Skocz do zawartości

Bluesound Powernode + Elac Debut Reference B6 vs Elac Uni-Fi 2.0 UB52


dziadeG

Recommended Posts

Witam,

mam na imię Grzegorz i mam nadzieję, że pomożecie, bo z wyborem kolumn podstawkowych złapałem małą zwieszkę.

Odtwarzacz sieciowy Bluesound Powernode to już pewniak. Elac Debut Reference B6 też były wybrane, ale zastanawiam się jeszcze nad Elac Uni-Fi 2.0 UB52.

Który z tych dwóch modeli kolumn jest modelem "wyższym"? Który byście polecali?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki będą połączone właśnie z Bluesound Powernode. Jest to streamer ze wzmacniaczem i bardzo dobrym przetwornikiem DAC. Ogólnie sprzęt bardzo dobry - tak piszą użytkownicy.

Debut Reference B6 to konstrukcja dwudrożna, a Uni-Fi 2.0 UB52 trójdrożna (dwa przetworniki, wysoko i sredniotonowy w jednym + niskotonowy).

Jeszcze dopytam, czy konstrukcja trójdrożna jest zawsze lepsza od dwudrożnej, czy nie koniecznie tak musi być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Piotrek, bo tak wparowałeś z nienacka i wszędzie piszesz o Bowersach i Node .....

Pokażesz fotkę jak to u Ciebie stoi? 🤩

Jeszcze nie stoi, ale już coraz bliżej końca poszukiwań i to połączenie na chwilę obecną najbardziej mi odpowiadało dźwiękowo :)

9014FE51-F2E2-4A9B-B96D-DA61AFC50198.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szyt napisał:

O. Sluchales tez Edge? Napisz prosze cos wiecej, zwlaszcza jak wypada Edge w stosunku do wiekszego brata na tych samych paczkach.

W stosunku do większego brata zabrakło basu. Zależy kto czego oczekuje od dźwięku. Na pierwszy ogień poszedł właśnie edge, po przełączeniu na n330 różnica była znaczna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2023 o 07:14, Piotr Sonido napisał:

nie wiem czy słabe. Chciałem się włąsnie dowiedzieć co to bo wygląda spoko właśnie.

Pozdrawiam

Nie mam pojęcia nie zwracałem na to uwagi. Nie miałem dużo czasu, skupiłem się na dźwięku. Teraz się zastanawiam jakby wypadł sonos amp w porównaniu do powernode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżę troszkę temat, z powodu braku czasu zamilkłem.

> Piotr Antoszczuk, niestety w moim przypadku wchodzą w grę tylko kolumny z bass reflexem z przodu.

Zestawu jeszcze nie zakupiłem i im dłużej się zastanawiam, tym więcej opcji pojawia się w głowie.

Miała być Yamaha A-S701 (+streamer jako transport) lub R-N602. Posłuchałem też WXA-50, po czym przegrała właśnie z Bluesound Powernode.

I już miał być Powernode, jak zupełnie przypadkiem miałem okazję posłuchać jak gra Rotel A14 MKII i ... chcę go :)

Powiedzcie mi tylko, czy na streamer, który ma służyć tylko jako transport do Rotela, trzeba wyłożyć dużą kasę? Czy może wystarczy taki np. Audio Pro Link1?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dziadeG napisał:

Piotr Antoszczuk, niestety w moim przypadku wchodzą w grę tylko kolumny z bass reflexem z przodu.

Dlaczego?

Tu masz mój artykuł.

 

17 godzin temu, dziadeG napisał:

Miała być Yamaha A-S701 (+streamer jako transport) lub R-N602. Posłuchałem też WXA-50, po czym przegrała właśnie z Bluesound Powernode.

I już miał być Powernode, jak zupełnie przypadkiem miałem okazję posłuchać jak gra Rotel A14 MKII i ... chcę go :)

Powiedzcie mi tylko, czy na streamer, który ma służyć tylko jako transport do Rotela, trzeba wyłożyć dużą kasę? Czy może wystarczy taki np. Audio Pro Link1?

No to wex Rotela albo wyjdź poza salony Top HiFi z odsłuchem. Będzie wiekszy wybór.

Piotrek ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2023 o 14:33, dziadeG napisał:

Odświeżę troszkę temat, z powodu braku czasu zamilkłem.

> Piotr Antoszczuk, niestety w moim przypadku wchodzą w grę tylko kolumny z bass reflexem z przodu.

Zestawu jeszcze nie zakupiłem i im dłużej się zastanawiam, tym więcej opcji pojawia się w głowie.

Miała być Yamaha A-S701 (+streamer jako transport) lub R-N602. Posłuchałem też WXA-50, po czym przegrała właśnie z Bluesound Powernode.

I już miał być Powernode, jak zupełnie przypadkiem miałem okazję posłuchać jak gra Rotel A14 MKII i ... chcę go :)

Powiedzcie mi tylko, czy na streamer, który ma służyć tylko jako transport do Rotela, trzeba wyłożyć dużą kasę? Czy może wystarczy taki np. Audio Pro Link1?

 

A z czym słuchałeś tego Rotela? 

Ja też byłem już nastawiony na powernoda ale zobaczyłem dzisiaj, że nie wspiera soundclouda z którego sporo słucham i teraz myślę też nad jakimś wzmacniaczem bez funkcji sieciowych + niedrogi streamer np. wiim pro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kretson,

Rotel A14 MKII + Elac Debut Reference F5 (podłogówki). Jak dla mnie zestaw ten zagrał extra. Pomieszczenie ok. 25 m2.

Ja nie mam miejsca na podłogówki. Będą podstawkowe Elac Debut Reference B6 na stalowych standach "wciśnięte" w przestrzenie pomiędzy komodami a ścianami bocznymi.

Jak żonka pozwoli, wykleję ściany jakimiś ładnymi panelami :)

A czy kolega Kretson może wie, czy taki np. Wiim Pro lub inny streamer podobnej klasy użyty jako transport danych dla DACa we wzmacniaczu, bardzo ten wzmacniacz "ograniczy".

Inaczej mówiąc, czy takie rozwiązanie jest OK??? Bo różnych rzeczy już się naczytałem...

Myśląc logicznie, streamer to tylko transport, a finalny dźwięk to już tylko "robota" wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i ile masz pieniędzy na transport. Są tanie wiim mini czy chromecast audio, trochę droższe wiim pro czy taga harmony albo drogie bluesoundy. Ludzie dziela się na tych co słyszą różnicę między nimi i tych co nie słyszą. Także kup streamer bit perfect za tyle ile masz na to pieniędzy,  podłącz go najlepiej cyfrowo do wzmacniacza lub zewnętrznego daca i ciesz się muzyka. Żadnych ograniczeń wzmacniacza nie uświadczysz 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2023 o 09:34, dziadeG napisał:

A co że streamerem?

 

Zalezy czy musi mieć analoga czy nie.

Wiim mini, Malina, Taga10.

Dnia 21.03.2023 o 23:24, Miras23 napisał:

e, ale salkę mają tam ładną :):):) 

No prawda. Chciałem się dowiedzieć co to.

 

15 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Porównywałem Noda 2i z Wiim mini i nie słyszałem różnicy. Zresztą nie tylko ja. Jeśli nie słyszę różnicy to coś co kosztuje 4 czy 5x tyle co Wiim jest dla mnie drogie. 

No to dobrze to dołóż tą różnice do kolumn albo wzmaka.

No i wyjdź poza topy bo inaczej powyższy temat nie ma sensu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zalezy czy musi mieć analoga czy nie.

Wiim mini, Malina, Taga10.

No prawda. Chciałem się dowiedzieć co to.

 

No to dobrze to dołóż tą różnice do kolumn albo wzmaka.

No i wyjdź poza topy bo inaczej powyższy temat nie ma sensu.

Piotrek

zaraz napiszemy, który to Top ma taką salę, a tak z ciekawości. Nowocześnie widać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...