz audiovektor R3 signature.

Teoretycznie te drugie powinny wygrać w cuglach ale z moją elektroniką nie było przepaści pomiędzy nimi a i cena czyni cuda.

No faktycznie powinny. ale jak nie słyszysz różnicy :)

To jej nie doszukuj :)

Chyba że to wyjdzie przy dłuższym odsłuchu. Wiesz o co chodzi?

16 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Ostatnio 948 były na bardzo fajnej wyprzedaży we Francji.

We Francji i UK ten model trafia często na promocję -50%. Podobnie jak model 906

14 godzin temu, ADAM7 napisał:

Mariol dzięki za zaproszenie ale w sobotę jadę do wawy i wybiorę na 100 % jeden z zestawów które wymienilem. Mam nadzieję że to będzie jednak audiovektor.  

A to ciekawe dlaczego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, mariol napisał:

Szału nie ma. Ale tak robiłem akustykę. Wełna, jakieś basstrapy, dywany, filc, gumowe maty akustyczne, dociążenia granitem podłogi drewnianej, trochę stożkowej gąbki. Ogólnie jak wchodzę do pomieszczenia jest taki efekt jakby było "głucho". Kolumny stoją na płytach granitowych o długości 1m. Całość ma taki "o" średni wygląd ale grunt, że gra. Mojego zaproszenia nie traktuj jako namawiania, że arie są świetne, bo takie nie są. Dużym ich mankamentem jest to, że po prostu są za wysokie do mojego pomieszczenia. Jeżeli będę miał okazję wymiany na inne lepiej mi odpowiadające to bez wahania wymienię. Bardziej mi zależy posłuchania jak to zabrzmi z Twoim wzmacniaczem. 

W takim razie już na privie musimy uzgodnić termin spotkania. Ja również jestem bardzo ciekawy jak gra lampka i w dodatku w adoptowanym pomieszczeniu.

Ja jak chyba większość gram w salonie bez żadnej adaptacji. Może coś podpowiesz czy można zrobić cokolwiek w granicach rozsądku żeby żony nie rozjuszyć.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No faktycznie powinny. ale jak nie słyszysz różnicy

Podczas poprzedniego odsłuchu audiovektory według mojej oceny zagrały lepiej więcej szczegółów, klarowniej więcej słyszałem dźwieków. Tyle tylko że focale dla mnie mają to coś.

Dźwięk który dla mnie miał elementy magii. Bardzo przyciągał uwagę chciało się po prostu słuchać pomimo różnicy w szczegółowości i czystości z audiovektorem.

Generalnie to w jedno popołudnie przesłuchałem ok 6 zestawów w 1,5 h więc natłok informacji i spostrzeżeń trochę mnie przytłoczył.  Dlatego robię dogrywkę tych dwóch zestawów.

24 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To jej nie doszukuj :)

Chyba że to wyjdzie przy dłuższym odsłuchu. Wiesz o co chodzi?

Wiem, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale znowu będę robił odsłuchy w salonie hi fi, co prawda więcej będzie czasu na poszczególne zestawy kolumn ale to i tak co innego niż zrelaksowane słuchanie z lampką winka w domowym zaciszu. 

 

27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A to ciekawe dlaczego?

Myślę że to zwykły snobizm z mojej strony, droższy hi endowy sprzęt w moim domu😀 .

A tak na poważnie  zobaczymy czy w innych warunkach potwierdzą się moje spostrzeżenia. Focal już otrzymał 1 punkt na starcie za wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Ostatnio 948 były na bardzo fajnej wyprzedaży we Francji. Nie zdziwiłbym się gdyby niedługo zawitały na OLX.

Jeszcze ten kolor wydaje się dostępny

https://www.fnac.com/Enceinte-colonne-Focal-Aria-948-Prime-Walnut-Vendue-a-l-unite/a13823109/w-4#omnsearchpos=1

W kolorze prime walnut wyglądają jak dla mnie najładniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ADAM7 napisał:

Podczas poprzedniego odsłuchu audiovektory według mojej oceny zagrały lepiej więcej szczegółów, klarowniej więcej słyszałem dźwieków. Tyle tylko że focale dla mnie mają to coś.

Ok rozumiem.

Dla mnie nie mają może dlatego :)

Indywidualny wybór :)

23 godziny temu, ADAM7 napisał:

Dźwięk który dla mnie miał elementy magii. Bardzo przyciągał uwagę chciało się po prostu słuchać pomimo różnicy w szczegółowości i czystości z audiovektorem.

No to sięnie doszukuj. Taniej i z magią :) Brzmi jak plan :)

23 godziny temu, ADAM7 napisał:

Dlatego robię dogrywkę tych dwóch zestawów.

Poświęć więcej czasu

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zakończyłem testy kolumn i jak na razie wszelkie poszukiwania😀.

Wygrały  z d e c y d o w a n i e audiovektory. Tym razem, jak już wcześniej pisałem, miałem o wiele więcej czasu na te dwa zestawy czyli focal aria 926 oraz audiovektor R3 signature.

Między tymi sprzętami jednak jest przepaść. Nie pomogła magia focali której przy dluższym odsłuchu już tak nie odczułem.

Wcześniej wydawało mi się że granie focali jest bardziej dociążone ale jednak nie, audivektory to klasa. To już chyba granie hi endowe.

Co ciekawe na koniec odsłuchów poprosiłem o podłączenie focal Kanta i audivektory naprawdę były dzielne, dawały radę. Wiadomo kanty to już półeczka baaardzo wysoka i gabaryty tej akustycznej kolumny też pewnie robią swoje. 

Oczywiście sprzedający poinformował mnie że mój MF 6 nie do końca wykorzysta potencjał audivektorów ale mi to co usłyszałem z powodzeniem wystarczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...