Skocz do zawartości

DAC Marantz 6007 vs CA CXA81


grishaq1986

Recommended Posts

Moze byc tez tak, ze zrodlowo plik nie byl w hi-res choc w 24 bit. Nie bedzie unfolda bo nie ma do czego, skoro nie byl hi-res, ale poniewaz to MQA to core decoder zrobi pusty upsample na 88.2 lub 96. W HiFi Plus bedzie udostepniony jako MQA 24 bit, w HiFi jako MQA 16 bit.

Na taki scenariusz wskazuje koncowka pierwszej linii "MQA 44.1 kHz", jesli dobrze kojarze Roon tym sygnalizuje "oryginalny" sample rate. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie Taga 10. 
Powiem tylko jedno ….. zawiodłem się.

Moj TV (LG B8) przez optyka do wbudowanego DAC w Marantz 6007 miażdży tą Tage w każdym aspekcie. 
 

Podpinałem pierwej Tagę przez analoga RCA i przy odsłuchu U2 New Years Day to brzmiało niesamowicie płytko. Zero basu i dynamiki. Średnica nie najgorsza ale cicho ciś. 
 

Pomyślałem ze porównam w opcji która pomija DAC Tagi o podpiąłem przez  Toslink do DACa Marantza i tu tez kupa. Basu brak, góra płytka.

 

Głupi według was TV ( który jak mówicie nie może być dobrym źródłem ) z wbudowanym DACiem Marantza rozwala system w stosunku do Tagi.

 

Lipa Panowie….. 

 

Idąc dalej … zmienię wzmak … tylko to mi zostaje . 
 

pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, McKarmi napisał:

Sam nie wiem jak to jest z tym tidal Hi-Fi i MQA. Mam subskrypcję Hi-Fi. Odtwarzając plik master, na apce Lyngdorfa pokazuje mi MQA, albo MQA Studio,. W apce tidala pokazuje Hi-Fi. Unfolduje to, czy nie?

Z tego co wiem pliki udostepnione w HiFi sa zawsze pozbawione mozliwosci unfold.

Swego czasu zrobilem porownanie danych wychodzacych w Tidal. Utwor Clannadu wystepujacy w wersji Master, udostepniany jako 44.1/24. WiiM z wlaczonym code dekoderem unfolduje go do 88.2/24.

Przy wylaczonym core dekoderze i wybranym poziomie Master WiiM wysyla do DACa stream 44.1/16. Aplikacja Tidala wyswietla wtedy Master.

Przy wybranym poziomie HiFi WiiM wysyla do DACa rowniez stream 44.1/16. Aplikacja Tidala wyswietla wtedy HiFi.

Porownanie cyfrowych nagran zrobionych na DACu pokazalo, ze zawartosc byla w bit w bit identyczna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2023 o 23:16, grishaq1986 napisał:

Dotarła do mnie Taga 10. 
Powiem tylko jedno ….. zawiodłem się.

Moj TV (LG B8) przez optyka do wbudowanego DAC w Marantz 6007 miażdży tą Tage w każdym aspekcie. 
 

Podpinałem pierwej Tagę przez analoga RCA i przy odsłuchu U2 New Years Day to brzmiało niesamowicie płytko. Zero basu i dynamiki. Średnica nie najgorsza ale cicho ciś. 
 

Pomyślałem ze porównam w opcji która pomija DAC Tagi o podpiąłem przez  Toslink do DACa Marantza i tu tez kupa. Basu brak, góra płytka.

 

Głupi według was TV ( który jak mówicie nie może być dobrym źródłem ) z wbudowanym DACiem Marantza rozwala system w stosunku do Tagi.

 

Lipa Panowie….. 

 

Idąc dalej … zmienię wzmak … tylko to mi zostaje . 
 

pozdrawiam

 

 

Aż jestem w szoku, naprawdę gdy tylko u siebie uruchomię muzykę z tv typu Apple TV czy nawet TIDAL i to idzie po optyku do wzmacniacza to mam ochotę to sprzedać i słuchać muzyki z telefonu… ale jak tylko bezpośrednio z wzmacniacza z karty BluOS to jest pięknie, aż ciężko mi uwierzyć ze taga gra gorzej od tv, jesteś pewny ze wszystko jest dobrze ustawione i wpięte ? Cxa tez bym nie łączył z Bowersami w tej cenie są lepsze wzmaki do nich 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alden1224 napisał:

Aż jestem w szoku, naprawdę gdy tylko u siebie uruchomię muzykę z tv typu Apple TV czy nawet TIDAL i to idzie po optyku do wzmacniacza to mam ochotę to sprzedać i słuchać muzyki z telefonu… ale jak tylko bezpośrednio z wzmacniacza z karty BluOS to jest pięknie, aż ciężko mi uwierzyć ze taga gra gorzej od tv, jesteś pewny ze wszystko jest dobrze ustawione i wpięte ? Cxa tez bym nie łączył z Bowersami w tej cenie są lepsze wzmaki do nich 

Taga już zwrócona.

Nie wydaje mi się abym mógł źle podpiąć kabel optyczny bądź RCA z Tagi do wzmacniacza.

Fakt nie grzebałem nic w ustawieniach od Tagi bo jako takich w aplikacji nie widziałem.

Ale coś było z nią nie tak bo nawet głośność przy tych samych ustawieniach wzmacniacza była duuużżżo niższa niż z TV.

Może jakąś wadliwą sztukę miałem.,..

 

Na ferie ( koniec lutego ) mam urlop to podjadę na odsłuch Roksan Attessa. 

Na razie najbardziej mnie zaciekawił.

Myślałem też o Nad C368 i Musical Fidelity M3si ale te kloce nie wejdą mi na szafkę 😮

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Z poziomu urządzenia (Device) wchodzisz do ustawień -> Audio Settings i masz Fixed volume output. Po włączeniu poziom głośności wzrasta i to znacznie. 

Skoro wzrasta, to wczesniej nie byl na 100%. Fixed volume blokuje zmiany glosnosci i ustawia poziom  0dBFS, ale nie podniesie glosnosci, jesli recznie byla na maksimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grishaq1986 napisał:

Dzisiaj będę testował Arylic S50 PRO+.

Zobaczymy jak będzie w tym przypadku. Dzięki wszystkim za rady.

Pozdrawiam

 

Czyli to https://www.rakoit.com/product/wireless-preamplifier-s50-pro-3/

ze starenkim Linkplay A31, zatem cyfrowym wyjsciem resamplowanym do 44,1 kHz. Powodzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Czyli to https://www.rakoit.com/product/wireless-preamplifier-s50-pro-3/

ze starenkim Linkplay A31, zatem cyfrowym wyjsciem resamplowanym do 44,1 kHz. Powodzenia.

 

Mówisz lipa … tu znajomy polecał bo mani jest zadowolony. 
A co sądzisz o Topping M50 ??

 

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...