Skocz do zawartości

Kino domowe ( amplituner+fronty ) do 12 tyś


Adam Gor

Recommended Posts

Witam
Potrzebuje kupić amplituner oraz fronty ( w późniejszym czasie skompletować całe kino ) kwota jak w temacie. Oczywiście zgadzam się na odsłuch i tym będę się kierował w trakcie wyboru. Ale paleta ów wyboru jest przeogromna i trudno to jakoś skumulować a przesłuchać wszystkiego zwyczajnie się nie da. Kino obecnie będzie grać w salonie 18m2 a w przyszłości będzie to ok 25m2. Ciekawie wygląda oferta Pylona diamond 28, Teufel też ma swoje opinie jakieś mniej lub bardziej wiarygodne tak jak zresztą setka innych kolumn. Amplituner oglądam się za Onkyo TX-NR969 ale on ma chyba tylko 5.1 ?  Rozważam montaż głośników sufitowych więc chętnie pójdę w coś z większą ilością kanałów o ile gra jest warta świeczki. Sub posiadam i przy nim chyba zostanę resztę dokupię po remoncie :)
Zbliża się Black Friday... jako że sam prowadzę sklep to wiem, że za darmo nic nie ma ale może trafi się jakaś ciekawa oferta ? 

Szukam kierunku w który warto zainwestować czas i pieniądze

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

Edytowano przez Adam Gor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam Gor napisał:

Witam
Potrzebuje kupić amplituner oraz fronty ( w późniejszym czasie skompletować całe kino ) kwota jak w temacie. Oczywiście zgadzam się na odsłuch i tym będę się kierował w trakcie wyboru. Ale paleta ów wyboru jest przeogromna i trudno to jakoś skumulować a przesłuchać wszystkiego zwyczajnie się nie da. Kino obecnie będzie grać w salonie 18m2 a w przyszłości będzie to ok 25m2. Ciekawie wygląda oferta Pylona diamond 28, Teufel też ma swoje opinie jakieś mniej lub bardziej wiarygodne tak jak zresztą setka innych kolumn. Amplituner oglądam się za Onkyo TX-NR969 ale on ma chyba tylko 5.1 ?  Rozważam montaż głośników sufitowych więc chętnie pójdę w coś z większą ilością kanałów o ile gra jest warta świeczki. Sub posiadam i przy nim chyba zostanę resztę dokupię po remoncie :)
Zbliża się Black Friday... jako że sam prowadzę sklep to wiem, że za darmo nic nie ma ale może trafi się jakaś ciekawa oferta ? 

Szukam kierunku w który warto zainwestować czas i pieniądze

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

Onkyo 969? A nie 696 przypadkiem? :)

Jak na taki budżet polecam Marantza 6015 i klipsch rp-8000f. 3 tygodnie temu słuchałem. Było tak dobrze, że kupiłem ampli, a nad kolumnami się zastanawiam, bo mam już duże fronty JBL. Amplituner polecam bez wahania.

Edytowano przez mencin
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2022 o 18:30, Adam Gor napisał:

Amplituner oglądam się za Onkyo TX-NR969 ale on ma chyba tylko 5.1 ?

Pewnie chodzi o TX-NR696 - ma 7.1 kanałów czyli 5.1.2 jak najbardziej możliwe, tylko szczerze to stary model i chociaż miałem (starszy 686) i byłem zachwycony dźwiękiem w kinie to raczej rozglądałbym się za 6100 (różnica cenowa praktycznie pomijalna) bo dźwiękowo  powinno być to samo, ale nowszy technologicznie, ewentualnie 7100 ale tu już inna cena oraz możliwości.

Obecnie mam Marantz-a i wrócę do Onkyo jeżeli chodzi o kino, w stereo Marantz wypada lepiej jest łagodniejszy, bardziej zrównoważony, bliższy neutralności, dużo fajniejsza scena, ale w kinie też zachowuje ten łagodny charakter co czasem może sprawiać wrażenie "przymulonego", nie jest zły, ale dla mnie trochę "blady", mnie nie wyrwie z fotela. Onkyo w kinie to żywioł, o wiele dynamiczniejsze, bardziej efektowne, zdecydowanie częściej można schylić głowę albo podskoczyć na fotelu - ale dla mnie tak ma wyglądać kino. Pytanie czego oczekujesz?

Co preferujesz, ile muzyki ile kina? Sporo pytań się nasuwa. Co do danych technicznych możesz sobie poczytać w opisach sprzętu co który ma itd., porównywarek w sieci nie brakuje.

Zdecydowanie polecam umówić się na odsłuch, wstępnie masz już jakieś typy (Onkyo 2-3 modele, polecony przez kolegę SR6015 może inny model?, a jeszcze warto posłuchać Denon-a tyle że model 3800 już inny budżet, ale 2800 jak najbardziej, Yamaha RX-V6A trudna dostępność). Odsłuch obowiązkowo. Nie sugeruj się do końca opisami brzmienia i wrażeniami osobistymi - każdy z nas ma swój gust. Dlatego umawiaj się w salonie na odsłuch obowiązkowo, a na miejscu dobierzecie kolumny - głośniki tu też różne modele wypadają różnie z różnymi amplitunerami.

 

Dnia 18.11.2022 o 19:34, mencin napisał:

Jak na taki budżet polecam Marantza 6015 i klipsch rp-8000f. 3 tygodnie temu słuchałem. Było tak dobrze, że kupiłem ampli, a nad kolumnami się zastanawiam, bo mam już duże fronty JBL. Amplituner polecam bez wahania.

odważny jesteś @mencin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paleta wyboru jest własnie mizerna obecnie.

Przy najmniej amplitunerów.

Masz starsze Onkyo 696. Jeśli jest dużo tańsze od 6100 to ok. I nie potrzebujesz 8K.

Potem masz właśnie 6100, 7100 z Dirac. Lepsza kalibracja

Masz Yamahe 6A, ale w Polsce nie do dostania. Tylko na zachodzie

Masz Denona jeszcze 2700, 1700. Warto polować albo nowsze 1800/2800 dużo droższe.

Ale często coś jest niedostępne albo po prostu drogie. NA BF nie licz na upust z amplitunerów

Co do kolumn w takim pomieszczeniu masz szeroki wybór. Silver 300, Pylon Diamond, Magnat Signature 707, Heco Revolution 7, KEF Q 750,... no jest tego sporo

Tu akurat wybór jest.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Dziękuję wszystkim za  pomoc i zainteresowaniem się tematem. Po przesłuchaniu kilku zestawów wybór padl na amplituner Yamaha RXV4A plus zestaw Bowers&Wilkins 603 S2 cały set 5.0. Jest to kompromis jeśli chodzi o amplitunera, lecz kwestia głośników jak dla mnie bezkonkurencyjne w danym przdziale cenowym. Z mojej strony polecam i chętnie odpowiem na pytania czy wątpliwości z ww sprzętem. Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...