Skocz do zawartości

Polk Audio TL1700 I Denon AVR-X1700H


Seph

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem niedawno zestaw Polk Audio TL1700 i zastanwaialem sie jaki amplituner kupic( moj stary sony str-db940QS juz raczej się nie nada). Chciałem nabyć Yamaha RX-V4A/V6A, niestety V6A jest niedostępna do kupienia a jeżeli będzie to możliwe ze tylko w komplecie z kolumnami ( takie dostałem informacje od przedstawiciela Yamahy).

Po obeznaniu sie z innymi amplitunerami wybór padł na Denon AVR-X1700H. Nie chciałem wydac wiecej jak 3500 na amplituner i dzisiajsze ceny troche to skomplikowały.

Czy jest jeszcze cos innego wartego uwagi dla tego kompletu kolumn czy denon bedzie dobrym rozwiązaniem ?

Byłbym tez wdzięczny jeżeli ktoś ma jakieś miejsce z którego mógłbym kupić Denona w atrakcyjnej cenie ?

 

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chciałem coś co będzie obsługiwać atmosa, w przyszłości fronty chce zmienic na coś wiekszego a 2 satelity z przodu dac do atmosa. Wiec z tych 2 ktore wymieniłes V4A Atmosa nie posiada , ma je V6A ale jest niedostepny.

Denon Atmosa ma, przy czym jest tańszy od Yamahy.

Teraz jestem juz decydowany na X1700 tylko szukam gdzie mogę go kupic najtaniej. Lokalnie mogę go mieć za 3650 ze sklepu który jest dystrybutorem Denona.... i to sie chyba tak skończy bo nie widziałem nigdzie go taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Seph napisał:

Ogólnie chciałem coś co będzie obsługiwać atmosa, w przyszłości fronty chce zmienic na coś wiekszego a 2 satelity z przodu dac do atmosa. Wiec z tych 2 ktore wymieniłes V4A Atmosa nie posiada , ma je V6A ale jest niedostepny.

Denon Atmosa ma, przy czym jest tańszy od Yamahy.

Teraz jestem juz decydowany na X1700 tylko szukam gdzie mogę go kupic najtaniej. Lokalnie mogę go mieć za 3650 ze sklepu który jest dystrybutorem Denona.... i to sie chyba tak skończy bo nie widziałem nigdzie go taniej.

wyślij indiwidualnie prośbę o wycenę.

Jak tak zrobiłem w sklepie @Q21 i otrzymałem lepszą cenę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Możesz dokładniej wyjaśnić co planujesz zrobić?

5.1.2.thumb.PNG.cea29f0089755c457e6483dfc30f20a6.PNG

W tej chwili mam taki setup :

image.png.6d07ada2b6ab691c885f5cfdeb2b2ca6.png

Kanapa stoi przy samej ścianie na której wiszą głośniki, moge ją wysunąc do przodu do oglądania filmów.

W przyszłości chce użyć 2 małych przednich głosików z zestawu i zamontować je na suficie a zamiast nich kupić jakies wieksze kolumny dla stereo/słuchania muzyki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Seph napisał:

Ogólnie chciałem coś co będzie obsługiwać atmosa, w przyszłości fronty chce zmienic na coś wiekszego a 2 satelity z przodu dac do atmosa. Wiec z tych 2 ktore wymieniłes V4A Atmosa nie posiada , ma je V6A ale jest niedostepny.

Denon Atmosa ma, przy czym jest tańszy od Yamahy.

Teraz jestem juz decydowany na X1700 tylko szukam gdzie mogę go kupic najtaniej. Lokalnie mogę go mieć za 3650 ze sklepu który jest dystrybutorem Denona.... i to sie chyba tak skończy bo nie widziałem nigdzie go taniej.

no to jesli takie są plany to faktycznie X1700.

13 godzin temu, Seph napisał:

W przyszłości chce użyć 2 małych przednich głosików z zestawu i zamontować je na suficie a zamiast nich kupić jakies wieksze kolumny dla stereo/słuchania muzyki.

Dobry plan.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie tu posta napisalem, ale skorzystam z okazji to sie zapytam, polecilibyście jakies kolumny na front najlepiej abym mógł je powiesić i były białe.

Szukam czegoś czym zastąpię 2 male satelikti króre mam aby bardziej komfortowo słychac muzyki. Ogólnie chcialbym wiedziec w jaki przedzial cenowy musze celowac aby zacząć odkładac pieniądze :)

Edytowano przez Seph
zly temat dla popradniej wiadomosci
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odświeżam temat. Z racji iż zmieniło mi sie umeblowaniew salonie koło telewizora, nie bede w stanie zmieścić tam kolumn o których pisaliśmy.

image.png.0950c7f0fa016356a45d61dcc2974ed3.png

Z lewej strony mam 28 cm miejsca aby coś powiesić. Przeglądałem sobie kolumny ścienne i myślałem nad Heco Ambient 44 F (białe).

przesunęło by mi to głósniki tez troche w dół bo w tym momencie cały zestaw jest zamontowany ponad wysokośc głowy w zwykłym standardzie dolby ( jak robiłem projekt 4 lata temu to nie wiedziałem że jest cos takiego jak atmos).

Tutaj tył :

image.png.0c84ffa313e61e52fb40f58d8a7e54a2.png

Na tył z kolei myślałem dać Heco Ambient Line 22 F też białe.

Na central - Polk Audio Elite Signature ES35C white

W ten sposób zmieszcza sie i kolumny + dzwięk zostanie przesuniety troche na dół i mogłbym pomyśleć o Atmosie wtedy ( temat na pozniej ).

Polecilibyście cos innego ? Zaznacze tylko ze planuje w przyszłości zmienic amplituner z denon x1700H na Sony STR-AZ3000ES/STR-AZ5000ES.

 

Heco będzie pasował do tych rozwiązań ?

Polk audio central bedzie z tym dobrze razem grał ?

Prosiłbym o jakies opinie w tym temacie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Q21 napisał:

Pierwszy raz widzę ten TV powieszony, wygląda to dość ciekawie :P

Ale co do tematu, to jest to moim zdaniem dobry kierunek z Heco. Możesz spojrzeć też na System Audio Saxo 6. 

Kiedys chce sciągnąć wbudowanego soundabara , ale jak wieszałem tv to nie mialem jeszcze kina :D

Ciekawa propozycja, co do samego zestawu który podałem, central z Polk dobrze by razem grał z Heco lub System Audio ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Q21 napisał:

Heco powinno być cieplejsze, a System Audio neutralniejsze. W obu przypadkach bym jednak nie podchodził bez suba zamkniętego.

Suba mam już z Polk audio zestawu, będę wymieniał raczej wszystko ale to w dłuższym odstępie czasu. Pytając o to jak będą grały miałem na myśli czy te kolumny są w stanie zapewnić w miare komfortowe słuchanie muzyki.

W późniejszym czasie prawdopodobnie ustawie sobie w innym pokoju swoje stare altusy 120 + Sony Str-DB940QS ale nie ukrywam ze w salonie tez miłoby bylo czegos posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2023 o 23:33, Seph napisał:

Suba mam już z Polk audio zestawu, będę wymieniał raczej wszystko ale to w dłuższym odstępie czasu. Pytając o to jak będą grały miałem na myśli czy te kolumny są w stanie zapewnić w miare komfortowe słuchanie muzyki.

Zgadzam się z przedmówcami.

No w obu przypdach nie będzie to jakiś szał. Ale też nie znam Twoich oczekiwań. Ludzie na soundbarze słuchają muzyki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zgadzam się z przedmówcami.

No w obu przypdach nie będzie to jakiś szał. Ale też nie znam Twoich oczekiwań. Ludzie na soundbarze słuchają muzyki.

 

Szukam jakiegoś kompromisu cena/jakość i tym aby zmieścić to wszystko na ścianie bo wszystko stojące odpada ( + musi być w białym kolorze....), a nie chce wydawac kilku tysięcy na jedna kolumnę. Tyle i aż tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...