Skocz do zawartości

Co wybrać, problem nowicjusza.


Plastikowamacica

Recommended Posts

Witam od lat słucham muzyki ale zawsze były to słuchawki ostatnio Fostex TH-610. Teraz padło na zestaw stereo. Miejsca w pokoju mam bardzo mało więc musi to być mały zestaw. Mój wymóg to musi to grać ze Spotify, być podpięte pod telewizor i by dało się podłączyć gramofon. Oglądałem zestaw yamaha mcr-n870. Czy to dobra opcja czy podsuniecie coś ciekawszego. Budżet to 5 tysięcy złoty. Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz zestaw "mikro", rozejrzałbym się za czymś mniej komercyjnym. Oczywiście Yamah Piano Craft to dobre zestawy ale swoje już kosztują. Zaskakująco dobrze gra hybrydowa Taga Harmony HTR1000CD, fajną opcją może być Magnat MC200 lub trochę droższy Marantz 612. Co do kolumn, domyślam się że monitory. Rozważyć wtedy można Heco Aurora 300, Pylon Pearl Monitor czy trochę wyższej klasy Dali Oberon 3. Wszystko to fajnie połączone może zagrać lepiej niż wspomniany Piano Craft. Pomyśl o odsłuchu w dobrym salonie audio ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam ogólnie za granicą i patrzyłem na wzmacniacz Nad c-338 ale tutaj w Holandii kosztuje jakieś zaporowe 800 euro. A co powiecie o np takim zestawie z Teufel Definion 3S + Denon DRA 800-H. Czy nie iść kompletnie w tym kierunku. Tak samo czytałem by nie brać wzmacniacza z wbudowanym spotify tylko kupić tą dostawke zewnętrzna. Oczywiście spojrzę na to co napisaliście i w tą sobotę zapytam w miejscowym sklepie czy mają te głośniki i wzmacniacze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajny zestaw ale praktycznie nie osiągalny.

Do 25 metrów dobrał bym jednak coś wiekszego.

Cchesz mini to Loxije A30, SMSL albo inny Sabaj A30 do tego ELAC B6.2, KEF Q 350 i Wiim mini. i jest super

Albo wieksze

AXR100 od Cambridge + Heco Aurora 700, ELAC F5.2

DRA 800 wypada od nich słabiej

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...