Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo - do 3-4k


mckm

Recommended Posts

Poszukuje zestawu stereo do salonu ktory jest otwarty na jadalnie oraz kuchnie (zalaczam pogladowe zdjecie ukladu - pomieszczenie nr 2). Sluchal bede glownie z odleglosci 3,5 metra. Aktualnie uzywam soundbara Samsung Q600A podpietego do TV. Nie mam doswiadczenia jesli chodzi o wybor sprzetu. Chcialbym na wzmacniacz/amplituner oraz glosniki wydac 3, max 4 tysiace. Czy w tym przedziale cenowym jest sens wymieniac soundbar na kolumny oraz wzmacniacz? Sprzet nie musi byc nowy. Czy powinienem szukac kolumn podlogowych czy czegos mniejszego do takiego metrazu? Muzyki raczej nie slucham bardzo glosno. Przeszkoda tez jest ograniczona ilosc miejsca (mam tylko ok 30-40 cm po obu stronach szafki RTV). Widzialem, w temacie z okazjami ze w audiosystem aktualnie sa kolumny AE109 w dobrej cenie, sa dosc waskie wiec to by mi odpowiadalo. Po zakupie glosnikow chcialbym dobrac wzmacniacz - czy do dobra kolejnosc?

projekt-dom-w-serduszkach-42ef6fb5e32217

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć fajny kącik do odsłuchów tylko w tej części gdzie jest tv i kanapa to w zupełności wystarcza kolumny podstawkowe lub niewielkie podłogówki. Zależy co preferujesz. Gorzej jeśli chcesz nagłośnić całą przestrzeń wraz z jadalnia i kuchnia. Druga sprawa to kolejność zakupów. Ja preferuje kupowanie kolumn a później dobór wzmacniacza bo elektronika jest mała i mogę sobie ją przynosić i sprawdzać u siebie w domu. Z kolumnami jest po prostu trudniej. Napisz jakiej muzyki słuchasz i jakie preferujesz brzmienie, będzie nam łatwiej coś doradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Jeśli chcesz mieć fajny kącik do odsłuchów tylko w tej części gdzie jest tv i kanapa to w zupełności wystarcza kolumny podstawkowe lub niewielkie podłogówki. Zależy co preferujesz. Gorzej jeśli chcesz nagłośnić całą przestrzeń wraz z jadalnia i kuchnia. Druga sprawa to kolejność zakupów. Ja preferuje kupowanie kolumn a później dobór wzmacniacza bo elektronika jest mała i mogę sobie ją przynosić i sprawdzać u siebie w domu. Z kolumnami jest po prostu trudniej. Napisz jakiej muzyki słuchasz i jakie preferujesz brzmienie, będzie nam łatwiej coś doradzić.

Wystarczy mi ta strefa w ktorej znajduje sie kanapa.
Nie jestem fanem rocka i ciezkich brzmień. Slucham koncertow, lubie wyrazny wokal, muzyke instrumentalna. Jesli chodzi o brzmienie to tak na prawde chyba nie wiem jakie sa moje preferencje. Lubie slyszec wyrazny bas ale mialem wiele okazji sluchac takich konfiguracji, ze byl on zdecydowanie przesadzony i przytlaczajacy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uzywany magnat mr780? Ma hdmi, bluetooth. Gra ciepłej więc można do niego poszukać coś z Monitor Audio serii Bronze 5, bx5 lub br5. Albo tańszy uzywany nad 356bee + konwerter fiio do podłączenia tv przez optyka. Ogólnie opcji jest sporo. Można poszukać kolumn system audio saxo, elac debut 2.0 f6.2 czy dali zensor 5. Acoustic energy też są ok. Od siebie dodam że mam do sprzedania MA BX5 w stanie idealnym i w pełnym komplecie. Jakbyś chciał akurat ten model. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest sens wymiany ale na sprzęt używany.

Z nowych znajdziesz fajny zestaw Cambridge AXR 100 + Heco Aurora 700. Pewnie wyjdzie przed 5.

A uzywanych Cambridge CXA60/80 + starsze Music Style 900 / XT 501.

Monitor Audio RX6 + Xindak 06, Cyrus ONE. no tu juz wybór jest. Zalezy co aktualnie jest na rynku.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem AE109, odsluchalem i mi sie spodobalo. Teraz kwestia wzmacniacza oraz streamera lub amplitunera. Co polecilibyscie do tych kolumn w budzecie do 2000? Myslalem o uzywanym wzmacniaczu Cambridge Audio AXR100 lub amplitunerze jak Onkyo TX-8150. Czy bedzie duza roznica w dzwieku miedzy tymi urzadzeniami przy takich glosnikach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

pierwszym pomysłem, który nam przychodzi do głowy w kwestii niedrogiego wzmacniacza, który ma wejście optyczne pod TV jest Topping MX5. Ma on dużo mocy i zaoferuje bardzo energiczne brzmienie. Cieplejszą opcją, która również jest warta rozważenia, jest NAD C316 BEE v2. Mamy w tym przypadku mniej mocy, ale bardziej uniwersalny i naturalny dźwięk. Brakuje w nim jednak wejścia cyfrowego, więc warto rozważyć FiiO D03, które jest niedrogim przetwornikiem cyfrowo/analogowym. Dzięki takiej opcji otwierają nam się ścieżki na ewentualny upgrade całego toru w przyszłości. 

Wybierając między AXR100 i Onkyo TX-8150 raczej poszedłbym w stronę Cambridge Audio, ale to ze względu na osobiste preferencje. Zaoferuje on więcej emocji w swoim brzmieniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...