Skocz do zawartości

Amplituner do Kina


Darek Narozny

Recommended Posts

Witam - posiadam amplituner Denon x2700h

wiem ,że do tego modelu nie mogę podłączyć drugiego wzmacniacza żeby zwiekszyć liczbę głośnikow , bo obecnie uklad pozwala tylko na 7.2

dlatego pytam jakiego modelu amplitunera do Kina szukać ( nie musi być Denon) , zeby dodać nastepny wzmacniacz i rozlozyć to wiekszą liczbę głosnikow.

Przepraszam że pisze tak może niezrozumiale , ale ciagle jestem w tym nowy .

myślalem zeby sprzedać tego Denona co mam i kupić jakieś dwie używki i bedzie wzmacniacz i przed wzmacniacz i może wyjdzie taniej niż zmiana na model denona 9.2 lub wiecej.

prosze o jakieś pomysły i czy dobrze myślę ?

pozdrawiam - Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek Narozny napisał:

prosze o jakieś pomysły i czy dobrze myślę ?

amplituner 9.2 są drogie. Niektóre nie potrzebują zewnętrznych wzmacniaczy a inne już tak. To wszystko zależy od tego jakiej marki sprzęt wybierzesz. Obecnie jest niestety kiepsko ponieważ ceny odleciały. Denon 9.2 to będzie model 3700 (który może jeszcze gdzieś dostaniesz) albo następca 3800. Nie potrzebujesz do niego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek co jakiś czas wracasz do tego pomyslu. Które kanały i jak chcesz dodać? Bo może Twoja inwestycja nie ma sensu, a może ma.

Ale

15 minut temu, Butler napisał:

Pioneer VSX-LX305 to chyba najtańszy 9-kanałowiec ~5500zł

to będzie inwestycja.

6 minut temu, maciek72 napisał:

Za jakiś czas będzie mało :)

Na wyspach znajdziesz Denon 6400 , 6500 , 6700

11.2 z możliwością rozbudowy do 13.2 :)

 

Za uzywane nie płaci się cła i VATu nie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Pioneer VSX-LX305 to chyba najtańszy 9-kanałowiec ~5500zł

Cześć czy ktoś jest w stanie coś więcej powiedzieć o tym ampli? Biorąc pod uwagę ceny amplitunerów to wydaje się dość sensowną opcją. Możliwość podłączenia 9.2 certyfikat IMAX i chyba największy argument kalibracja Dirac live room. Gdzie w wyższym modelu Denon/Marantz trzeba za to dopłacić. A tu mamy to wszystko w cenie 5500 może jeszcze do negocjacji. Z tego co czytam tu na forum to marka Pioneer nie jest często polecana do kina. Głównie wszystkie wątki obracają się wokół Yamaha Denon Onkyo Marantz z tych budżetowych sprzętów. A wiadomo jakie mamy teraz ceny i podstawowy Denon s660h to kosz 3k za 5.2 więc 5.5k za lx305 9.2 plus Dirac to dobry wybór? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maykel napisał:

to dobry wybór? 

stosunek cena/jakość jest ok. Marka nie jest zła, amplituner z serii Elite ale no niestety w testach te amplitunery dziwne akcje odstawiały. W użytkowaniu domowych nie powinno być jednak problemów. Na plus jest Diract w tej cenie ja jednak osobiście widzę braki dla technologii YPAO Volume, A.DRC czy Audyssey Volume/Dynamic EQ. Niby jest tryb midnight ale to nie jest to. Coś kosztem czegoś. Mogliby dorzucić Dolby Volume i byłaby petarda a tak, trzeba wybierać.

I jeszcze jedna, największa wada według mnie. Jeden wspólny crossover dla wszystkich kolumn.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...