Skocz do zawartości

Onkyo NR6100 & NR7100


Krzysztof.M

Recommended Posts

To zawsze były amplitunery ktore grały tak samo.

Przez wiele lat i wydan nawet seria 7 była mniej wydajna.

Różniły je kwestie funkcyjne.

Złącza, głównie z tyłu obudowy. Teraz tą różnice zniwelowano. A kluczowy jest tu DIRAC.

Po prostu.

Ciekawe bo chłodzenie jest inaczej zaprojektowane.

W jednym chłodzone są złącza HDMI w drugim końcówki mocy.

Sam wentylatorek tez mocno inny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof.M napisał:

Jaka jest realnie różnica między DIRAC i wcześniejszym w NR6100?

Hej .

Nie mam doświadczenia z Dirac Live .Od tygodnia jestem posiadaczem  amplitunera Pioneer VSX-LX305 i dopiero poznaję możliwości tego systemu korekcji,ale już  mogę powiedzieć, że różnica w brzmieniu między autorską kalibracją Pioneera Advanced MCACC(przeprowadzona w całości) a Dirac jest spektakularna na korzyść oczywiście Diraca(a była to tylko wstępna szybka kalibracja Dirac'iem . Ta autorska kalibracja Onkyo jak również pozostałe innych marek nie robią nic poza ustaleniem   odegłości oraz mocy  na każdy kanał.

Dirac daje niesamowite możliwości, ale aby  wykorzystać je w całości trzeba umiejętnie przeprowadzić taką kalibrację.  Ja niestety nie potrafię i poważnie się zastanawiam , kogo by tu zaangażować do pomocy 😉

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluid81 napisał:

Hej .

Nie mam doświadczenia z Dirac Live .Od tygodnia jestem posiadaczem  amplitunera Pioneer VSX-LX305 i dopiero poznaję możliwości tego systemu korekcji,ale już  mogę powiedzieć, że różnica w brzmieniu między autorską kalibracją Pioneera Advanced MCACC(przeprowadzona w całości) a Dirac jest spektakularna na korzyść oczywiście Diraca(a była to tylko wstępna szybka kalibracja Dirac'iem . Ta autorska kalibracja Onkyo jak również pozostałe innych marek nie robią nic poza ustaleniem   odegłości oraz mocy  na każdy kanał.

Dirac daje niesamowite możliwości, ale aby  wykorzystać je w całości trzeba umiejętnie przeprowadzić taką kalibrację.  Ja niestety nie potrafię i poważnie się zastanawiam , kogo by tu zaangażować do pomocy 😉

Cześć do jakich kolumn podpięty masz amplituner? Masz zamiar wykorzystać wszystkie 9 końcówek? Jak tak to w jakim układzie? Też interesuje się tym sprzętem że względu na możliwość podłączenia 9 kanałów i największy argument kalibracje Dirac. Co do samego brzmienia możesz coś więcej powiedzieć? Bo nie ma za dużo info w necie i nawet tu na forum nikt w tym temacie nie wypowiadał się. A wydaje się dobrą opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .

Amplituner mam podbity do seta 7.0 Kefa + Subwoofer .  Fronty q950, centralny q650c, surroundy q350 i atmosy q150 i tak to już zostanie  . Kable to : na fronty  Cardas 101 Speaker, surroundy/atmosy DALI CONNECT SC F222C.

Jak to brzmi ? Póki co , brzmi świetnie uwzględniając oczywiście poziom jakościowy tego mojego systemu i biorąc pod uwagę fakt , że wszystko jest jeszcze na etapie wygrzewania się. 

Jeżeli chodzi o kino to jest mega dynamicznie , efektownie ! Kurde nie potrafię sprecyzować jak dokładnie .

W stereo klasycznie jak to Kef . Brzmienie Pioneera bardzo fajnie łączy się z Kefem . 

Dirac ?- dopiero się go uczę i poznaje . Wstępna kalibracja Dirac dała dużo lepsze efekty niż ta pełnowymiarowa autorska Pioneera . Wahałem się między Onkyo tx-nr7100 a Pioneerem ,ale kilku specjalistów dało wskazanie na Pioneera ze wzgl. na lepsze komponenty , z których jest zbudowany w stos do onkyo 7100 , delikatnie większą moc i lepsza barwę brzmienia .

W sieci jakość brzmienia Pioneera vsx-lx 305 jest często porównywana do brzmienia Onkyo rz50 . 

Jeżeli chodzi o mnie , to jestem naprawdę zadowolony .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluid81 napisał:

 

Jeżeli chodzi o kino to jest mega dynamicznie , efektownie ! Kurde nie potrafię sprecyzować jak dokładnie

I o to chodzi w kinie. Ja obecnie u siebie mam układ 5.1.2 ale myślę o rozbudowie do 5.1.4 a to się wiąże z wymianą amplitunera. A Pioneer lx-305 to najtańszy z obsługą 9.2 plus Dirac więc wydaje się sensowną alternatywa. Ale z tego co zauważyłem to rzadko polecana marka na forum. Częściej oferowane jest Onkyo 7100 bliźniacza wersja lx-305 i do tego droższa. W sumie to dziwne bo w USA jest na odwrót i to Pioneer jest droższy. A do Onkyo jakoś nie mam przekonania. Kupiłeś w regularnej cenie 5500 czy udało się coś utargować? Do stereo mam Magnat mr 780 ale nie wiem czy nie skupie się na samym kinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne . Dostałem tego Pioneera w cenie 5.5 tys.  

Tak jak powiedziałem, celowałem w Onkyo txnr7100 , ale naprzykład Panowie w salonie RMS dali wyraźny sygnał, aby brać Pioneera ze wzgl na wyżej przezemnie wymienione argumenty na rzecz Pioneera a mieli również dostępny kilka środek więcej Onkyo tx-nr7100  .Tak zrobiłem i nie żałuję ,   ;)

Głównie chodziło mi o Diraca . W kinie ten amplituner naprawdę brzmi świetnie.  W stereo jak na amplituner również bardzo dobrze.  Zresztą jest  to bez znaczenia, bo niebawem i tak będę kupował dedykowany wzmacniacz do stereo .

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluid81 napisał:

Ta autorska kalibracja Onkyo jak również pozostałe innych marek nie robią nic poza ustaleniem   odegłości oraz mocy  na każdy kanał.

Tutaj to trochę pojechałeś i to ostro.

Faktycznie AccuEq to jest kpina we wszystkich odmianach. Mcacc robi robotę ale tylko w najwyższej wersji której obecnie już nigdzie nie ma jak się dobrze orientuje.

Dalej mamy YPAO R.S.C Multipoint 64 bit które coś tam sobie działa. Audyssey XT również coś robi.

Zapominasz także o systemach Audyssey Dynamic Volume/Audyssey EQ, YPAO A.DRC/YPao Volume, Dolby Volume których obecnie nie ma ani Pioneer ani Onkyo.

Jednak są jeszcze Anthem Room Correction oraz inne systemy.

Dirac faktycznie robią robotę lepszą niż AccuEq, Mcacc, Ypao, Audyssey ponieważ jest nowym systemem i inaczej działa. Ale nie można powiedzieć, że one nic nie robią no może poza AccuEq czy podstawowym Mcacc ewentualnie Mcacc Advanced.

 

Dodatkowo tam masz tylko i wyłącznie Dirac Live, brakuje jeszcze Dirac DLBC które niby miało być dostępne odpłatnie ale póki co, cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 30.01.2023 o 00:15, lolekdrugi napisał:

Tutaj to trochę pojechałeś i to ostro.

Faktycznie AccuEq to jest kpina we wszystkich odmianach. Mcacc robi robotę ale tylko w najwyższej wersji której obecnie już nigdzie nie ma jak się dobrze orientuje.

Dalej mamy YPAO R.S.C Multipoint 64 bit które coś tam sobie działa. Audyssey XT również coś robi.

Zapominasz także o systemach Audyssey Dynamic Volume/Audyssey EQ, YPAO A.DRC/YPao Volume, Dolby Volume których obecnie nie ma ani Pioneer ani Onkyo.

Jednak są jeszcze Anthem Room Correction oraz inne systemy.

Dirac faktycznie robią robotę lepszą niż AccuEq, Mcacc, Ypao, Audyssey ponieważ jest nowym systemem i inaczej działa. Ale nie można powiedzieć, że one nic nie robią no może poza AccuEq czy podstawowym Mcacc ewentualnie Mcacc Advanced.

 

Dodatkowo tam masz tylko i wyłącznie Dirac Live, brakuje jeszcze Dirac DLBC które niby miało być dostępne odpłatnie ale póki co, cisza.

Ja tam za dużo się nie znam na Amplitunerach mam trzeci w życiu.

Pierwszy Onkyo 686 z Accu potem że względu na więcej kanałów i lepsza niby kalibrację Denon Avr4400.Z denonem nie wiem czemu wcale kalibracja jak i dźwięk  po niej nie podobał mi się wogole.Owszem było lepiej niż w Onkyo 686 ale dynamiki uderzenia nie było teoche zamulenia może trochę innaczej bym napisał wiadomo jednemu taki dzwiek sie podoba innemu nie.Więc skierowałem się w stronę Onkyo rz1100 w dobrej cenie.Kalibracja jak dla mnie idealnie odległości ogarnia fala stojąca  i super działa jeżeli się ma Atmosy na kolumnach skoordynowanie atmosów z przednimi kolumnami.A dźwięk o niebo lepszy od zamulonego Denka.Może faktycznie kalibracja Diaract np w Onkyo rz70 czy w Pioneer 805 nowe modele będzie dużo  lepsza nie ukrywam mega mnie to ciekawi.Ale jakiegoś mega parcia na zmianę r1100 na nowsze amplitunery nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiesz to bo posłuchałeś i po prostu brzmienie jaśniejszego Onkyo podeszło Ci bardziej niż

Dnia 5.05.2023 o 15:08, Eki Quantameki napisał:

ale dynamiki uderzenia nie było teoche zamulenia

Denona.

I dla mnie to porównanie jest adekwatne bo tez mam takie z własnego doświadczenia.

Lolek tych amplitunerów nie testował więc nie bardzo jest sens polonizowac.

Denon robi dobre amplitunery, bardzo dobre, Teraz nieco drogie. W dzwieku po prostu łagodniejsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...