Skocz do zawartości

Co doradzicie zamiast Magnepanów jeśli chodzi o wokale i średnicę ?


tomw

Recommended Posts

OK, na wstępie muszę przyznać się do DUZEGO BLEDU: mianowicie myślałem ze jak zrobię sobie na prawdę wypasione kino, to już nie będę chciał słuchać muzyki i podążając za ta myślą, SPRZEDALEM całe moje stereo :D A teraz po paru miesiącach bardzo mi się do owego STEREO i słuchania muzy tęskni, więc rozglądam się za zestawem dla siebie i mam do Was DWA PYTANIA:

1. jakie polecicie salony w Warszawie, w których jest dobra i rzeczowa obsługą która ma wiedzę/doświadczenie aby doradzić, oraz dobry pokój odsłuchowy ?

2. drugie i NAJWAZNIEJSZE pytanie jest do tych co mieli do czynienia z kolumnami marki MAGNEPAN. Słucham Magnepanow od prawie 30lat, miałem w sumie 6 modeli i jestem w kolumnach tej marki dogłębnie zakochany, jako ze NIC nie przekazuje tak wokali jak one 🙂 ALE z racji na to ze są ogromne, bardzo ciężko będzie mi wstawić je do kina i pogodzić z głośnikami kinowymi, musiał bym je do każdego odsłuchu najlepiej wynosić, albo chociaż kłaść jakoś na podłogę. Tak więc PYTANIE – czy spotkaliście się z kolumnami w rozsądnych pieniądzach, które maja tak piękną średnicę i wokale jak Magnepany ?

Budżet to 20 000zl za nowe lub używane.

Poprzednio miałem model 1.6QR który grał z Heglem H300 i byłem bardzo zadowolony z tego zestawu. Obecnie myślę jeszcze nad elektronika - zapewne będzie to Parasound A21+ lub 2 x PS Audio Stellar M700, jako źródło będzie MiniDSP SDH.

Jak zawsze, będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli zależy Ci na podkreśleniu środka i wokali to zwróciłbym uwagę na dwie propozycje, Fyne Audio F502SP lub Opera Quinta SE. Myślę, że ze wspomnianą elektroniką może wyjść naprawdę fajne połączenie. Oczywiście nie będzie to efekt kreowania dźwięku jak z kolumn planarnych, magnetostatycznych takich jak Magnepan czy Martin Logan. Niemniej moim zdaniem są to fajne propozycje dla osób ceniących wyeksponowany wokal.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

jeśli zależy Ci na podkreśleniu środka i wokali to zwróciłbym uwagę na dwie propozycje, Fyne Audio F502SP lub Opera Quinta SE. Myślę, że ze wspomnianą elektroniką może wyjść naprawdę fajne połączenie. Oczywiście nie będzie to efekt kreowania dźwięku jak z kolumn planarnych, magnetostatycznych takich jak Magnepan czy Martin Logan. Niemniej moim zdaniem są to fajne propozycje dla osób ceniących wyeksponowany wokal.

Pozdrawiam,

Michał

Dziekuje za rade, Bartek Chojnacki mi Was polecal, ze macie bardzo dobry pokoj odsluchowy 😉 Chetnie bym Was odwiedzil posluchac czegos w tym budzecie na miejscu, jesli jest taka opcja 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomw napisał:

Dziekuje za rade, Bartek Chojnacki mi Was polecal, ze macie bardzo dobry pokoj odsluchowy 😉 Chetnie bym Was odwiedzil posluchac czegos w tym budzecie na miejscu, jesli jest taka opcja 🙂

Dzień dobry,

tak, Bartek wykonywał nam adaptację sali odsłuchowej. Rezultat można podejrzeć na https://salon.natemataudio.pl/

Oczywiście zapraszamy serdecznie, proszę jedynie wcześniej o kontakt celem dogrania terminu odsłuchu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

tak, Bartek wykonywał nam adaptację sali odsłuchowej. Rezultat można podejrzeć na https://salon.natemataudio.pl/

Oczywiście zapraszamy serdecznie, proszę jedynie wcześniej o kontakt celem dogrania terminu odsłuchu.

Pozdrawiam,

Michał

Tak tak, wspominal 🙂 Super, za jakies 2 tygodnie bede nieco wolniejszy wiec sie skontaktuje i sie jakos umowimy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...