Skocz do zawartości

Jakie koncowki mocy do marantz 7015


Rafalik

Recommended Posts

Chcial bym poprawic w stereo moj zestaw kina domowego marantz 7015 glosniki Quadral chromium style 85 przod. Reszta tez seria chromium style od Quadral. Myslalem o dokupieniu wzmacniacza stereo  ale lepszym wyjsciem bedzie dokupienie koncowek mocy . Cena jaka moge zaplacic to do 3-3,5 tys za jedna. Z rego co wiem najlepiej dokupic 2 . Pytanie czy warto i co wybrac ? Czy cena przeklada sie potem na odbior w stereo czy raczej nie warto . Ktos mi zachwalal NUPRIME STA-9 . Ktos ma doswiadczenie ? prosze o podpowiedzi warto czy nie sam nie mam gdzie sprawdzic. Glosniki chromium style 85 kosztuja ok 5 tys . Czy warto wywalac kase na koncowki przy takich glosnikach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To fajne kolumny. Jasne. Dobre dokładne granie. Nie przeginali.

Dokup cieplejszą końcówkę.

Atolla, starszego NADa albo Vincent.

Piotr

NUPRIME STA-9  albo tanszy emotiva a2. jedno z tych dwoch na chwile dzisiejsza. NUPRIME STA-9  nie wiem czy jest sens kupienia jednej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.11.2022 o 07:23, Piotr Sonido napisał:

No to NuPrime.

Jest sens jednej pewnie że tak.

Chyba że kupując dwie wywalczysz mega ekstra cenę :)

Warto zapytać.

Ale mocowo wystarczy

Piotr

Mam narazie jedna . Czy ampplituner po kalibracji nie powinien pokatywac frontow jako pre? Dodam ze jak wylacze koncowke mocy to przody nie dzialaja . Slysze wyraznie  po jakosci dzwieku ze koncowka dziala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem przednie głośniki do końcówki mocy a ja podłączyłem do amplitunera Zrobiłem kalibracje. Myślałem że w ustawieniach po kalibracji będzie widać że mam na przodach końcówkę mocy. Ale wychodzi na to że ampli nie wie że jest podpieta.   Teraz tak myślę czy to nie jest tak że cały system nie powinien grać lepiej że moc którą ampli oszczędza na glosnikach frontowych nie idzie do innych głośników. Teoretycznie tak powinno być. Jeszcze jedno co jest dziwne to w ustawieniach poziomów przody są na +1,5 bez wzmacniacza zawsze było -2,5 coś koło tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Centralny gra nieco inaczej niż pozostałe. Nie musi być to samo.

Nuprime w bridge czy mono, Project, Atoll

Piotr

wczoraj troche podzwonilem popytalem troche poszukalem w necie . Wniosek: z tym dokupowaniem poprawianiem to jest studnia bez dna mozna kupowac i kupowac i kasa leci bo to nie jest tanie. Moje zamierzenie bylo takie miec kino domowe w ktorym ogladanie filmow sprawia przyjemnosc. Glosniki i amplituner dobrze mi przypasowaly. W stereo po dokupieniu koncowki tez jest lepiej. Nie jestem audiofilem slucham muzyki z radia co leci czasami z usb ulubione kawalki zapisane w FLAC gra dobrze . Wystarczy . w zasadzie to jestem zadowolony z tego zestawu jaki mam teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie marantz 7015 grał z końcówka mocy quad artera. Co ciekawe taki zestaw zagrał lepiej w stereo (szczególnie w cichym odsłuchu) niż dużo droższa Integra moona oraz Musical fidelity  (nie pamiętam modeli ale oba wzmaki za ok. 20k) - tutaj cichy odsluch był kompletnie płaski. Moon lepiej grał średnica i dołem (czuć było potęgę brzmienia) ale do pięt górze nie dorastał marantzowi i quadowi. Musical fidelity zagrał gorzej ogólnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko kwestia gustu. Te quadrale ktore mam jednemu sie nie podobaja bo : ....  Drugi powie ze sa porzadne. tak ze wszystkim sprzetem hi fi jest . masz juz cos co gra dla Ciebie fajnie to slyszycz za uchem glosy ze mozesz miec lepsze. Tak bez konca . Jednen dziwi sie Jak zestaw za 30 tys  zl moze grac zle a drugi powie ze marna lipa . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2022 o 10:26, Rafalik napisał:

wczoraj troche podzwonilem popytalem troche poszukalem w necie . Wniosek: z tym dokupowaniem poprawianiem to jest studnia bez dna mozna kupowac i kupowac i kasa leci bo to nie jest tanie. Moje zamierzenie bylo takie miec kino domowe w ktorym ogladanie filmow sprawia przyjemnosc. Glosniki i amplituner dobrze mi przypasowaly. W stereo po dokupieniu koncowki tez jest lepiej. Nie jestem audiofilem slucham muzyki z radia co leci czasami z usb ulubione kawalki zapisane w FLAC gra dobrze . Wystarczy . w zasadzie to jestem zadowolony z tego zestawu jaki mam teraz.

No to prawda w audio możesz dokładac i dokładać.

Dlatego jesli na prawde jesteś zadowolony to dobrym pomysłem jest się na chwilę zatrzymać. To prawda.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2022 o 12:15, Rafalik napisał:

Podłączyłem przednie głośniki do końcówki mocy a ja podłączyłem do amplitunera Zrobiłem kalibracje. Myślałem że w ustawieniach po kalibracji będzie widać że mam na przodach końcówkę mocy. Ale wychodzi na to że ampli nie wie że jest podpieta. 

Amplituner nie rozpoznaje tego. W nowych Marantz masz już taką opcję i możesz wybrać tryb pracy, ale w modelach dotychczasowych niestety nie ma takiej możliwości.

image.thumb.png.78739fd44f912dcf09b0118b1186ad15.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2022 o 12:35, S4Home napisał:

Amplituner nie rozpoznaje tego. W nowych Marantz masz już taką opcję i możesz wybrać tryb pracy, ale w modelach dotychczasowych niestety nie ma takiej możliwości.

image.thumb.png.78739fd44f912dcf09b0118b1186ad15.png

wiec nie jest wcale takie pewne ze zaoszczedzona moc z przodow wysyla do innych glosnikow i caly system nie musi grac lepiej. czy sie myle ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej kanałów przypisanych do wbudowanych końcówek, tym wydajność pozostałych rośnie. Jeśli przy konfiguracji przypisujesz dla frontów że mają  być zasilone przez pre, to wzmocnienie dla L/R zostanie wyłączone. Nie wiem czy wiesz, ale w amplitunerach Denon i Marantz można wyłączyć wszystkie końcówki mocy, wówczas soft dezaktywuje całą sekcję zasilania a amplituner robi wówczas wyłącznie jako procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Im mniej kanałów przypisanych do wbudowanych końcówek, tym wydajność pozostałych rośnie. Jeśli przy konfiguracji przypisujesz dla frontów że mają  być zasilone przez pre, to wzmocnienie dla L/R zostanie wyłączone. Nie wiem czy wiesz, ale w amplitunerach Denon i Marantz można wyłączyć wszystkie końcówki mocy, wówczas soft dezaktywuje całą sekcję zasilania a amplituner robi wówczas wyłącznie jako procesor.

nie mam mozliwosci przypisania tylko frontow jako pre.Mozna tylko tak jak piszesz wszystkie koncowki ustawic jako pre. czy czegos nie wiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie jest wielka przy dwóch kanałach. Przy sprzyjających warunkach akustycznych jest do wychwycenia, ale to niuanse - oczywiście to moja subietywna opinia. Mój syn bardziej kolorowo był w stanie opisać różnice, ale on ma słuch na prawdę dobry. Są audiofile któży tu widzą kolosalną zmianę w barwie itd. Nie wnikam, dla mnie to subtelności. Ale spróbuj konkretnie napędzić komplet końcówek tak by zewnętrzna po pre odelżyła amplituner. Moim zdaniem tu już musi słoń nadepnąć na ucho by nie poczuć różnicy w - uwaga - reszcie kanałów. Dobre źródło, ulubiony fragment by się coś działo i dawaj 90% mocy a się przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Różnica nie jest wielka przy dwóch kanałach. Przy sprzyjających warunkach akustycznych jest do wychwycenia, ale to niuanse - oczywiście to moja subietywna opinia. Mój syn bardziej kolorowo był w stanie opisać różnice, ale on ma słuch na prawdę dobry. Są audiofile któży tu widzą kolosalną zmianę w barwie itd. Nie wnikam, dla mnie to subtelności. Ale spróbuj konkretnie napędzić komplet końcówek tak by zewnętrzna po pre odelżyła amplituner. Moim zdaniem tu już musi słoń nadepnąć na ucho by nie poczuć różnicy w - uwaga - reszcie kanałów. Dobre źródło, ulubiony fragment by się coś działo i dawaj 90% mocy a się przekonasz.

Spróbuję.  Rozumiem że cały system ma grać lepiej. Mogę testować też na filmach rozumiem? Filmy oglądam tylko blu Ray a więc źródło jest dobre. Jeszcze jedno czy warto dokupić jeszcze jedno nuprime sta9 czy do tych głośników nie ma sensu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2022 o 15:10, Butler napisał:

Różnica nie jest wielka przy dwóch kanałach. Przy sprzyjających warunkach akustycznych jest do wychwycenia, ale to niuanse - oczywiście to moja subietywna opinia. Mój syn bardziej kolorowo był w stanie opisać różnice, ale on ma słuch na prawdę dobry. Są audiofile któży tu widzą kolosalną zmianę w barwie itd. Nie wnikam, dla mnie to subtelności. Ale spróbuj konkretnie napędzić komplet końcówek tak by zewnętrzna po pre odelżyła amplituner. Moim zdaniem tu już musi słoń nadepnąć na ucho by nie poczuć różnicy w - uwaga - reszcie kanałów. Dobre źródło, ulubiony fragment by się coś działo i dawaj 90% mocy a się przekonasz.

Chodzilo mi o to ze mialem ustawione 9.1 wraz z podpieta koncowka mocy i ampli nie widzial ze jest podpieta. w stereo gra lepiej. Potem ustawilem jak na tym filmie 11.1 gdzie przod jest ustawiony w ampli na pre. Moim zdaniem nie ma roznicy czy ampli widzi wzmacniacz czy nie stereo gra tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...