Skocz do zawartości

Dylemat w wyborze streamera


Czaaart

Recommended Posts

Cześć 

Naszła mnie ochota na zmniejszenie ilości sprzętu i pojawił się pomysł na zakup streamera z dobrym daciem i najlepiej z cd. Przeczytałem milion testów ale sami wiemy jak to z tymi testami czasami bywa ;). Wolałbym zasięgnąć opinii użytkowników.

Aktualnie gram z maliny po usb do daca Gustard x16 podpiętego do Yaqina MC100B (po tuningu), kolumny Studio 16Hz Grande Canto a CD Micromega cd10.Gra to całkiem dobrze ale chciałbym ograniczyć zestaw do wzmacniacza i streamera. Mile widziany wbudowany CD w streamerze ale przeżyję bez bo i tak coraz bardziej dojrzewam do zgrania wszystkich płyt do plików, co od jakiegoś czasu czynię. Plików trochę będzie ale głównie, słucham Tidala w full opcji. Mile widziane wsparcie dla Amazona, Deezera i Spotify, żeby mieć wybór. MQA którego nie jestem zwolennikiem niestety zaczyna coraz mocniej się panoszyć więc dobrze by było gdyby obsługiwał.

Biorę pod uwagę:

Lumina D1 /D2,

Auralica Altaira (używkę)/ Altaira G1,

Marantza ND 8006 ale podobno jakość CD dramatyczna

Cocktail Audio X40 / N25 ale jakoś nie przemawia do mnie do końca wnętrze N25 taki wydaje mi się tandetny.

Jestem otwarty na inne sprzęty które spełnią moje oczekiwania a które może przeoczyłem. Może ktoś miał okazję porównać ze sobą te sprzęty. 

Wiem, że osobno transport i dac i cd będzie lepiej ale powtórzę chcę 1 klocek dobrej jakości nie 3 więc prosiłbym o odpowiedzi na temat, żeby nie robić z postu śmietnika.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz naprawdę dobrego streamera z CD, rozdziel te dwa źródła. Moja propozycja to zdecydowanie Lumin D2, to naprawdę moim zdaniem wybitny streamer pod względem jakości dźwięku i świetnej obsługi. 
Zapraszam do nas na prezentacje a także możliwości wypożyczenia do testu.

W wolnej chwili zapraszam do obejrzenia naszego filmu o modelu T3 od Lumin.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z Marantzem ND8006 lub Nadem C658 duża będzie przepaść między Luminem czy Auraliciem?

Nie ukrywam, że aspekt finansowy nie jest tu bez znaczenia a mają dość pozytywne recenzje a cena jednak sporo korzystniejsza.

W przypadku Nada ciekawi mnie opcja dostosowania dźwięku do pomieszczenia przez możliwość pomiaru, testował ktoś może.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...