Skocz do zawartości

Teufel s6000 sw, brak niskiego basu


Krzysztof Beska

Recommended Posts

Witam. 
Od wczoraj jestem posiadaczem subwoofera Teufel s6000 SW, jeszcze przed wczoraj byłem posiadaczem subwoofera Teufel t10… wymieniłem go na s6000 ponieważ miałem nadzieje, ze będzie grało dużo ciekawiej.. i w zasadzie gra, ale wciąż brak mi niskiego basu i mysle, ze główna przyczyna jest pomieszczenie. 
subwoofer stoi w rogu bo i tak nie słyszę wielkiej różnicy gdy stoi w innym miejscu. 
Bass schodzi gdzieś do 30hz, a wydaje mi się, ze powinien nizej.. potem niestety jest on juz niesłyszalny. 
co mógłbym zmienić, poprawić? Macie jakieś rady?

w załączniku wrzucam zdj jak mam je rozstawione i jakie mam ustawienia na wzmacniaczu. 

0841CCF6-8017-4DB6-AA28-61413A0A0C4C.jpeg

5C09A64E-EA28-4282-B413-6A2693D0B93E.jpeg

81C068EC-1357-4D61-84E6-7C7467C71BD7.jpeg

71BFDC40-30DC-48D2-B4F7-58528FF4E175.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego się spodziewasz? On ma maksymalne zejście teoretycznie 25Hz -3dB. Jak jest w praktyce sam widzisz, szczególnie że próbowałeś różnych lokacji w pokoju. Wychodzi że okolice 30dB to granice jego możliwości. Moc 250W, to i szału też nie zrobi. Zobacz jakie parametry mają suby z innych stajni w podobnych pieniądzach. Większość to realne 25-30Hz, a i producenci nierzadko bardzo optymistycznie podają ten parametr. Niestety, chcesz zejść głębiej, to i w portfel musisz głębiej zajrzeć. Poza tym Teufel to Teufel, to budżetowe sprzęty i nie oczekiwał bym cudów rodem SVS, REL itp. z wydajną pracą poniżej 20Hz.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak brak niskiego basu, skoro masz 30Hz? Przecież to jest bardzo niski bas.
Już nie mówiąc o tym, że nie każdy subwoofer schodzi liniowo do 20 Hz jak np. SVS.
Do tego dochodzi kwestia Twojego słuchu. Taki niskich częstotliwości jak 20-30 Hz po prostu już dobrze nie słyszymy. To się już bardziej czuje. Taka fizjologia słuchu.
Dodatkowo tak niskie wartości w muzyce są w zasadzie bardzo, bardzo rzadko spotykane.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ,

mam propozycje jak to sprawdzić inaczej . Proszę postawić Suba w miejscu w którym normalnie siedzisz (kanapa , krzesło , fotel) . Puść muzykę z głębokim  basem   a ty na czworakach

zacznij krążyć po pokoju i wsłuchaj się gdzie ten bas najlepiej dla ciebie brzmi .Zaznacz te miejsca . Ich będzie kilka .Potem zamień się miejscami z Subem . Sub tam gdzie zaznaczyłeś na podłodze a ty sam w miejscu w którym on stal.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...