Skocz do zawartości

Kolumny do PMA-1600ne do 10k


Mizebo

Recommended Posts

Cześć,

Ze względu na zmianę pomieszczenia odsłuchowego potrzebuję zmienić kolumny na większe.
Obecny zestaw: PMA-1600ne, DCD-1510ae, WXC-50 jako transport + B&W 707s2
Pomieszczenie: ~25m^2 (5,2 x 4,8m) - wizualizacja w załączniku.
Odległość pomiędzy kolumnami 3m, z odsunięciem 0.5m lub więcej od tylnej ściany nie będzie problemu. Najdalej oddalone miejsce odsłuchu na kanapie to około 4m.

Przeniosłem obecny zestaw na chwilę, żeby zobaczyć jak te małe pudełka poradzą sobie tam, ale wypadły tak blado, że od razu zwijałem się z powrotem. Stare pomieszczenie miało 12m^2 i tam te 707s2 sprawowały się ok. Chcę obecną elektronikę zostawić, a kolumny zmienić na większe - podłogowe. Chciałbym aby ta zmiana nie niosła za sobą "downgradu", ma być równie dobrze lub lepiej.

Budżet myślę, że do 10k max, ale bardziej w 8k bym celował. Używek nie odrzucam.

Przed obecnym zestawem miałem rn803d+ kef Q350 i też byłem zadowolony. Wszystkie obecne zestawy były kupowane używane w "ciemno". Tym razem chciałbym udać się na odsłuch i mieć przygotowane już kilka propozycji do sprawdzenia.

Najczęściej słucham rock'a z lat 80 i w ten kierunek chciałbym uderzyć. Lubię obecne bowersy, ale chciałbym żeby dźwięk był trochę cieplejszy i trochę mniej analityczny.

Od dłuższego czasu przeglądam forum i wątki podobne do mojego, wpadły mi w oko:
-MA Silver 500 6G - 8k, najczęściej polecane na forum do mojego denona. 7G już wykracza poza budżet.
-KEF R7 - zawsze mi się podobały, stare Q350 też dobrze wspominam. Jedynie wykończenie w białym kolorze, nie było najwyższych lotów.
-Polk r700 - nie wiele o nich wiem, ale bardzo spodobały mi się z wyglądu i często widuje to w pakiecie z denonem. Warto dodać do listy?
-Fyne Audio f502 - tańsza propozycja -5.5k, ale boję się, że wypadną gorzej niż obecne.

Z używek rzuciły mi się w oczy - Quadral Aurum Wotan VIII za 7k na olx, ale ciężko coś o nich wyszukać. Quadrale to dobry kompan do Denona?

Co myślicie o obecnej liście? Czy nie będą za duże do mojego pomieszczenia?

Pozdrawiam,
Michał
 

pokój wizualizacja.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mizebo napisał:

KEF R7 - zawsze mi się podobały, stare Q350 też dobrze wspominam. Jedynie wykończenie w białym kolorze, nie było najwyższych lotów.

Kolega ma R700 z 1600 i gra to bardzo przyzwoicie 👍 białe R700 wyglądają znakomicie. 

1 godzinę temu, Mizebo napisał:

Z używek rzuciły mi się w oczy - Quadral Aurum Wotan VIII za 7k na olx, ale ciężko coś o nich wyszukać. Quadrale to dobry kompan do Denona?

Dobre kolumny, pytanie jaki stan i pochodzenie

Jedyne co, czy przy kwadracie nie bedziesz mial wyjątkowo upierdliwych modów na basie. Ja w 17m z kolumnami o 1 rozmiar mniejszymi koryguje DSP 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mizebo napisał:

Z używek rzuciły mi się w oczy - Quadral Aurum Wotan VIII za 7k na olx, ale ciężko coś o nich wyszukać. Quadrale to dobry kompan do Denona?

Na tych Quadralach grałem kilka lat z yamaha As 1000. Ciągle czegoś mi brakowało w sumie to najwięcej miałem zastrzeżeń do średnicy( niewyraźna, może zniekształcona)

W końcu zdecydowałem się na wymianę wzmaka i też nie pomogło.

I tutaj ciekawostka zabrałem te kolumny do salonu hi fi i porównałem do innych zestawów i zagrały mocnym zdominowanym środkiem. Sam już nie wiem co o tym sądzić inne kable akustyka etc. to szok że tyle może zmienić. Także nie polecam kupowania tych kolumn w ciemno. Jedno co można o nich powiedzieć to to że nie są mdłe i nijakie, mają swój charakter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ADAM7 napisał:

tutaj ciekawostka zabrałem te kolumny do salonu hi fi i porównałem do innych zestawów i zagrały mocnym zdominowanym środkiem

Miałem Quadrale Ascent 90le - w salonie 30m grały piękna średnicą - u mnie w niecałych 18m grały typową V-ka i czuć było że się duszą - własnie brakowało mi średnicy. Rozmiar mniejsze Platinum M35 z kolei u mnie grały ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...