Skocz do zawartości

Szukając budżetowego wzmocnienia do kina – porównanie :-)


tomw

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomw napisał:

No jak slyszysz ze jest wyraznie lepiej, to widocznie jest 🙂

Wez pod uwage, ze fronty to byly normalne podlogowki, a centralny jak sam zauwazyles najwiekszy nie jest. Fronty  chyba byly tez na podobnym wzmaku, ale w stereo (2x400).

Niestety nie mam pomiarow, sam bym je chetnie zobaczyl.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tenfilip napisał:

Wez pod uwage, ze fronty to byly normalne podlogowki, a centralny jak sam zauwazyles najwiekszy nie jest. Fronty  chyba byly tez na podobnym wzmaku, ale w stereo (2x400).

Niestety nie mam pomiarow, sam bym je chetnie zobaczyl.
 

Sluchaj, cokolwiek sprawia nam frajde trzeba robic, nawet jak kompletnie nie ma to sensu 🙂 W koncu to hobby, nie ? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bardzo fajny model.

Skoro stosujesz dla niego taką torpede mocy no dobra :) Ale to pewnie bardziej chodzi o zmianę sposoby grania. Bo ja przeczuwam że tam nadal idzie  do 20W

 

Juz nie stosuje, stosowalem :) teraz mam bardzo maly pokoj i szkoda zachodu, zwlaszcza ze slucham w nocy. Natomiast pamietam jak go zastapilem podlogowka (testowo, akurat mialem 4 identyczne), i bylo sporo lepiej, a potem wlasnie dalem ten wzmacniacz i to zmniejszylo roznice. 
Mocy oczywiscie to nie uzywa wiele, ale brzmi to po prostu lepiej.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

No generalnie stosowanie podłogowej wersji na centralny to bardzo dobry pomysł. Ale mało kto to robi i cześciej widzimy to na wystawach niż w realnym świecie. Kwestia wyglądu no i wtedy faktycznie zasilania. Ale zgadzam się.

 

Stosowanie podlogowek w kinie domowym to ogolnie slaby pomysl, a tym bardziej na centralny 🙂 Stosowanie LCR na wszystkie kanaly za to jest idealnym rozwiazaniem, jesli to masz na mysli 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mniej wydajny amplituner co w domowych warunkach ma  99% społeczeństwa to tak.

Pisałem bardziej pod kątem dedykowanych pomieszczeń. I jak kolega ma dedykowaną końcówkę na takowy kanal.

Zgadzam się z Tobą tak, również :)

Bowers to pokazywał na którymś z AVS

https://www.avforums.com/threads/using-floor-speakers-as-center-speakers.2171585/

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, objerze. Bo prawde mowiac, nie wiem co to za problem uzywac podlogowek do kina domowego? Mialem 2 na przod i 2 na tyl i brzmialo to bardzo dobre, tylko oczywscie nie mialem tyle miesjca, zeby to zatrzymac.

 

Ok, filmik objerzany, tylko, ze on w sumie nic ciekawego nie powiedzial przeciwko stojacym kolumnon. 

1 godzinę temu, tomw napisał:

Stosowanie podlogowek w kinie domowym to ogolnie slaby pomysl, a tym bardziej na centralny 🙂 

No ale w sumie to dlaczego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Tenfilip napisał:

No ale w sumie to dlaczego ?

Dla tego ze placisz duzo wiecej za wielkie kolumny ktore zajmuja duzo wiecej miejsca i nic w kinie nie daja wiecej 🙂 Jesli jeszcze do tego chcesz takowa uzywac jako centralny, jestes zmuszony do zastosowania ekranu transparetnego, albo powieszenia go bardzo wysoko jak na tym filmiku powyzej, co samo w sobie nie jest dobrym rozwiazaniem. Wszystkie kolumny w kinie idealnie powinny byc takie same, dla tego wlasnie zestawy do kina u kazdego szanujacego sie producenta uzywaja glosnikow LCR, ale nie sa to podlogowki a podstawkowe kolumny, albo montowane na lub w scianie.

Podlogowki potrzebuja duze pudla po to aby dawac bas, a w prawidlowo zrobionym kinie od tego sa suby a nie kolumny. Nawet jak bys je zasilil odpowiednio, czyli chociaz te 150W na kanal, co w 99% przypadkow oczywiscie nie ma miejsca bo amplitunery maja 50-60W na kanal, to i tak podlogowka nigdy nie da takiego basu jak dedykowany sub.

Tak wiec placisz sporo wiecej za duze podlogowe kolumny ktore zabiora do tego duzo miejsca, tylko po to aby to wielkie pudlo i wieksze glosniki nic kompletnie nie dawaly, bo powinno sie je odciac przy minimum 80Hz. Jak dlugo nie masz jakiegos wielkiego pomieszczenia, to 2 x 5 cali srednio-niskotonowe w malym pudle dadza wszystko co trzeba 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do cen do juz mocno zalezy, ale ogolnie zgadzam sie z wiekszoscia rzeczy. Co nie znaczy, ze nie nalezy tego robic jesli ma sie mozliwosc :) Akurat mnie taniej kosztowaly podlogowki niz te mniejsze, a centralny wcale nie byl tanszy niz polowa ceny pary podlogowek. 

Jeszcze jeden argument - te polkowe kolumny moga miec bardziej skoncentrowane zrodlo dzwieku (mniej przetwornikow), co moze sie przydac zwlaszcza przy mniejszych odleglosciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 minut temu, Tenfilip napisał:

No co do cen do juz mocno zalezy, ale ogolnie zgadzam sie z wiekszoscia rzeczy. Co nie znaczy, ze nie nalezy tego robic jesli ma sie mozliwosc :) Akurat mnie taniej kosztowaly podlogowki niz te mniejsze, a centralny wcale nie byl tanszy niz polowa ceny pary podlogowek. 

Jeszcze jeden argument - te polkowe kolumny moga miec bardziej skoncentrowane zrodlo dzwieku (mniej przetwornikow), co moze sie przydac zwlaszcza przy mniejszych odleglosciach.

No dobrze, to skoro nie znaczy ze nie nalezy tego robic jesli ma sie mozliwosc, to opisz mi czemu bedzie lepiej dac podlogowki do kina miast podstawkowych z takimi samymi glosnikami 🙂

I wklej jak mozesz linki do sklepu, gdzie kolumny podlogowe tej samej firmy i z tej samej serii sa tansze niz podstawkowe, z tymi samymi glosnikami 🙂 

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomw napisał:

No dobrze, to skoro nie znaczy ze nie nalezy tego robic jesli ma sie mozliwosc, to opisz mi czemu bedzie lepiej dac podlogowki do kina miast podstawkowych z takimi samymi glosnikami 🙂

I wklej jak mozesz linki do sklepu, gdzie kolumny podlogowe tej samej firmy i z tej samej serii sa tansze niz podstawkowe, z tymi samymi glosnikami 🙂 

Nie musisz kupowac podstawek (nie lubie ich, pociagniesz za kabel i juz glosnik leci, za darmo tez nie sa) i masz wieksza skutecznosc. Lepiej wygladaja. Moga tez lepiej brzmiec. 
Teraz nie jestem na kupnie i nie sledze tego, ale kupujac z UK tannoy 6f xt wyszlo mi po ok 1 tys zl sztuka, za co ciezko bylo dostac polkowe. Sadze, ze teraz tez mozna znalezc okazje.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 minut temu, Tenfilip napisał:

Nie musisz kupowac podstawek (nie lubie ich, pociagniesz za kabel i juz glosnik leci, za darmo tez nie sa) i masz wieksza skutecznosc. Lepiej wygladaja. Moga tez lepiej brzmiec. 
Teraz nie jestem na kupnie i nie sledze tego, ale kupujac z UK tannoy 6f xt wyszlo mi po ok 1 tys zl sztuka, za co ciezko bylo dostac polkowe. Sadze, ze teraz tez mozna znalezc okazje.
 

Czyli generalnie ja mowie o dzwieku, Ty mowisz o tym ze Ty bardziej lubisz po prostu albo ze czesto bywasz za kolumnami stojacymi przewaznie pod sciana, i nie chcesz za kabel pociagnac 🙂 Ma sens ta dyskusja 🙂

No i oczywiscie ze nie "jestes na kupnie", jak bys byl to moze bys nie pisal takich glupotek ze podlogowki sa tansze 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomw napisał:

Czyli generalnie ja mowie o dzwieku, Ty mowisz o tym ze Ty bardziej lubisz po prostu albo ze czesto bywasz za kolumnami stojacymi przewaznie pod sciana, i nie chcesz za kabel pociagnac 🙂 Ma sens ta dyskusja 🙂

No i oczywiscie ze nie "jestes na kupnie", jak bys byl to moze bys nie pisal takich glupotek ze podlogowki sa tansze 🙂

Przeczytaj na spokojnie co napialem a pozniej sie przyczep jesli poczujesz sie lepiej:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2023 o 23:59, tomw napisał:

Za pozno, podcialem sobie zyly, zawsze tak robie jak przeczytam jakies glupoty na forach 🙂 Dobrze ze mam duzo zyl 🙂

Jesteś jeszcze? Cholera nie było mnie kilka dni , czy ktoś się zainteresował?

Wiesz w pewnym momencie padnie na tą kluczową i będzie ...... po śmiechu,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...