Skocz do zawartości

Marantz PM7000N czy Denon PMA-900HNE


WojtekR

Recommended Posts

Dzień dobry, 

chciałbym wyposażyć swoje mieszkanie w system audio i stanąłem przed następującym dylematem. Czy sercem Systemu ma zostać Marantz PM7000N, czy może nowszy i tańszy Denon PMA-900HNE?

1. Nie zamierzam w przewidywalnej przyszłości rozbudowywać Systemu.

2. Stać mnie na oba rozwiązania, ale jeśli nie trzeba, to wolę nie przepłacać ;)

3. Głównym źródłem będzie Apple music. Czasem Spotify lub Tidal.

4. W salonie 25m2, chcę umieścić urządzenie i parę kolumn. W pozostałych pokojach głośniki łączące się bezprzewodowo (Heos).

5. Nie rozważam urządzeń używanych.

Jestem przed odsłuchem, dane katalogowe umiem porównać :) .

Zależy mi głównie na opinii użytkowników tych urządzeń, czy jest coś o czym nie dowiem się z tych źródeł, a o czym warto wiedzieć ?

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dnia 23.11.2022 o 13:05, Q21 napisał:

Cześć,
Oba urządzenia prezentują inne brzmienie i wiele zależy tak na prawdę od Twoich kolumn oraz preferencji. Oba urządzenia działają w oparciu o tę samą aplikację. 

Porównałbym jeszcze z Audiolabem Omnia oraz Cyrus One Cast. Oba urządzenia są w chwili obecnej w niższych cenach. 

A który wzmacniacz najlepiej pasowały (i dlaczego) do Audiovectorów QR5? Audiolab 6000a / Omnia, PM7000N czy PMA-900HNE ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie Audiolab 6000A, ale do tak dobrych kolumn, jak QR5 proponowałbym coś lepszego. Spójrz na Audiolab 7000A, jeśli szukasz bardziej ciepłego charakteru grania, to Rega Elex Mk4, koniecznie posłuchaj przed zakupem Musical Fidelity minimum model M3si. Chyba że zdecydujesz się pójść w świat lampy, wtedy gorąco namawiam na świetną polską konstrukcję Fezz Audio Silver Luna Evo.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Roksan Attessa? Zacząłem o nim czytać i część osób skarży się na ostrą górę (nie chodzi o nadmiar wysokich tylko ostrość samą w sobie). Zacząłem też myśleć na Heglem i Rotelem. Najgorsze, że z opisów necie wszystko gra zupełnie inaczej. Przy QR5 i Heglu boje się, że wyjdzie zbyt analitycznie (aczkolwiek na Youtubie widziałem, że ktoś połączył z H95 i jest zadowolony skoro się chwali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2023 o 01:58, FioleK napisał:

A który wzmacniacz najlepiej pasowały (i dlaczego) do Audiovectorów QR5? Audiolab 6000a / Omnia, PM7000N czy PMA-900HNE ?

Ani jeden ani drugi. Do takich kolumn potrzebujesz lepszy wzmacniacz.

7 godzin temu, FioleK napisał:

A Roksan Attessa? Zacząłem o nim czytać i część osób skarży się na ostrą górę (nie chodzi o nadmiar wysokich tylko ostrość samą w sobie). Zacząłem też myśleć na Heglem i Rotelem. Najgorsze, że z opisów necie wszystko gra zupełnie inaczej. Przy QR5 i Heglu boje się, że wyjdzie zbyt analitycznie (aczkolwiek na Youtubie widziałem, że ktoś połączył z H95 i jest zadowolony skoro się chwali).

Ostra góra w Atessa? Bzdura. To najcieplejszy Roksan jaki wyszedł w fabryki. Bardzo łagodny i on pasuje do Audiovectorów i jest no lepszym wyborem od obu wcześniej wymienionych wzmacniaczy.

Hegel będzie za sterylny do Audiovectorów. Rotel będzie w porządku. Arcam SA30 także.

7 godzin temu, FioleK napisał:

Przy QR5 i Heglu boje się, że wyjdzie zbyt analitycznie (aczkolwiek na Youtubie widziałem, że ktoś połączył z H95 i jest zadowolony skoro się chwali).

Prosze Cie nie rób tego nigdy więcej.

Ludzie zamieszczają filmy na Youtube podbudowując się ze to dobry wybór a nie musi taki byc. Poza tym sluchanie tam brzmienia? Absolutnie nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem A14 MKII i RA1572 MKII i osobiście nie odczułem kolosalnych różnic w dźwięku, ale jakbym miał się na któryś z nich decydować to jednak bym dołożył do większego brata za przyjemniejszy, nie świecący w oczy ekran, monumentalny wygląd i przyjemniejsze terminale. Jeśli jednak portfel wydobywa z siebie zbyt głośne piski to nie powstydziłbym się A14 w systemie. Ogólnie mam pozytywne wrażenia w przypadku obydwu, ale może to kwestia sentymentu do marki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krystian Alex napisał:

Ja niedługo przymierzam się do testowania dwóch klocków - Marantza 7000N oraz Magnata MR780.
Zobaczymy jak będą się zgrywać z HECO Aurora 700 i Audio Academy Phoebe 3.

Kolejne w kolejce są Audiolab 6000A i Atoll IN100SE.

Wszystkie ciepłe wzmaki. Weź na testy tez coś jaśniejszego.

17 godzin temu, FioleK napisał:

To według Ciebie co najlepiej powinno pasować?

  • Rotel A12 MKII,

  • Rotel A14 MKII

  • Roksan Attessa

Jeszcze myślę nad Rotel - RA1572 MKII, ale to już portfel piszczy... 

A14, Attessa albo 1572

Roksan jest cieplejszy od Rotela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wszystkie ciepłe wzmaki. Weź na testy tez coś jaśniejszego.

Poszukam czegoś jaśniejszego też dla skontrowania porównania. Może Exposure 1010 AMP albo Arcam HDA S10? Generalnie lubię ciepły dźwięk, ale nie ciemny, bo detaliczność też jest dla mnie istotna.
Zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie mi samemu dogodzić sobie w doborze zestawu, z uwagi na rozpiętość muzyki jaką słucham, jak i to, że lubię i podkęcić gałkę w dzień, za to więcej słucham wieczorami, gdy reszta domowników śpi. Zastanawiałem się nawet nad założeniem swojego tematu, ale jest ich tyle, ze nie wiem czy kolejny jest potrzebny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 08:55, FioleK napisał:

A cieplejszy od PM7000N?

Tak. Ale gra tez lepiej dołem.

Dnia 17.11.2023 o 11:42, Krystian Alex napisał:

Poszukam czegoś jaśniejszego też dla skontrowania porównania. Może Exposure 1010 AMP albo Arcam HDA S10? Generalnie lubię ciepły dźwięk, ale nie ciemny, bo detaliczność też jest dla mnie istotna.
Zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie mi samemu dogodzić sobie w doborze zestawu, z uwagi na rozpiętość muzyki jaką słucham, jak i to, że lubię i podkęcić gałkę w dzień, za to więcej słucham wieczorami, gdy reszta domowników śpi. Zastanawiałem się nawet nad założeniem swojego tematu, ale jest ich tyle, ze nie wiem czy kolejny jest potrzebny :)

Oba to dobre tropy.

Polecam. Jest też dobra cena na SA20 warto sprawdzić tego.

Ewentualnie Cyrus ONE

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra too kupiłem i (od razu sprzedaje) Roksan Attessa. Według mnie to się nie zgrywa z QR5, niby porównuje z chińskim wzmacniaczem cyfrowym ( Saba  A30a - naprawdę bardzo udany jeśli nie potrzebujemy wejść analogowych), ale:

- Roksan ma dużo basu, dla mnie dużo za dużo i jest to dla mnie bardziej rozlazły bas (co jest dziwne, bo generalnie lubię taki bas pośrodku, tak aby wyrabiał się i był dynamiczny, a jednocześnie, aby trochę masował, sprężynował) (w moim odczuciu Audiolab 6000A tutaj też lepiej wypadał)

- wysokie tony są nieprzyjemne, lekko podbite i zdecydowanie mniej detaliczne niż w Sabaju (niby sybilanty nie syczą)  (w moim odczuciu Audiolab 6000A tutaj też lepiej wypadał)

- głosy są lekko "nosowate" w stosunku do Sabaja  (w moim odczuciu Audiolab 6000A tutaj też lepiej wypadał)

+ fenomenalna przestrzeń i stereofonia, może nawet ciut lepiej niż w Sabaju (Audiolab 6000A wypadał gorzej od Sabaja i Roksana)

+ bardziej plastyczny, milszy środek - Sabaj jest tutaj niestety bardziej analityczny analityczny (Audiolab 6000A był ciut lepszy od Sabaja, ale gorszy od Attesa)

+ instrumenty akustyczne brzmią chyba bardziej naturalnie niż w Sabaju (tutaj Audiolab 6000A jest porównywalny z Sabajem i gorszy od Attesy)

W sumie jakby nie ten bas i nieprzyjemne wysokie (trudno to opisać - obstawiam, że powinno się łączyć ten wzmacniacz z jedwabną kopułką, której trochę brakuje werwy i broń boże nie powinno się łączyć z aluminiową czy tytanową) to bym sobie ten wzmacniacz zostawił, a tak jak ktoś jest chętny to chętnie odsprzedam Attesa.

Czy powyższy wypowiedź oznacza, że jestem "zboczony" i powinienem sprawdzić QR5 z Heglem H95?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FioleK napisał:

- Roksan ma dużo basu, dla mnie dużo za dużo i jest to dla mnie bardziej rozlazły bas (co jest dziwne, bo generalnie lubię taki bas pośrodku, tak aby wyrabiał się i był dynamiczny, a jednocześnie, aby trochę masował, sprężynował) (w moim odczuciu Audiolab 6000A tutaj też lepiej wypadał)

No tak Attessa gra cieplo na dole. To prawda.

Jesli nie ma tej kontroli na QR to akustyka.

Ale rozumiem.

10 godzin temu, FioleK napisał:

- wysokie tony są nieprzyjemne, lekko podbite i zdecydowanie mniej detaliczne niż w Sabaju (niby sybilanty nie syczą)  (w moim odczuciu Audiolab 6000A tutaj też lepiej wypadał)

- głosy są lekko "nosowate" w stosunku do Sabaja  (w moim odczuciu Audiolab 6000A tutaj też lepiej wypadał)

To się zmieni po wygrzaniu.

Bas sie nie zmieni. Bedzie taki misiowaty. Taki ma być. Góra się zmieni deliaktnie.

10 godzin temu, FioleK napisał:

Czy powyższy wypowiedź oznacza, że jestem "zboczony" i powinienem sprawdzić QR5 z Heglem H95?

Tu będzie sucho i detalicznie.

Może dla Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...