Skocz do zawartości

Streamer, odtwarzacz sieciowy do 1000zl (~250€)


Johann

Recommended Posts

Witam,

przeczytalem juz wiele  watkow ale ktory wybrac to bardzo ciezko. Potrzebne urzadzenie z DAC-iem, podlaczenie do mojego NAD C352 tylko RCA. Spotify, AMazon Musik Tidal i Qobuz powinno chodzic.

Pierwszy to Bluesound nude, tani nie jest, ale podobno DAC ma slaby wiec wogole odpada.

Wiim mini cenowo jak najbardziej ale czytac prawie caly watek to jednak pare problemow jest.

Wiim pro, za duzo na jego temat nie znalazlem, ale w sumie obydwa po RCA graja pozadnie.

Potem w innych tematach byla wspomniana malina, ale kurcze tyle tego jest, ze nie wiem jaki by ewentualnie wziasc? na stronie allo.com jest tego pelno, dla mnie najlepiej plugnplay.  tylko ktory, miniboss, miniboss plus, katana player... itd. Nastepnie pytanie jaki OS do Maliny? Volumio, MoodeAudio, Max2Play???

Potem jeszcze jest chromcast audio, ktory juz nie jest chyba produkowany i jak wyglada to software updates? sprzet ma tez juz pare lat na karku

Podobnie yamaha wxad-10, tez juz nie produkowany, podobnie jak Chromecast. na stronie internetowej nie podaja amazon music, dziala wiec czy nie?

Jeszcze pare tygodni temu czytalem testy Nuprime Omnia WR-1, niestety juz nie produkowany, wiec z softem tez moze byc nie bardzo, ale jesli chodzilo o dzwiek top jak najnardziej pozytywnie po RCA, digital minimalnie lepiej, jedyny minusik to ze czyta hires ale przez digit/rca idzie tylko 16bit/44khz. jego koszt niestety ~350€, jak sie go jeszcze gdzies znajdzie.

moze ktos moglby co na ten temat powiedziec?

 

pozdrowionka

Edytowano przez Johann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, narazie znalazlem dwie opinie w necie, sa bardzo dobre jak na cene.

Airplaya nie ma, to nie tragedia, ale amazon music? musze napisac do producenta czy to obsluguje.

kurcze, w niemczech kosztuje 250€ a w polce 799zloty. jakas masakra 🙂

Edytowano przez Johann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Johann napisał:

dzieki za odpowiedz, narazie znalazlem dwie opinie w necie, sa bardzo dobre jak na cene.

Airplaya nie ma, to nie tragedia, ale amazon music? musze napisac do producenta czy to obsluguje.

kurcze, w niemczech kosztuje 250€ a w polce 799zloty. jakas masakra 🙂

Obsługuje 🤘 ...miałem go u siebie na małych teście porównawczym 

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Johann napisał:

i jak wypadl? z jakimi innymi testowales?

Dostalem dzis tez odpowiedz od producenta, ze obsluguje amazon 🙂

Powiem tak - porównywałem go do swojego Denka i powiem Ci że zarówno ja jak i mój syn ( zajmujący się realizacją dźwięku ) nie widzieliśmy praktycznie różnicy a jeśli były to naprawdę niewielkie i gdybym nie był już posiadaczem DNP-900Ne bez mrugnięcia okiem kupiłbym TAGĘ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 12:05, Johann napisał:

 

Pierwszy to Bluesound nude, tani nie jest, ale podobno DAC ma slaby wiec wogole odpada.

 

Nie wiem o którym mówisz ale najnowszy Node ma dobrego DACa na pokładzie, spokojnie konkurującego z zew. DACmi za ok. 2 tyś zł.

 

W tym budżecie rozważ Argon Audio Solo, podobno fajny streamer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawlardo napisał:

Nie wiem o którym mówisz ale najnowszy Node ma dobrego DACa na pokładzie, spokojnie konkurującego z zew. DACmi za ok. 2 tyś zł.

 

W tym budżecie rozważ Argon Audio Solo, podobno fajny streamer. 

moze i tak ale nowy kosztuje ~500€ (2300zl) a uzywane jakies 60% tej ceny, kurde troche duzo.

ogladne sobie ten Argon Solo 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wasze polecenia 🙂

co do Malinki to mam pytania.

czy mozna kupic gotowy zestaw z softem czy trzeba skladac samemu i wgrac soft? skladanie to nie problem ale jakie podzespoly trzeba by bylo?

Jaka malinke wybrac ?

czy to gra lepiej jak taga i podobne? sterowanie telefonem, laptopem?

 

 a i co jeszcze zapomnialem dodac, mam jeszcze pelno audio na twardzielu (NAS pod fritzboxem)

Czy ARgon solo gra z NAS?

Edytowano przez Johann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Johann napisał:

czy mozna kupic gotowy zestaw z softem czy trzeba skladac samemu i wgrac soft? skladanie to nie problem ale jakie podzespoly trzeba by bylo?

Teraz nie ma z tym problemu. Ściągasz i wgrywasz na kartę koniec.

12 godzin temu, Johann napisał:

Jaka malinke wybrac ?

3ke B albo 4ke ale tej nie ma

12 godzin temu, Johann napisał:

czy to gra lepiej jak taga i podobne? sterowanie telefonem, laptopem?

Gra lepiej ale to zalezy też czy weźmiesz nakładkę. No Allo digione.

Tak, sterowanie telefonem, PC

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje. Digione narazie nie da rady bo niemam wzmaka z digitalnym wejsciem.

NAD C352 to tylko analog i tak zostanie.

pozatym czytalem ze amazon music na RB nie funktionuje.

 

dzis pomyslalem, mam laptopa, ktory wszystkie pliki odtwarza, DACa tez ma, wiec wzialem kabel o podlaczylem do wzmacniacza.

Najpierw amazon music, z jednej strony nie jest zle ale w sumie gra to gorzej jak moj FM Tuner z NAD, dol jest taki jakis pusty.

Qobuz tak samo, zadnej roznicy czy stream 320kbit, czy 24/192.

Wiec DAC w laptopie raczej nie za dobry.

Edytowano przez Johann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odsluchu strasznie to gra.

Moj LG TV tez mam tak podlaczony.

Chyba bede musial sobie kupic DACa i do tego Streamer wtedy juz bez DACa. Tylko ze takie wyjscie taniej nie bedzie...

U mnie w ogloszeniach znalazlem Cambridge Audio DacMagic100 za 135€, nowe sa po 199€. Czytalem troche na jego temat i jesli chodzi o jakosc do ceny to jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamowilem na probe Nuprime Omnia Mini DAC.

Dzis przyszedl, podlaczylem narazie tymi kabelkami co byly w pudelku, Powerbank jako zasilanie.

Instalacja bez jakiegokolwiek opisu poszla gladko, wszystko polaczone, instalowalem najpierw z iphone 13, potem sprobowalem Realmi 8, tez bez problemow.

Ale niestety jest wielkie ale. Amazon Music nie gra, zadne kawalki nie startuja. Tidal, Radio, Qobuz gra.

Z telefonow ( WiFi) gra to katastrofalnie, jest tam jakis EQ ktory strasznie znieksztalca dzwiec, i za cholere nie idzie tego ustawic na 0, polecenie wlaczenia/wylaczenia dziala jak chce. Na laptopie mam tez Tidal i z laptopa laczy sie ale tylko przez Bluetooth  (jest tylko HiFi), ale gra to troszke lepiej. Ale ogolnie Basu/niskiego tonu brak, wysokich jakby glosniki staly za zaslonami.

Masakrycznie jestem rozczarowany.

Chyba to spakuje i odesle...

Miedzyczasie kupile tego Dacmagic, zobaczymy co z tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...