Skocz do zawartości

Czy do słuchawek Audeze LCD-X wystarczy wzmacniacz Dragonfly Cobalt?


Recommended Posts

Cześć,

używałem do tej pory LCD-2C z Dragonfly Cobalt podłaczonego do smartfona. Czy przy LCD-X potrzebuję lepszego wzmacniacza słuchawkowego (mam na myśli nie droższe niż 2000 zł) czy Dragonfly Cobalt wystarczy (w sensie czy nie są to "za dobre" słuchawki na taki wzmacniacz i przez to np nie odczuję większej różnicy między lcd-2c a lcd-x)?

Przy czym posiadam też w domu w zestawie stereo wzmacniacz audio Rotel A12, więc szukam małego wzmacniacza słuchawek którego podłączę do smartfona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Świat zwariował planarne sluchawki do Ważki AQ.

🙂

Świat zwariował: „planary” z impedancją 20 Ohm?;)

Jak Cobalt napędza to trzeba korzystać. Ale zapewne nie tak dobrze jak coś mocniejszego. To wszystko warto sprawdzić nausznie.

Co do wzmacniacza to może polski Headonic od krakowskiego Ear Stream? Indywidualnie może dopasować do danych potrzeb i preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chinczykzchin napisał:

W drodze.

Google wskazuje na AUNE S6 PRO, który nie jest dostępny. Czy nowszy AUNE S7 PRO nie stracił renomy?

Jak będziesz je miał może przejdź się do jakiś TopówHifi lub mp3store jak masz w pobliżu,  wepnij się i posłuchaj.

Nie kupuj wzmacniacza w ciemno.

Może coś z  Bursonów,  chociaż  mnie to połączenie nie bardzo przypadło do gustu.

https://audeos.pl/pl/c/Wzmacniacze-sluchawkowe/94

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w sklepie proponuje mi https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/hifiman/2022410341413110653/6925624202408/hifiman-ef400-przetwornik-dac-r2r-ze-wzmacniaczem-sluchawkowym-44w pytanie czy dlatego że to jedyne co ma w tym segmencie czy dlatego że jest fajne

Edytowano przez chinczykzchin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych przenośnych opcji do rozważenia;

Cayin RU-6 - z DAC R2R (technologia DAC podobna co Pan z sklepu Ci proponował) 
EarMan Sparrow - z DAC Delta Sigma na kości ES9281PRO
Chord Mojo 2 - z DAC FPGA autorski Chorda

 

(opcjonalnie) - I do tego stacjonarny wzmacniacz słuchawkowy bez DAC jak będziesz chciał sobie posłuchać w domu z większą mocą (możesz podpiąć powyższe do tego wzmaka). 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/monoprice/2020140523665222339/0889028135280/monoprice-monolith-thx-aaa-balanced-headphone-amp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chinczykzchin napisał:

Pan w sklepie proponuje mi https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/hifiman/2022410341413110653/6925624202408/hifiman-ef400-przetwornik-dac-r2r-ze-wzmacniaczem-sluchawkowym-44w pytanie czy dlatego że to jedyne co ma w tym segmencie czy dlatego że jest fajne

Poszukaj recenzji, dowiesz się co i jak...

Jeszcze raz napiszę, nie kupuj w ciemno wzmacniacza słuchawkowego. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Poszukaj recenzji, dowiesz się co i jak...

Jeszcze raz napiszę, nie kupuj w ciemno wzmacniacza słuchawkowego. 

jasne jasne, tylko muszę coś pokombinować, bo we Wrocławiu w tym segmencie tophifi ma tylko

- Lehmannaudio Drachenfels

- Lehmannaudio Linear

a mp3store

- FIIO K9 PRO ESS

- HIFIMAN EF400

więc trochę bida

Edytowano przez chinczykzchin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chinczykzchin napisał:

jasne jasne, tylko muszę coś pokombinować, bo we Wrocławiu w tym segmencie tophifi ma tylko

- Lehmannaudio Drachenfels

- Lehmannaudio Linear

a mp3store

- FIIO K9 PRO ESS

- HIFIMAN EF400

więc trochę bida

Wypożyczaj do domu ze sklepów w całej Polsce. Masz 14 dni na zwrot. I nie jesteś wtedy ograniczony do dwóch, trzech modeli ze sklepu nieopodal.

Jak weźmiesz swoje słuchawki na testy do sklepu to wszystko będzie inaczej niż w domu. Mnóstwo rozpraszaczy: inne wnętrze, światła, sprzedawcy, klienci, może nawet jakiś hałas z grających głośników… To wszystko może zaburzyć Twoją percepcję. Moim zdaniem jak testować to tylko w domu. I ze dwa wzmacniacze na raz. Bo pamięć muzyczna jest ulotna i jak będziesz wypożyczał jeden za drugim to różnic nigdy nie będziesz pewien. A tak… może zdarzyć się, że dwa razy droższy wzmacniacz zagra bez wyraźnych różnic…

Aha, testuj po wyrównaniu głośności we wzmacniaczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Dziś odebrałem LCD-X z 2021 używane kupione na olx, i pierwsze co zauważam to że moje LCD-2C są wyraźnie głośniejsze, aczkolwiek bardziej hałaśliwe, lcd-x są przyjemniejsze. Tylko ta różnica w głośności mnie zastanawia, czy to normalne czy może jednak kupiłęm słuchawki z jakąś wadą. Też te lcd-x jeżdziły po paczkomatach w mrozach więc może to? 

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Początkowo zrobił mi apetyt, ale poszperałem i jak dla mnie niestety….

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/hifiman-ef400-recenzja/

 

przeglądałem pobieżnie to tam autor raczej się podnieca tym wzmacniaczem

Edytowano przez chinczykzchin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chinczykzchin napisał:

ps. Dziś odebrałem LCD-X z 2021 używane kupione na olx, i pierwsze co zauważam to że moje LCD-2C są wyraźnie głośniejsze, aczkolwiek bardziej hałaśliwe, lcd-x są przyjemniejsze. Tylko ta różnica w głośności mnie zastanawia, czy to normalne czy może jednak kupiłęm słuchawki z jakąś wadą. Też te lcd-x jeżdziły po paczkomatach w mrozach więc może to? 

przeglądałem pobieżnie to tam autor raczej się podnieca tym wzmacniaczem

Ale jaka różnica głośności ? Ta może wynikać z różnicy impedancji i SPL słuchawek.

Ten FP400 ma jak dla mnie malo możliwości chodzi o wej , jest malo funkcjonalny. Gdyby miał wej analogowe i do tego coax.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Ten FP400 ma jak dla mnie malo możliwości chodzi o wej , jest malo funkcjonalny. Gdyby miał wej analogowe i do tego coax.

 

Nie będę go bronił, ale  jeśli to ma być wada to nie dla mnie, bo w salonie mam zestaw stereo a tutaj szukam wzmacniacza słuchawkowego do sypialni, gdzie wydaje mi się nie potrzebuję wejścia analogowego ani coax.

Edytowano przez chinczykzchin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chinczykzchin napisał:

Nie będę go bronił, ale  jeśli to ma być wada to nie dla mnie, bo w salonie mam zestaw stereo a tutaj szukam wzmacniacza słuchawkowego do sypialni, gdzie wydaje mi się nie potrzebuję wejścia analogowego ani coax.

No , ale jak chcesz ten FP 400 podpiąć do systemu, skoro jedyne wejście jakie ma to USB B i USB C, czyli wej cyfrowe.

Jest to przede wszystkim DAC, później amp słuchawkowy 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale jaka różnica głośności ? Ta może wynikać z różnicy impedancji i SPL słuchawek.

LCD-2C 70 Ohm

LCD-X 20 Ohm

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Ten FP400 ma jak dla mnie malo możliwości chodzi o wej , jest malo funkcjonalny. Gdyby miał wej analogowe i do tego coax.

Dokładnie. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to brak wejść analogowych. Dziwne. Ale mocne bydle…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

No , ale jak chcesz ten FP 400 podpiąć do systemu, skoro jedyne wejście jakie ma to USB B i USB C, czyli wej cyfrowe.

Jest to przede wszystkim DAC, później amp słuchawkowy 😉

 

To ja nie rozumiem, jakiego systemu? Ja myślałem że mój system to smartfon (tidal) + wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki i kable (usb i zbalansowane)

Edytowano przez chinczykzchin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chinczykzchin napisał:

To ja nie rozumiem, jakiego systemu? Ja myślałem że mój system to smartfon (tidal) + wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki i kable (usb i zbalansowane)

Aha, No to spoko.

To FP400 jest godny rozważenia, tyle że smartfon jako źródło w tym wypadku to hmmmm…fajnie, gdybys miał płatną apkę USB Audio Player.

Ważka AQ fajnie się z nią sprawdza 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie żebym nie wiadomo ile ich przesłuchał, ale Audio gd jakiś model miałem bez daca. Granie czyste,szybkie .Jakiś aune też bez daca tu nic mi nie pasowało. Oddałem tak szybko jak wziąłem. Było trochę diy słabo to wyszło. Był też pathos wszyscy ze super a mi nie grał. Dopiero Cayin zrobił co trzeba. Jest moc,barwa,zejście. Ogólnie słuchawki to według mnie ciężki temat. Wszedłem w nie bo myślałem że łatwiej jak z kolumnami, ale to tylko tak wygląda. Mi to nie pasuje wolę grać z kolumn. 

Z tym cayinem to też trzeba uważać .ja chyba 2 albo 3 razy wymieniałem aż trafiłem w taki co nic nie szumi i brumi.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...