Skocz do zawartości

Delikatna poprawa dźwięku w średnim sprzęcie - Denon AVR1306, Jamo S708


gadek80

Recommended Posts

Witam,

Nie jestem audiofilem, zdaję sobie sprawę jakiej jakości mam sprzęt i nie stać mnie na wymianę sprzętu dla polepszenia jakości, lecz chciałbym chociaż zauważalnie prostymi niedrogimi sposobami poprawić jakość mojego odsłuchu. Czy możecie mi poradzić co można zrobić?

17-letni amplituner Denon AVR-1306, wymieniane końcówki mocy, bo się spaliły.

Kolumny Jamo S708, dosyć gruby kabel głośnikowy bo o przekroju koło 3mm.

Gramofon Panasonic SL-N5, ważyłem ramię, czy nie ma za mocnego nacisku, używam wbudowanego przedwzmacniacza.

Trochę szukałem, trochę czytałem i myślałem o takich zmianach jak.

1. Zrobienie Bi-wirringu: czyli gruby kabel zostawić tylko do basowego głośnika w kolumnie, a do górnej części puścić kabel 2x0,5mm na plus i tak samo na minus.

2. Wymienić małe kondensatory w kolumnach na foliowe. Tylko na jakie i gdzie ich szukać, żeby kupić dobre? 15uf i 6,8uf. Duży 150uf chyba bym zostawił.

3. Puszczeniu cieniutkich kabli w środku kolumny do głośnika wysokotonowego, bo oryginalny jest dosyć gruby.

4. Ewentualnie poszukaniu jakiegoś innego głośnika wysokotonowego

5. Wymiana tranzystorów które widać na zdjęciu, może są lepsze, tu któreś z nich były wymieniane.

To zmiana ogólna, bo słucham też muzyki z Tidala a do gramofonu myślałem jeszcze u poszukaniu jakiegoś zewnętrznego przedwzmacniacza na OLX.

 

Czy takie zmiany zrobią różnicę i czy można coś jeszcze zrobić niedużym kosztem?

 

Dziękuję za pomoc

IMG20221015192904.jpg

Jamo kolumna res.jpg

kabel.jpg

kabel1.jpg

Końcówka 1.jpg

Końcówka 2.jpg

zwrotnica 2.jpg

Zwrotnica 3.jpg

Zwrotnica 1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w takiej kolumnie zatkać basreflex, aby bas był bardziej zwarty? Czy raczej membrana może nie wytrzymać podciśnienia?

Swojego czasu jak się bawiliśmy amatorsko za dzieciaka w sprzęt audio samochodowy, subwofery zrobione z zamkniętą komorą grały nam ładniej.

Edytowano przez gadek80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...