Skocz do zawartości

Wybór amplitunera KD


Gie-de

Recommended Posts

36 minut temu, Gie-de napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy nie popełniłem błędu wybierając tego Acrama, może było trzeba wybrać Denona x4700h - pewnie dźwiękowo było by podobnie (tzn. ja bym nie odczuł różnicy), a był by bardziej "do ludzi" i funkcjonalny (rozwojowy na przyszłość).

Jestem ciekaw czy u mnie Arcam dałby coś z siebie więcej niż Denon, tak by jednoznacznie stwierdzić że jest po prostu dźwiękowo lepszy. Bym musiał dokupić kolejne końcówki mocy bo system 7.2.4 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dźwiękowo nie byłoby podobnie :) Wybrałeś bardzo dobrze, po prostu trzeba się nauczyć nowego sprzętu :D.

Zadzwoń może do sklepu, w którym kupiłeś, może tam coś sensownego doradzą. Ewidentnie to jest kwestia ustawień, nauczysz się go i nie będziesz myślał o innych sprzętach :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Nie no dźwiękowo nie byłoby podobnie

A miałeś bezpośrednie porównanie w tych samych warunkach? Bo jest ta fama o Arcamie i Anthemie że to wyższa półka niż japończyki, ale mam takie spostrzeżenie że opinie dotyczą zazwyczaj przechodzenia z niższych modeli, a to wypacza obiektywizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Butler napisał:

A miałeś bezpośrednie porównanie w tych samych warunkach? Bo jest ta fama o Arcamie i Anthemie że to wyższa półka niż japończyki, ale mam takie spostrzeżenie że opinie dotyczą zazwyczaj przechodzenia z niższych modeli, a to wypacza obiektywizm.

Tak miałem jak mój kuzyn wybierał sprzęt do kina domowego. Ja nic nie mam do Denona, wręcz przeciwnie osobiście bardzo lubię ten sprzęt no ale Arcam w mojej opinii i opinii mojego kuzyna wypadł lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gie-de napisał:

Moja mama mawiała, że z ładnej miski nikt się jeszcze nie najadł ;)

Zaczynam się zastanawiać czy nie popełniłem błędu wybierając tego Acrama, może było trzeba wybrać Denona x4700h - pewnie dźwiękowo było by podobnie (tzn. ja bym nie odczuł różnicy), a był by bardziej "do ludzi" i funkcjonalny (rozwojowy na przyszłość).

Brzmieniowo nie było by to samo. No ale funkcyjnie bylo by pewnie lepiej. Chodź Denon też ma "swoje"

17 godzin temu, Butler napisał:

Jestem ciekaw czy u mnie Arcam dałby coś z siebie więcej niż Denon, tak by jednoznacznie stwierdzić że jest po prostu dźwiękowo lepszy. Bym musiał dokupić kolejne końcówki mocy bo system 7.2.4 

Musiał bys sprawdzić no i tak u Ciebie kolejne końcówki. To podnosi koszty. A biorac pod uwage po ile miałeś 4700, no :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Artur Mądry napisał:

Ja będę od dzisiaj testował Arcam-a

Miałem już kilka amplitunerów, na chwilę obecną najlepiej wypadała kombinacja Marantz   6015 z wzmakiem 8006.

Mam nadzieje, że na Arcam-ie poszukiwania się zakończą.

 

koniecznie daj  znać

Dobrze i na spokojnie podejdź do Diraca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

koniecznie daj  znać

Dobrze i na spokojnie podejdź do Diraca.

Ostatecznie  - udało się kupić ARCAM 10.

Kalibracje na razie odpuszczam - za 3 tyg. będę się przenosił do nowego pomieszczenia.

Pierwsze wrażenia:

Stereo - szybko, rozdzielczo, precyzyjnie, bardzo dynamicznie, energicznie

Kino - czuć moc, klarowność - przykład oglądałem nowego TOP GUN-a na ONkyo RZ50 i na arcam 10.

Arcam - słychać jak wszystko lata, potężne uderzenia, głośniki szaleją, jak startują odrzutowce to dzieci chowają się po innych pokojach :),  uczucie jakby się było w środku akcji. 

Onkyo  - jest głośno, jest dużo decybeli ale po prostu nie ma wrażenia🤷‍♂️.

Na minus na pewno intuicyjność ARCAMA, trzeba się trochę pobawić żeby wiedzieć co za co tam odpowiada.

Mam nadzieje, że z każdym dniem będzie lepiej.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni zabawy z nową zabawką i już wiem, że tryb direct działa tylko z wejściami analogowymi czyli np. CD. Coraz bardziej jestem zachwycony tym sprzętem. Ostatnio włączyłem Dire Straits z CD w trybie stereo direkt i do teraz zbieram szczękę z podłogi. Na razie nie zrobiłem kalibracji dirac bo muszę dokupić jakieś fajne satelity, na obecnych jest to bez sensu.

Zastanawiam się nad Heco ambient 11f lub Monitor audio fx bronze -które polecacie, może jeszcze jakieś inne?

Niestety mam sofę z każdej strony dosuniętą do ściany, więc chyba muszą być naścienne.

Czy naścienne grają gorzej od monitorów, czy nie koniecznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gie-de napisał:

Kilka dni zabawy z nową zabawką i już wiem, że tryb direct działa tylko z wejściami analogowymi czyli np. CD. Coraz bardziej jestem zachwycony tym sprzętem. Ostatnio włączyłem Dire Straits z CD w trybie stereo direkt i do teraz zbieram szczękę z podłogi. Na razie nie zrobiłem kalibracji dirac bo muszę dokupić jakieś fajne satelity, na obecnych jest to bez sensu.

U mnie właśnie leci comfortably numb w wersji kfira ochaiona ;)  arcam mega przyjemnie odtwarza rockowe kawałki , szczególnie te słabiej zrealizowane nie kłują po uszach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kubakk napisał:

Po 2 dniach będziesz już ogarniać obsługę , 2-3 tematy jakby poprawili w firmware to w ogóle by nie było o czym mówić.

Kalibracja sporo jakości jeszcze wniesie , tylko trzeba potem podbić volume na każdym kanale (główne może 2-3dB , sub 5-6dB) zależnie jak wyjdzie

Przyznaje rację - po wczorajszym dniu kolejny progres. Udało się połączyć do sieci bezprzewodowej przez google home co pozwoliło na zabawę przez bluetooth.

Nie mogę się doczekać pełnej kalibracji - ale to już za chwilę... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gie-de napisał:

Zastanawiam się nad Heco ambient 11f lub Monitor audio fx bronze -które polecacie, może jeszcze jakieś inne?

Niestety mam sofę z każdej strony dosuniętą do ściany, więc chyba muszą być naścienne.

Czy naścienne grają gorzej od monitorów, czy nie koniecznie?

To daj na boczne ściany FX. One w tym przypadku zagrają lepiej niż te Ambienty. Ale na tylnej ścianie tez zagraja lepiej.

Nie no to lepszy produkt generalnie :)

31 minut temu, Artur Mądry napisał:

Wyzwania na dziś.

Aby po uruchomieniu apple tv włączył się równocześnie tv i arcam.

Obecnie odpala się tylko apple tv i tv.

@Kubakk, @Gie-deMierzyliście się już z tym wyzwaniem?

"CEC Control – umożliwia włączenie/wyłączenie mechanizmu CEC dla pierwszego wyjścia HDMI;"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Artur Mądry napisał:

Wyzwania na dziś.

Aby po uruchomieniu apple tv włączył się równocześnie tv i arcam.

Obecnie odpala się tylko apple tv i tv.

@Kubakk, @Gie-deMierzyliście się już z tym wyzwaniem?

Ja mam dekoder cyfrowego polsatu i bez względu na to, którego pilota użyję, wszystkie trzy urządzenia się włączają tzn. tv, dekoder i arcam, ale tak było od początku - nic nie zmieniałem.

Nie działają za to kody do pilota arcama, aby nim obsługiwać tv, dekoder i CD. jak będę miał czas to pobawię się funkcją uczenia się pilota od drugiego pilota bo chyba coś takiego tam jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...