Skocz do zawartości

Yamaha RX-V4A


KolorowyMiś

Recommended Posts

Hej 

Jestem nowy wiec nie bić od razu 😉

Obecnie żegnam się z amplitunerem SONY STR DH590, padło na  Yamahe RX-V4A .

Chcę to spiąć w 5.1 z zestawem magnata Monitor Supreme 2002 + Sub  Alpha RS 8 [takowy posiadam]

Mam pytanko czy Yamahe RX-V4A to dobry wybór czy może warto dopłacić do modelu wyżej lub innej marki ?

 

Planuje tez zakup CD z Yamahy do kompletu , posiadam też odtwarzacz BD i TV Sony wiec będzie komplet.

Salon 18m2 , kino używane 30% radio , CD stereo , 50% filmy BD,VOD , 20% muzyka 5.1   

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

a planujesz Atmosa?

A warto ?

Nie jestem wymagającym użytkownikiem ale jeśli warto dopłacić to czemu nie.

Opcjonalnie planuje też zakup drugiego suba Alpha RS 8

 

Obecny ampli Sony ma bardzo tandetną antene FM , kawałek przewodu - odbiera strasznie  , dodatkowo sub szumi [na innym ampli nie szumi]

W poprzedni STR-DN1080 spaliła sie płyta główna po 2 i pół roku ... także Sony podziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KolorowyMiś napisał:

A warto ?

Nie jestem wymagającym użytkownikiem ale jeśli warto dopłacić to czemu nie.

a jesteś gotów montować głośniki przy suficie albo w suficie?

Masz małe pomieszczenie, można jeszcze pomyśleć nad Marantzem Slim. NR15xx wersja 5.1 za około 3k pln albo NR17xx wersja 7.1 z Atmosem. Tylko w cenie 4.5k to ja bym chyba wolał kupić Denona x1700 za około 3.7k albo Denona x2800 za około 4.6k jeżeli nie ma problemu z wielkością sprzętu a wydaje się że nie ma bo miałeś wcześniej tego STR a teraz zerkasz na V4A.

Zobacz zatem na Denon x1700. Dopłacisz 800,- gdzieś i będzie sprzęt z trochę wyższej półki a przede wszystkim ma Audyssey gdzie V4A ma okrojone bardzo YPAO. Pomijam już, że YPAO według mnie trochę gorzej się sprawuje niż Audyssey a tu masz jeszcze niższy model czyli nie masz pełnego YPAO.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, powiem tak - mogę ale nie chcę póki co bawić się w atmosa. 

Bardziej interesuje mnie dobre 5:1 i stereo na posiadanych magnatach. Dodatkowo chciałbym do ampli dokupić odtwarzacz CD.

Przejadę się zobaczyć i posłuchać Denona , póki co stawiam na Yamahę . mogę dołożyć do wyższego modelu.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...