Skocz do zawartości

KD DENON - który model i upgrade głośników ok 10kpln


sowson

Recommended Posts

Dzień Dobry Szanownemu Gronu!

Po lekturze forum, wierzę że tylko tu otrzymam najlepszą rekomendację:

Czas na sensowny zestaw do: 30% kino / 10% moja muza (Biliński, YELLO, instrumentalna itp.) / 60% byle jaka muza (np. radio, disco córki itp.).

Stan obecny: Amplituner >20 lat Technics SA-DX950 (DD/DTS 5.1), kolumny Moscade MF-07 (stereo) - największa wada to bardzo mało basu (zdjęcie w zał.).

Z różnych względów ograniczam wymianę na aplituner DENON, rozważam: x2700Hl ub x2800H (a czy warto dopłacić do DAB?), może jeszcze wyższy?

Nie ma szans na pełną konfigurację 7.1, ew. z wersją odbicia od sufitu.

Ze względu na bliskość ściany z tyłu - rozumiem że wylot bass-reflex preferowany z przodu - dobrze kombinuję?

Z sensowych zestawów kolumn znalazłem np. Wilson Raptor, STX Quant 300 lub Indiana Line 550 XL (albo TAGA 507/607 ale widzę że opinie w szczególności w połączeniu z DENONEM są słabe). Do tego sub - parę razy polecany Magnat - ale który model do tego set-upu?

A może zakup lepszych kolumn (stereo + środek) i SW, a obecne kolumny na tyły? A może potężne kolumny przód i bez suba (już ktoś pisał o takiej konfiguracji)?

Pokój 25 m2, budżet +/-10 tyś.

Z góry dziękuję!!!

PS: jak by co to jestem z Krakowa :)

Screenshot 2023-02-03 181134.jpg

Edytowano przez sowson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2023 o 18:08, sowson napisał:

Ze względu na bliskość ściany z tyłu - rozumiem że wylot bass-reflex preferowany z przodu - dobrze kombinuję?

nie bardzo.

Denon X 2700 + Monitor audio Bronze 200 / 500 z SVS SB 1000 / REL HT 1003 / 1205

Onkyo 6100 + Heco Aurora 700 z tymi samymi subami ewentualnie taniej Aurora 30sub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie! Wpisują się one nieco w moją preferowaną drogę (po przemyśleniach w ostatni weekend): czyli nacisk na dobry zestaw STEREO (tak jak sugestia Piotra), natomiast moje aktualne kolumienki idą na tył jako efektowe. Pozostaje kwestia: a co z głośnikiem centralnym?

Analizowałem poza muzą, do jakich filmów potrzebuję kino: no i głównie są to bajki dla dziecka a dla mnie z żoną filmy dobierane na podstawaie obsady i fabuły. Raczej mało efektowne pod względem efektów. Z tego wzgędu kombinuję nad kolumnami z przodu takimi co konieczność posiadania suba nie będzie już koniecznością... (mam poważny problem gdzie go ew. umieścić, jeśli już to musiałby być bezprzewodowy).

Czyli pytanie czy Monitor audio Bronze 500 będzie w połączeniu z DENON x2700 będzie wystarczająco basowy?

Czy Waszym zdaniem jest sens dopłacać do wersji DAB (czasami jak sobie idzie antyradio/rockradio to też podgłośnię nieco... - choć póki co obie stacje to tylko FM)?

Celem dopytania się jest zawężene wyboru - przed zakupem i tak zamierzam się udać do salonu (jest taki jeden na pd Krakowa) i odłuchać to i owo...

Pozdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sowson napisał:

Pozostaje kwestia: a co z głośnikiem centralnym?

najlepiej z tej samej "rodziny" co fronty żeby była spójność tonalna

4 godziny temu, sowson napisał:

Z tego wzgędu kombinuję nad kolumnami z przodu takimi co konieczność posiadania suba nie będzie już koniecznością... (mam poważny problem gdzie go ew. umieścić, jeśli już to musiałby być bezprzewodowy).

brak subwoofera jest dopuszczalny, ale pozbawisz się pewnego rodzaju przyjemności i efektów. W ścieżkach 5.1 właśnie to 1 po kropce to specjalny kanał z efektami niskiej częstotliwości (LFE) do których wykorzystywany jest sub. Jeżeli fizycznie w systemie nie ma sub-a wówczas efekty są przesyłane do frontów pod warunkiem, że są skonfigurowane na pełne pasmo, ale powiedzmy wprost, że fronty nie zrobią takiego efektu jak subwoofer. Co nie znaczy, że nie można spróbować w układzie 5.0 - zawsze możesz go dołożyć gdyby okazało się że jednak chcesz go mieć. Możesz też "wypożyczyć" subwoofer i porównać czy będzie dla Ciebie wystarczająco bez niego.

4 godziny temu, sowson napisał:

Czy Waszym zdaniem jest sens dopłacać do wersji DAB

to już zależy od Ciebie - ja z radia w ampli prawie wcale nie korzystam więc powiedziałbym dla mnie nie, ale jeżeli dużo planujesz/korzystasz z radia w ampli jak najbardziej tak. Świat idzie do przodu.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że bez suba ani rusz...

Aby jednak zdecydować co dalej - poradźcie - czy z dostępnych sensownych subów (do powierzchni 24 m2) są jakieś o nietypowych wymiarach? Mówię np. o wąski a wysoki (wtedy będę kombinował aby go upchać między kanapą a ścianą)? No i jak wygląda kwestia ich "bezprzewodowości" (oczywiście poza zasilaniem)? Też myślałem nad SVS SB dopóki nie zacząłem z metrem po pokoju ganiać :(

Temat suba o tyle spędza mi sen z powiek, bo bez niego mógłbym sobie pozwolić na nieco smuklejsze kolumny - bo jak sprawdziłem to Monitory bronze to straszne kolumbryny no i jesze te odstające nóżki...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sowson napisał:

Czyli pytanie czy Monitor audio Bronze 500 będzie w połączeniu z DENON x2700 będzie wystarczająco basowy?

Będzie.

18 godzin temu, sowson napisał:

Czy Waszym zdaniem jest sens dopłacać do wersji DAB (czasami jak sobie idzie antyradio/rockradio to też podgłośnię nieco... - choć póki co obie stacje to tylko FM)?

Miałem amplituner z DAB przez 2 lata? może półtora roku. Nigdy tego nie odpaliłem. Słabo z zasięgiem. Lepiej korzystać z radia internetowego.

19 godzin temu, sowson napisał:

Pozostaje kwestia: a co z głośnikiem centralnym?

No a co z nim? Albo ten z setu albo mozna szukac droższego lepszego centralnego.

Akurat te zestawy mają fajne centralne w kompletach.

19 godzin temu, sowson napisał:

Z tego wzgędu kombinuję nad kolumnami z przodu takimi co konieczność posiadania suba nie będzie już koniecznością

To tak nie działa :/

9 godzin temu, sowson napisał:

No widzę że bez suba ani rusz...

Aby jednak zdecydować co dalej - poradźcie - czy z dostępnych sensownych subów (do powierzchni 24 m2) są jakieś o nietypowych wymiarach? Mówię np. o wąski a wysoki (wtedy będę kombinował aby go upchać między kanapą a ścianą)? No i jak wygląda kwestia ich "bezprzewodowości" (oczywiście poza zasilaniem)? Też myślałem nad SVS SB dopóki nie zacząłem z metrem po pokoju ganiać :(

Temat suba o tyle spędza mi sen z powiek, bo bez niego mógłbym sobie pozwolić na nieco smuklejsze kolumny - bo jak sprawdziłem to Monitory bronze to straszne kolumbryny no i jesze te odstające nóżki...

 

Taki model ma Jamo ale nie polecam!

Każdy sub możesz zrobić bezprzewodowy takie adepatery ma REL, SVS czy Monitor Audio.

Dokupujesz i jest bzprzewodowy.

No to może bronze 200 które są mikroskopijne w porównaniu do 500tek a za to sub?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuż... czyli bez negocjacji z żoną dot. zmiany umeblowania w saloonie się nie obejdzie...

Fakt, bronze 200 są bardzo podobne rozmiarami do tych co mam teraz - to na plus! W takim razie co z ich basem? Czy w DENON podczas odsłuchu stereo (np. z CD, radio FM, radio intrnetowe, bajki na PULS2 itp), sub również gra wspomagając fronty (nawet jak skonfiguruję fronty jako LARGE)? Widzę że te kolumny są dostępne w marketach - chyba w MM w Krakowie mają salkę odłuchową o ile kojażę :) Aha - czy kolumny muszą stać na odstających nóżkach czy można je inaczej postawić?

Zaczynam kombinować jak tu poprzeciągać kabel do suba (jednak wolałbym na uwięzi). Czy macie jakieś doświadczenia/rekomendacje dot. jego max. długości? Potrzebował bym ok. 7 m, z czego ok. 2 m za kaloryferem a ok. 3 m był by wciągnięty we wspólnym peszlu z kablem 230V - nie wiem czy to się nie gryzie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sowson napisał:

W takim razie co z ich basem?

W kinie i tak masz fronty obcięte do 80 Hz. Więc o niższym basie tak czy siak nie mówimy bo on jest generowany z suba :)

21 godzin temu, sowson napisał:

Czy w DENON podczas odsłuchu stereo (np. z CD, radio FM, radio intrnetowe, bajki na PULS2 itp), sub również gra wspomagając fronty (nawet jak skonfiguruję fronty jako LARGE)?

To zależy od ustawień. Może ale nie musi.

21 godzin temu, sowson napisał:

chyba w MM w Krakowie mają salkę odłuchową o ile kojażę

Juz nie.

Bronze nie ma w marketach.

21 godzin temu, sowson napisał:

Aha - czy kolumny muszą stać na odstających nóżkach czy można je inaczej postawić?

Mozna jak chcesz. To jest kwestia stabilności. One są dość waskie. Jak nogu wychodzą poza obrys to jest to stabilniejsze.

Ale co przy 200tkach tez przeszkadzają?

21 godzin temu, sowson napisał:

Zaczynam kombinować jak tu poprzeciągać kabel do suba (jednak wolałbym na uwięzi). Czy macie jakieś doświadczenia/rekomendacje dot. jego max. długości? Potrzebował bym ok. 7 m, z czego ok. 2 m za kaloryferem a ok. 3 m był by wciągnięty we wspólnym peszlu z kablem 230V - nie wiem czy to się nie gryzie?

nie. Spoko.

Wireworld ma tanie a dobre kable do subwoofera.

Także oehlbach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - dziękuję za dotychczasową pomoc!

Widzę że jest masę wątpliwości i kolejnych pytań które najlepiej jest rozwiać jednak w jakimś stacjonarnym salonie. O ile dobrze widzę jesteś związany z S4Home w Oświęcimiu, tak?

Jeśli tak, to czy sprzęt który jest u Was na stronie jest możliwy do odsłuchania na miejscu ad-hoc? Mówię głonwnie o setu-upie:

DENON 2700/2800, do tego rekomendowane prze Ciebie Audio Bronze oraz również tu na forum Wilson Raptor, Pylon Pearl, Magnat Supreme a nawet w porywach TAGi... No i zestawienie do tego jakiegoś suba, najlepiej co gra w podłogę. Jeśli wszystko zgra i cena fajna to odrazu zakup!

Dla mnie wypad z Krakowa to nie jest jakiś wielki problem, kwestia umówienia terminu.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sowson napisał:

Widzę że jest masę wątpliwości i kolejnych pytań które najlepiej jest rozwiać jednak w jakimś stacjonarnym salonie. O ile dobrze widzę jesteś związany z S4Home w Oświęcimiu, tak?

Zakładałem ten salon. ale obecnie już nie. Nie pracuję z nimi. Zmieniłem branże.

21 godzin temu, sowson napisał:

Jeśli tak, to czy sprzęt który jest u Was na stronie jest możliwy do odsłuchania na miejscu ad-hoc? Mówię głonwnie o setu-upie:

DENON 2700/2800, do tego rekomendowane prze Ciebie Audio Bronze oraz również tu na forum Wilson Raptor, Pylon Pearl, Magnat Supreme a nawet w porywach TAGi... No i zestawienie do tego jakiegoś suba, najlepiej co gra w podłogę. Jeśli wszystko zgra i cena fajna to odrazu zakup!

nie chce się wypowiadać dokładnie bo jakiś czas mnie tam nie było ale nie.

Coś z tego będzie ale nie wszystko.

21 godzin temu, sowson napisał:

Dla mnie wypad z Krakowa to nie jest jakiś wielki problem, kwestia umówienia terminu.

Masz Audiotrend, HiFi station, ART-Audio w niepołomicach. Denona i Wilsony zapewne najszybciej odsłuchasz w galerii Krakowskiej w salonie Denona. Z tym że tam tylko odsłuch zobaczyć go nic konkretnego się tam nie dowiesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Minęły 3 tygodnie... Potwierdzam że:

- wizyta w jakim kolwiek supermarkecie nie ma sensu - albo nie ma nic, albo są gotowe zestawy np. Denon + Wilson, Pioneer + Taga itp. Nigdzie nie ma możliwości próbnych odsłuchów itp. Jedynie zakup kompletu i ew. zwrot w 30 dni. Porażka.

- wizyta w DENON store raczej też słabo - miły Pan pokazał co mają, ale na temat głośników - czemu te a nie inne - nie miał kompletnie nic do powiedzenia - no może poza większą ich mocą...

- ostatniecznie wizyta w salonie w Krakowie (nie chcę mówić w którym) - uważam że Panowie źle podeszli do tematu: najpier posłuchałem jakiś wypasionych Klipsh kóre i tak mi się nie podobały - potwierdzam że odsłuchowo było bardzo przyjemnie. Potem poszły Trangle i Pylon 27. No niestety oba te zestawy przy Klipsh grały po prostu słabo (gównie mizerny bas)... Klipsh odpadł ze względu na głębokość kolumny (>40 cm, poluję raczej na 30 max.). W ten sposób wyszedłem ze sklepu zawiedziony. Zauważyłem ponadto że porównójąc namacalnie sprzęt to: Wilsony wyglądają tanio, a TAGA trochę hm... :) Rekomendowanych Audio bronze nie mieli.

Doszedłem jednak do konkluzji po pierwszych odsłuchach i rozmowach z żoną że zwiększam budżet do 15 KPLN (nadal pozostawiam pewien margines). Wybór AV zostaje DENON x2800 i do tego zestaw 5.1.  Pokój bez zmian 24 m2. Kurcze zasugerujcie coś!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sowson napisał:

Minęły 3 tygodnie... Potwierdzam że:

- wizyta w jakim kolwiek supermarkecie nie ma sensu - albo nie ma nic, albo są gotowe zestawy np. Denon + Wilson, Pioneer + Taga itp. Nigdzie nie ma możliwości próbnych odsłuchów itp. Jedynie zakup kompletu i ew. zwrot w 30 dni. Porażka.

- wizyta w DENON store raczej też słabo - miły Pan pokazał co mają, ale na temat głośników - czemu te a nie inne - nie miał kompletnie nic do powiedzenia - no może poza większą ich mocą...

- ostatniecznie wizyta w salonie w Krakowie (nie chcę mówić w którym) - uważam że Panowie źle podeszli do tematu: najpier posłuchałem jakiś wypasionych Klipsh kóre i tak mi się nie podobały - potwierdzam że odsłuchowo było bardzo przyjemnie. Potem poszły Trangle i Pylon 27. No niestety oba te zestawy przy Klipsh grały po prostu słabo (gównie mizerny bas)... Klipsh odpadł ze względu na głębokość kolumny (>40 cm, poluję raczej na 30 max.). W ten sposób wyszedłem ze sklepu zawiedziony. Zauważyłem ponadto że porównójąc namacalnie sprzęt to: Wilsony wyglądają tanio, a TAGA trochę hm... :) Rekomendowanych Audio bronze nie mieli.

Doszedłem jednak do konkluzji po pierwszych odsłuchach i rozmowach z żoną że zwiększam budżet do 15 KPLN (nadal pozostawiam pewien margines). Wybór AV zostaje DENON x2800 i do tego zestaw 5.1.  Pokój bez zmian 24 m2. Kurcze zasugerujcie coś!

W takim układzie rozważyłbym głośniki Dali z seri Oberon, ale nie w połączeniu z Denonem.

Dużo mniejsze kolumny b.d wykonane i dźwiękowo przez lata służyły mi w domu, co prawda seria już nieprodukowana linia Zensor.

Rozważ jeszcze raz klipsche- może jednak dasz rade je zmieścić u siebie w domu :)

One w połączeniu z Denonem świetnie wypadają. 

 

Pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2023 o 21:21, sowson napisał:

- wizyta w DENON store raczej też słabo - miły Pan pokazał co mają, ale na temat głośników - czemu te a nie inne - nie miał kompletnie nic do powiedzenia - no może poza większą ich mocą...

Mało im płacą. Szybko zmieniają personel.

niestety takie sa konsekwencję.

Dnia 26.02.2023 o 21:21, sowson napisał:

Wybór AV zostaje DENON x2800 i do tego zestaw 5.1.  Pokój bez zmian 24 m2. Kurcze zasugerujcie coś!

Do tego Denona. Monitor Audio Silver 300, Heco Revolution 7, Acustic Energy AE320

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za sugestie.

Monitor Audio i Heco Revolution odpadają - mają głębokość blisko 40 cm - a tyle to mogę max. odsunąć front kolumny od ściany - co było by jednoznaczne z postawieniem kolumn "na ścianie".

Acouistic Energy wygląda że spełnia oczekiwania wymiarowe (32 cm głębokość) i żony - tj. brak widoczych śrubek i otworów montażowych na maskownicę. Czyli zaczynam polowanie na te kolumienki gdzie by tu je obsłuchać... No i może jeszcze raz popatrzę na Klipshe (kurcze one naprawdę grały fajnie!) - może jakieś płytsze sie znajdą... 

Jeśli jest coś jeszcze do polecenia to chętnie skożystam - jednak poluję na sprzęt o głębokości w ok. 30 cm, mogą być za to szersze - tu nie mam ograniczeń...

Pozdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko! Nie wiedziałem że coś takiego istnieje! No nie, nie popadajmy w skrajności...

W między czasie rozmyślań nad kolumnami których bez odsłuchu nie kupię (może w przyszłym togodniu się udam do innego salonu) - muszę również wybrać sub. I tu znowu pojawiają się ograniczenia: aby nie był głębszy (tzn. odstawał od ściany) niż 35 cm (tyle ma mój obecny DIY i to jest max.). Może być wysoki/szeroki (ale znowu bez skrajności :)) Taki wymóg spełnia np. SVS SB-1000. Konstrukcja zamknięta więc zakładam że lepiej się sprawdzi przy samej ścianie niż modele z B-R skierowanym np. w dół lub co gorsza do tyłu. Widzę że testowanie suba (odsłuch) w przypadkowym pomieszczeniu mającym się nijak do mojego pokoju nie sensu, więc zakupu dokonam wyłącznie na podstawie rekomendacji. Widzę że ten model SVS był już polecany. Czy na 24m2 wystarczy?

Pozdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam Drzewososki napisał:

Wystarczy. 

OK - dzięki za potwierdzenie. Czy ktoś jeszcze ma takie samo zdanie? Chciałbym uniknąć chybionego zakupu na podstawie jednego postu na forum... Pytanie brzmiało:

SVS SB1000 do pokoju 24m2?

Coś w podobnych kompaktowych rozmiarach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super! Teraz oto jest pytanie o SVS: z pro czy bez... Bo dla samej aplikacji (użytecznej rozumiem raz podczas ustawiania) nie wiem czy dokładać (2500 vs 3500 PLN).

REL HT 1205 - ciekawa propozycja. Taki sam przetwornik 10" jak w SVS, a jednak obudowa nieco większa - 40 cm głębokości - dużo... 

Może wstawię zdjęcie jak to wygląda:

image.png.2b0235e211bb46815b88936201794864.png

 

Sub stoi przed przeklętym kominem (miał być tu kominek ale w Krakowie zakazali palenia - ino się komin ostał). W tej chwili odstaje na 35 cm i jest to naprawdę max. bo i tak dzieciak się potyka o niego ciągle (albo biega w koło domu albo tańczy przed TV i takie tam). Zaczynm się zastanawiać czy nie "wykastrować" szafki pod TV o ten jeden modół z lewej strony z białymi drzwiczkami i tam wstawić suba - wiąże się to jednak z wykonaniem nowej szafki co znacząco podraża imprezę (no i trochę szkoda nowej szafki ale może jednak warto...). Naprawdę nie mam gdzie go dać:

po prawej zdjęcia kaloryfer a potem odrazu okno tarasowe

po lewej (gdzie popielaty karton stoi) jest gniazdo odkurzacza centr. i odrazu przejście na hol więc też słąbo...

Co byście zrobili na moim miejscu? Zostaje ten kompatkowy SVS?

PS1: nowiutki z wczoraj DENON x2800H just stoi w szafeczce za szybką!

PS2: proszę się nie śmiać z suba: to samoróbka na GDN 20/80 napędzana TDA 7294!

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję i nawzajem!

No dobra, załóżmy że rozważę coś w rodzaju REL 1205 - wtedy sub będzie musiał być wepchnięty pomiędzy:

- skróconą szafkę pod TV

- ścianę z tyłu

- komin z boku

Czy to zadziała? (właśnie wysłałem zapytanie do Kalwarii o nową szafkę RTV!).

 

Pytanie z innej beczki do Piotrka: w innym wątku forum poleciłeś również do DENONA - Acoustic Energy - powiem że baardzo by mi pasowały (120 lub 320) i wyglądem i wymiarami - zdaje się że w jednym salonie w KRK je mają. Tu ich mi nie polecałeś - czy są jakieś szczególne względy za/przeciw?

Pozdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stać tam gdzie stoi ten teraz.

On jest zamknięty więc trochę "wepchnięty" być może. Zalezy gdzie dokładnie.

Dnia 3.03.2023 o 13:28, sowson napisał:

Pytanie z innej beczki do Piotrka: w innym wątku forum poleciłeś również do DENONA - Acoustic Energy - powiem że baardzo by mi pasowały (120 lub 320) i wyglądem i wymiarami - zdaje się że w jednym salonie w KRK je mają. Tu ich mi nie polecałeś - czy są jakieś szczególne względy za/przeciw?

 

Dnia 28.02.2023 o 08:34, Piotr Sonido napisał:

Do tego Denona. Monitor Audio Silver 300, Heco Revolution 7, Acustic Energy AE320

Piotrek

Jednak polecałem :)

Te kolumny pasują pod Denka :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...