Skocz do zawartości

AudioPhase Opium 2 - problem z doborem wzmacniacza.


Marcin Z

Recommended Posts

Cześć,

W ostatnim czasie trochę z przypadku stałem się posiadaczem w/w kolumn i niestety pojawił się problem z synergią z resztą torów audio. Tor cyfrowy gdzie źródłem jest Rose rs250 i tor analogowy z gramofonem i przedwzmacniaczem lampowym Haiku Iris, wszystko wpięte do Haiku Sol IV. I tu zaczynają się problemy, a mianowicie tor analogowy brzmi super, a cyfrowy ma strasznie papierowy bas i brzmi ogólnie płasko. Udało mi się wypożyczyć Gato amp 150 i tu sytuacja się odwróciła. Tor cyfrowy bajka - bas niesamowicie wielopoziomowy, trochę mało góry i sceny ale do przyjęcia no i ten środek! coś pięknego. Natomiast tor analogowy dramat - dwa tak ciepłe brzmienia dały przytłumiony jak z pod poduszki dźwięk. Może znacie jakiś wzmacniacz na tyle mocny żeby napędził te kolumny i na tyle neutralny żeby połączył te dwa światy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Gato AMP150 to gęsto brzmiący wzmacniacz o dużej wydajności. Jeśli brzmienie Ci odpowiada to mógłbyś zmienić odtwarzacz strumieniowy na Lumina D2 uzyskując większą przestrzeń, większe zróżnicowanie basu oraz zdecydowanie lepszą selektywność. Jeśli byłaby taka potrzeba to moglibyśmy wziąć w rozliczeniu Rose ;)

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Q21 napisał:

Gato AMP150 to gęsto brzmiący wzmacniacz o dużej wydajności. Jeśli brzmienie Ci odpowiada to mógłbyś zmienić odtwarzacz strumieniowy na Lumina D2 uzyskując większą przestrzeń, większe zróżnicowanie basu oraz zdecydowanie lepszą selektywność

U mnie Rose nie jest problemem tylko samo Gato, jego faworyzowanie cyfrowego toru audio i brak synergii z równie ciepłym torem analogowym. Chociaż przyznam , że w tą stronę również poszedłem z ciekawości tylko nie z Luminem, a z Auralicem G1.1. Ale to połączeni mi nie podeszło, nawet z tak ciepłym wzmacniaczem jak Gato.  Dźwięk był zbyt jasny i zbyt sterylny. Trochę bez duszy. Dlatego stwierdziłem, że problemem nie są źródła, a sam wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety pokombinować, nie ma innej drogi. 

Możesz spróbować albo z innym odtwarzaczem strumieniowym albo spróbować inny wzmacniacz typu Musical Fidelity M6si lub Vincent SV228. 

Napisz proszę jaki masz w chwili obecnej gramofon oraz wkładkę? 

Zapraszam do kontaktu telefonicznego z nami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...