Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe + wzmacniacz


HubertGT

Recommended Posts

Witam,

Borykam się z zakupem kolumn do mojego pokoju (13 m2).

Chcę kupić coś używanego i zmieścić się w kwocie do 2000 zł.
Muszą to być kolumny podstawkowe (nie mam miejsca na podłogowe) i mam już pewne propozycje:
- B&W DM602 S1
- B&W DM601 S3
- ELAC Reference B6
- Tannoy Platinum B6

Wiem, że pomiędzy DM602 a DM601 jest spora różnica aczkolwiek mam ograniczoną ilość miejsca i boję się, że nie zmieszczę DM602 ale kuszą mnie te kolumny najbardziej z tych przedstawionych.
DM602 znalazłem w kwocie 1200 zł i do tego chciałbym dokupić wzmacniacz w kwocie ok. 800 zł - tutaj trochę się zorientowałem w używanych i jest jakiś wybór lecz totalnie nie wiem co wybrać.

Wzmacniacz musi mieć możliwość podłączenia zarówno komputera jak i TV z możliwością przełączania - chcę odtwarzać dźwięk z komputera - przełączam źródło na PC, chcę z TV to przełączam na TV. Zarówno z komputera jak i z TV mogę wyjść przewodem optycznym jak i HDMI. 

Dodatkowo mam subwoofer Magnat SUB 300a, którego chciałbym podłączyć, więc dobrze by było, żeby wzmacniacz miał PRE-OUT do wyprowadzenia na suba. 

Lubię jak muzyka ma kopnięcie, więc przeważa u mnie muzyka, w której dominuje bas typu elektroniczna, trap ale lubię też posłuchać starszych kawałków, głównie rockowych. 

Przychodzę do Was o poradę, mam nadzieję, że uda się coś ustalić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje preferencje brzmieniowe warto byłoby poszukać KEFów Q350 w połączeniu z Taga Harmony HTR1000CD. Pewne obawy miałbym o bas, czy nie będzie go za dużo w takim pomieszczeniu. 
Dobrym rozwiązaniem byłyby Elac Reference B6, które potrzebują dynamiczniejszego wzmacniacza takiego jak Topping MX5 czy Marantz PM600x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem ostatecznie z DM602. Są za duże.

Celuję coś w rozmiarach DM601. Widzę, że Reference B6 często padają na forum w przeciwieństwie do DM601 S3, a właśnie pomiędzy nimi mam dylemat.

@Q21 być może ostatecznie się nawet zdecyduję na B6 właśnie z Waszej strony. Niemniej jednak nie podjąłem jeszcze decyzji.
Czy jest ktoś w stanie się wypowiedzieć lub ewentualnie podać jeszcze jakieś propozycje? Dodam, że zdecydowanie lubię słuchać V.

Mam na oku amp Onkyo 8050. Sprawdzi się z ww. kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HubertGT napisał:

Z B6 sprawa się trochę komplikuje bo kupno 2 szt. wykracza poza budżet. Zarówno nowych (koszt ok. 1800) jak i używanych widziałem za 1500 najmniej. Wtedy się robi bardzo kiepsko z budżetem na amp.

Zerknij na moje ogloszenie. Naprawde niezle budzetowe paczki na poczatek... 

https://m.olx.pl/d/oferta/magnat-quantum-503-monitory-kolumny-podstawkowe-CID99-IDSoV7o.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...