Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 65m2


kijana1000

Recommended Posts

Cześć,

Szukam aplitunera - potrzebuję usług sieciowych i radio nternetowego. Słucham głównie muzyki w strone rocka typu męskie granie :),

Całe pomieszczeie jest dość duże ok 65 m2. Część salonowa (wypoczynkowa) ok 30 m2.  Link do ukladu pomieszczenia: https://ibb.co/5824Mzv.

Budżet: początkowo myślałem o 5 tys ale raczej nierealne więć powiedzmy 8 tys.

Opcje jakie widze na ten moment:

Amplituner: Yamaha R803N, Onkyo 8390

Wzmacniacz: Yamaha S701, CA CXA 61, Audiolab 6000A(play) (Do tego jakies zrodlo na poczatek typu Chromecast, Audio Pro link 1)

Głośniki: Nie mam pojecia ale ostatnio wpadłem na firme STX lokalnie spod Warszawy więc może coś od nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku i możliwości nagłośnienia Twojego salonu, proponuję system zbudować na wzmacniaczu z funkcjonalnością sieciową Audiolab 6000A Play. To urządzenie, które usatysfakcjonuje Cię tak pod względem pełnego wyposażenia, jak i dobrej klasy dźwięku. Będę miał natomiast dla Ciebie kilka opcji kolumn. Z opcji bardzo uniwersalnych i bezpiecznych na pewno warto spojrzeć na Heco Aurora 1000. To mocne, bardzo uniwersalne, dynamicznie grające kolumny. Dobrą alternatywą będzie Monitor Audio Bronze 500. To znacznie lepsze dźwiękowo kolumny. Jeśli lubisz ofensywny, bardzo dynamiczny dźwięk, Focal Chora 826 jest warta rozważenia.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz atrakcyjne, indywidualne wyceny. Część tych zestawów przekracza podany budżet, ale przy zakupie w pakiecie są możliwości przygotowania indywidualnej oferty. 
W wolnej chwili serdecznie zapraszam na nasz kanał YouTube pod linkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź w zewnetrzny lepszy, wydajniejszy wzmacniacz.

Cambridge CXA81 + Wiim mini + Heco Aurora 1000. I masz wszystko. Świetny streamer, obity dzwiek. Jak braknie budżetu to podmianka na AXR 100

Kolejna propozycja to Magnat MR 780 + Wiim mini + Monitor Audio Bronze 500

Tu jaśniejsze kolumny, z wyraźniejszym dzwiekiem. Bardziej przestrzennym. delikatniejszy amplituner.

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Niestety nie bede mogl podjechac na odsluch ze wzgledu na odleglosc.

Juz blisko wyboru - ostatnie watpliwosci:

Wzmacniacz: Cambridge Audio AXR100 lub CXA60/61 (moze nawet uzywki) -> rozumiem ze CXA60 bedzie lepszy ale czy poradzi sobie z Heco 1000?

Głośniki: Heco Aurora 1000 lub Dali Oberon 7

Plus jakis streamer.

 

Edytowano przez kijana1000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kijana1000 napisał:

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Niestety nie bede mogl podjechac na odsluch ze wzgledu na odleglosc.

Juz blisko wyboru - ostatnie watpliwosci:

Wzmacniacz: Cambridge Audio AXR100 lub CXA60/61 (moze nawet uzywki) -> rozumiem ze CXA60 bedzie lepszy ale czy poradzi sobie z Heco 1000?

Głośniki: Heco Aurora 1000 lub Dali Oberon 7

Plus jakis streamer.

 

Oczywiście seria CXA będzie lepsza od AXR i tak naprawdę obydwa modele wzmacniaczy bez problemy poradzą sobie z prawidłowym wysterowaniem Dali Oberon i Heco Aurora.
Przed zakupem zapraszam jednak do kontaktu z naszym salonem, w pakiecie możemy przygotować naprawdę atrakcyjną cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w salonie nic ci nie da. Salki są małe , maja po kilkanaście , do trzydziestu metrów kwadratowych. Są zaadaptowane akustycznie .  Ty masz do nagłośnienia 65 m2 powierzchni mieszkalnej…… Ja mam 35 m2 salon , grałem na Zensorach 7, teraz gram na Opticonach 6 i wiem , ze aby dobrze naglosnić dwa razy większe pomieszczenie potrzeba większych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze tydzień temu nie zdawałem sobie sprawy, że nagłośnienie dużej powierzchni będzie takim wyzwaniem i tak podniesie koszty. Dzięki za sugestie AXR100 - wydaje sie sensownym wejsciem w świat stereo i starczy wtedy na porządne i adekwatne kolumny do powierzchni.

Edytowano przez kijana1000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberony 9 grają dopiero z mocno wydajniejszym wzmacniaczem.

20 godzin temu, kijana1000 napisał:

Wzmacniacz: Cambridge Audio AXR100 lub CXA60/61 (moze nawet uzywki) -> rozumiem ze CXA60 bedzie lepszy ale czy poradzi sobie z Heco 1000?

Głośniki: Heco Aurora 1000 lub Dali Oberon 7

Tak CXA gra lepiej. ładniej. AXR jest mocniejszy. Do rockowego grania momentami będzie lepszy.

Aurora 1000 grają lepiej niż Oberon 7

Faktycznie u Ciebie odsłuch w salonie jest bez sensu. W ogóle nie da obrazu jak co gra.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie w tej samej cenie (około 7tys) sa 2 zestawy i któryś z nich kupuje. Proszę o komentarze.

1) AXR100 + HECO Aurora 1000. Tu jeszcze wacham sie nad używką CXA61 ale nie mam doświadczenia i trochę się obawiam)

2) Magnat 780 + Monitor Audio Bronze 500. Nominalnie jest to dużo droższy zestaw ale jest promocja na 7tys. Czy to bedzie lepszy jakosciowo/muzycznie sprzęt? Czy Monitor Audio 500 wystarczą do mojej powierzchni (Słyszałem opinie, że może to już byćza dużo?

Mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu będzie już grało :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wzmacniacze różnią się w brzmieniu. AXR jest mocniejszy, a MR780 jest słabszy (ale nie słaby), ma za to USB dzięki czemu podłączysz bez większych kombinacji kompa i grasz, a w przyszłości jest zabawa z wymianą lamp. Porównywałem je na odsłuchu w salonie i zabrałem ze sobą Magnata bo mi pasował bardziej brzmieniowo i nie ukrywam że też wizualnie. Właśnie u mnie gra z MA Bronze 500 i jest git. Za tą cenę co napisałeś to naprawdę okazja.

Jeśli jest taka możliwość to proponuję kupić (przez internet, żebyś miał możliwość ewentualnego zwrotu w 14 dni) postawić w Twoim salonie i posłuchać czy go wystarczająco nagłości i czy Ci się spodoba brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kijana1000 napisał:

Ostatecznie w tej samej cenie (około 7tys) sa 2 zestawy i któryś z nich kupuje. Proszę o komentarze.

1) AXR100 + HECO Aurora 1000. Tu jeszcze wacham sie nad używką CXA61 ale nie mam doświadczenia i trochę się obawiam)

2) Magnat 780 + Monitor Audio Bronze 500. Nominalnie jest to dużo droższy zestaw ale jest promocja na 7tys. Czy to bedzie lepszy jakosciowo/muzycznie sprzęt? Czy Monitor Audio 500 wystarczą do mojej powierzchni (Słyszałem opinie, że może to już byćza dużo?

Mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu będzie już grało :) 

Za dużo do 65m?

Kto Ci tak powiedział?

Tak, oba rożnią się brzmieniem dość znacznie. Dlatego sa zestawiane z innymi kolumnami. Tak a nie na odwrót.

AXR jest mocniejszy i jaśniejszy i sparowany z ciemneijszymi i wymagającymi Aurorami 1000. Przy slabszym wzmaku one graja jak 700. Przy takim pokazują klase.

Z kolei słabszy nieco Magnat MR 780 ma ładnie zmiekczony bas co jest potrzebne Bronze 500. A te nie potrzebuja aż tyle prądu co 1000 Heco.

Tu nie ma lepszy gorszy. Oba systemy sa dopasowane.

I nie za duże!

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Za dużo do 65m?

Kto Ci tak powiedział?

Tak, oba rożnią się brzmieniem dość znacznie. Dlatego sa zestawiane z innymi kolumnami. Tak a nie na odwrót.

AXR jest mocniejszy i jaśniejszy i sparowany z ciemneijszymi i wymagającymi Aurorami 1000. Przy slabszym wzmaku one graja jak 700. Przy takim pokazują klase.

Z kolei słabszy nieco Magnat MR 780 ma ładnie zmiekczony bas co jest potrzebne Bronze 500. A te nie potrzebuja aż tyle prądu co 1000 Heco.

Tu nie ma lepszy gorszy. Oba systemy sa dopasowane.

I nie za duże!

Piotrek

 

Żle się wyraziłem, chodziło mi o to, że 65m2 to może być za dużo na Magnata oraz Monitory Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2023 o 09:41, kijana1000 napisał:

Żle się wyraziłem, chodziło mi o to, że 65m2 to może być za dużo na Magnata oraz Monitory Audio.

A czyli że odwrotnie.

No to prędzej.

No ale większych to już nie ma. W sensie nie w tym budzecie.

Będzie brakować to jeszcze możliwość suba będzie.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
9 godzin temu, kijana1000 napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Trafił do mnie AXR100D + HECO Aurora 1000. Gra to świetnie, powiedziałbym, że powyżej oczekiwań. Genialny zestaw na start z poważniejszym audio.

 

Dnia 20.01.2023 o 07:56, Piotr Sonido napisał:

AXR jest mocniejszy i jaśniejszy i sparowany z ciemneijszymi i wymagającymi Aurorami 1000. Przy slabszym wzmaku one graja jak 700. Przy takim pokazują klase.

:)

Tak ma być 😈

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...