Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza


radziu11

Recommended Posts

Witam wszystkich,

obecnie posiadam zestaw stereo składający się z kolumn monitor audio rx6 oraz amplitunera denon AVR-X1000.

Pokój ok 18 m2. Ze względu na braki niskich tonów doposażyłem zestaw w suba yamahy.

 

Chciałbym zamienić denonka na używany "dobry" wzmacniacz stereo i doposażyć całość w dobry streamer.

Budżet na wzmacniacz jaki posiadam to 2500-3000 tyś.

Muzyka głównie odtwarzana jest ze spotify  (po dokupieniu streamera dojdzie tidal).

 

Proszę o pomoc w wyborze...

 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz dociążone brzmienie, poszukaj już niestety nie produkowanego Nada C356. Bardzo dobrą opcją będzie także minimalnie przekraczający budżet Musical Fidelity M2si oraz Magnat MA700. Jeśli będziesz miał możliwości posłuchania, to przetestuj także Taga HTA-1000B. To bardzo dobry wzmacniacz hybrydowy, połączenie wysokiej mocy tranzystorowej końcówki mocy z plastyką, dobrym brzmieniem lampy. 
Jak będziesz szukał ciekawego i niedrogiego streamera, spójrz na Taga TWA-10B oraz Octavio Stream.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne oferty dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie same kolumny MA RX6. Na początku grały z Yamahą RN 803 D, ale dla mnie było zbyt mało basu i ogólnie dźwięk był trochę męczący. Udało mi się w niezłych pieniądzach kupić Rotela RA 1572 i muszę przyznać, że jak dla mnie ( na razie ;) ) to jest to.

Do tego jako streamer dokupiłem Bluesounda N130 i jestem mega zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radziu11 napisał:

Jak najbardziej rozważam zakup używanego 

No to jeśli odsłuchasz MR780 i AXR 100 i z jakiś względów ci nie siądą to możesz polować na HArman Kardon np model HK 680 albo nowszy 970/980. Wyższy Denon. Monitor audio lubią się z tą elekotrniką PMA 1520 / PMA 2000 starsze Arcamy A29/A39

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...