Skocz do zawartości

Sonus Faber Lumina V


Slawko69

Recommended Posts

Promocja wynika bardziej z tego że ten model nie sprzedawał się za dobrze. Bo w jego koszt były inne modele.

To bardzo neutralna kolumna. Grająca więcej niż liniowo. Moim zdaniem po prostu poprawnie.

Jeśli lubisz taki dźwięk który płynie to jest to odsłuch dla Ciebie.

To podstawowa linia Sonusa. A Sonus ostatnimi czasy często wymienia te podstawowe modele. Są w każdym salonie Denona.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo dobrze luminy ale mniejsze, 3.   Kolumna grająca dobrą przestrzenią, delikatna góra nie kłująca w ucho. Środek nie dominuje , dość muzykalny, neutralny. Niestety w moim pokoju ta kolumna nie jest basowym wyczynowcem. Bas jest konturowy i to wszystko co można o nim napisać, ani nie schodzi nisko ani nie ma go dużo.  Muzyka akustyczna i kobiece wokale brzmią za to bardzo dobrze, no kto co lubi. U mnie stoją już rok w kącie i się kurzą. Za mały pazur mają.

Oddam tanio 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ADAM7 napisał:

Podczas poszukiwania kolumn miałem okazję przesłuchać te kolumny, dla mnie zagrały najgorzej ze wszystkich kolumn do 15 tyś.

W mojej ocenie przeciętne ale wiadomo kwestia wzmacniacza, akustyki etc.

Ale coś w tym jest.

Dlatego ratuje się to teraz ceną.

13 godzin temu, Q21 napisał:

Brzmienie poprawne w tym przedziale cenowym

W tym przedziale cenowym, ym nowym czy tym starym? I poprawne to trochę malo.

13 godzin temu, Q21 napisał:

osobiście łączyłbym ten model z cieplejszymi wzmacniaczami niż M6si.

Jeszcze cieplejszymi?

To z czym na przykład?

13 godzin temu, halik napisał:

Znam bardzo dobrze luminy ale mniejsze, 3.   Kolumna grająca dobrą przestrzenią, delikatna góra nie kłująca w ucho. Środek nie dominuje , dość muzykalny, neutralny. Niestety w moim pokoju ta kolumna nie jest basowym wyczynowcem. Bas jest konturowy i to wszystko co można o nim napisać, ani nie schodzi nisko ani nie ma go dużo.  Muzyka akustyczna i kobiece wokale brzmią za to bardzo dobrze, no kto co lubi. U mnie stoją już rok w kącie i się kurzą. Za mały pazur mają.

Oddam tanio 😀

Dokładnie tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej co jest godne polecenia w przedziale do 15 tys? Muzyka bardzo różna od Siekiery i Ac/Dc poprzez Pink Floyd po Dead Can Dance i lekki jazz. Pomieszczenie 22m2. Obecnie za wzmak robi Yamaha 803 , ale ona też jest do wymiany. Oczekuję brzmienia z lekkim ociepleniem ale nie lampowego. Fajnej przestrzeni i basu który kiedy ma kopnąć to kopnie , ale tylko kiedy jest to w nagraniu. Chciałbym aby grało to tak żeby zachęcało do słuchania kolejnych kawałków poprostu aby muza sprawiała dużo przyjemności.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2022 o 10:50, Slawko69 napisał:
Dnia 7.12.2022 o 08:58, ADAM7 napisał:

Podczas poszukiwania kolumn miałem okazję przesłuchać te kolumny, dla mnie zagrały najgorzej ze wszystkich kolumn do 15 tyś.

W mojej ocenie przeciętne ale wiadomo kwestia wzmacniacza, akustyki etc.

A z jakim wzmacniaczem grały?

 

Dnia 7.12.2022 o 14:18, ADAM7 napisał:

Musical Fidelity M6si

 

16 godzin temu, Slawko69 napisał:

To może inaczej co jest godne polecenia w przedziale do 15 tys? Muzyka bardzo różna od Siekiery i Ac/Dc poprzez Pink Floyd po Dead Can Dance i lekki jazz. Pomieszczenie 22m2. Obecnie za wzmak robi Yamaha 803 , ale ona też jest do wymiany. Oczekuję brzmienia z lekkim ociepleniem ale nie lampowego. Fajnej przestrzeni i basu który kiedy ma kopnąć to kopnie , ale tylko kiedy jest to w nagraniu. Chciałbym aby grało to tak żeby zachęcało do słuchania kolejnych kawałków poprostu aby muza sprawiała dużo przyjemności.

To czego oczekujesz to jak dla mnie "czysty żywy" focal.

Wypożycz, jak nie możesz to weź swój wzmacniacz pod pachę i sprawdź w jakimś salonie hi fi.

Ja właśnie wybrałem drugą opcję ponieważ w ciągu godziny mogłem wysłuchać kilku zestawów. 

Po takiej "operacji" możesz wypożyczyć do domu zestaw kolumn który według Ciebie najlepiej zagrał.

Ja byłem już w stu procentach przekonany do focali 926 ale pojawił się w promocji audiovektor R 3 signature który pozamiatał te focale.

Jakbym nie trafił na tego audiovektora to z pewnością grałbym na focalach. Pytanie tylko których ponieważ z pewnością sprawdziłbym jeszcze 948

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

WITAM  , mam LUMINY 5ki od pol  roku  i dla mnie rewelacja  , pozamiataly po ESA OST 2 az milo ,degradacja w kazdym aspekcie  graja z MARANTZAMI  6-10 kzl , druty chord shawline ,pisze tylko ze wzgledu na podobne upodabania muzyczne , no moze  prucz SIEKIERY , ..... z PATRICIA BARBER czy np.  SADE -  kolumny  uzalezniaja !!!, polecam nawet w ciemno 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...