Skocz do zawartości

Powolna zmiana sprzętu-kolumny podłogowe


cob_ra

Recommended Posts

Witajcie,

Po części zaczynam się zabierać za wymianę tego co mam. Był nad c320+ jak było tannoy r3, cd marantz 67se mam ten zestaw od ok 10lat. Wszystko w oryginale. Co do tannoy wiem, że można tunning zrobić, ale chyba lepiej sprzedać, dołożyć na coś lepszego. 
Obecnie piecykiem jest Primare i30+reszta. Kolumienki planuje zmienić z czasem. Trochę się osłuchałem. Nie powiem, scena, niskie tony bardziej kontrolowane, gra neutralniej, poprawiło się względem nad c320. To czego mi nadal brakuje to oderwania od kolumn. Większa muzykalność, szczegóły, ciepło, pozostawić naturalność. Mój budżet na kolumny 3-5tys. Zależnie co i kiedy kupiłbym. 

Warunki odsłuchowe-kiepskie. Tu za bardzo nie poprawię. Dopiero co pobudowałem dom 7 lat temu. 

Rzut pomieszczeń. 

I wymiary: salon z aneksem(m) 9,3x 4,3x h2,7. Mamy prawie 40m2. Ściany ytong/silka. Strop terriva, tynki gipsowe. Podłoga panele. Reszta jak na zdjęciu. Akwarium nie przestawię-hydraulika. Podobnie jak szafka z tv.. Tylko zasilanie mam za kanapą+lan. Nie pomyślałem jak rozkładałem kable rtv, jak i kanapa w swojej odmianie i suwanka tarasowa. Z czasem może kanapa się zmieni, na taką co, nie zasłoni suwanki, a i może kiedyś TV zniknie. Ale to przyszłość odległa, póki ta jest prawie idealna. 


 

 

 

 

IMG_20230214_204205.jpg

 

 

IMG_20221127_125746_hdr.jpg

IMG_20230109_102034_hdr.jpg

IMG_20230109_102046_hdr.jpg

Edytowano przez cob_ra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cob_ra changed the title to Powolna zmiana sprzętu-kolumny podłogowe

Świetne akwarium. Chce wejść w ten świat wkrótce.

Możemy się wymienić doświadczeniami. Ja ci pomogę z Audio :D

Cos na wstęp:

- kolumna nie może być tak zastawiona przez zasłone. Ona pracuje kompletnie inaczej niz ta lewa

- kwiatki przed kolumną, no out zdecydowanie

- dywan pomiedzy Wami a TV

- w tej cenie kolumny uzywane. Kupisz znacznie lepsze. OK?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za informację. Co do akwarystyki. Wszystko zależy co byś chciał, czy iść w biotop, roślinne. Mam obecnie w domu 9 akwarii, jedno roślinne, 2 biotopy ameryki południowej, reszta to krewetkaria małżonki. 
Jeśli mogę wkleję link do mojego skromnego kanału.
https://www.youtube.com/channel/UCwuZgyGwoJYFvBthFXGrRaw

Pozdrawiam,
Marek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa hi end w akwarystyce. Obłędne baniaczki. 

51 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Chce wejść w ten świat wkrótce.

Piotr, to o wiele trudniejsze niż audio hobby i też kosztowne. Bez pomiarów wody, bez RO, bez odpowiedniego oświetlenia i umiejętnego jego dozowania  skończysz z "krasnalami",  sinicami i plagą ślimaków. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę pisząc to odkąd przesiadłem się z piachu w podłożu na aktywne, nawożenie all in one, mineralizację, ro. Prowadzenie zbiornika jest dużo łatwiejsze. Co nie zmienia faktu, że czasami coś się wywali i trzeba kombinować. Najważniejsze w akwarystyce jest spokój i nie robienie pochopnych kroków. Jeszcze 3 tygodnie temu miałem super baniak. Aż coś się wydarzyło i wywaliło pył na szybach. Za kilka dni wszystko zielone i próbuje jakoś to ogarnąć. W ciągu 2 lat to druga plaga. Niestety moim błędem było nie zauważenie braku co2, a dalej lałem na oko nawóz. No i się coś stało. :). Testy robiłem raz na pół roku. Ale nożyczki nie odpoczywały. 
Co do kosztów.....no to są spore pieniążki, a że człowiek choruje na rzadkie gatunki to się nawet sprowadza z zagranicy. Czasami zacznie rosnąć, czasami nie pójdzie i tak się podchodzi po kilka razu do jednego gatunku aż się uda.....
Tak np miałem z rotalą floridą, ludwigia white i inne wynalazki. Jak ustabilizuje baniak dalej będę szukał ciekawostek. No i od pół roku mam upragnionego xyris sp. red. 

Pozdrawiam,

Edytowano przez cob_ra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cob_ra napisał:

Hej. Dzięki za informację. Co do akwarystyki. Wszystko zależy co byś chciał, czy iść w biotop, roślinne. Mam obecnie w domu 9 akwarii, jedno roślinne, 2 biotopy ameryki południowej, reszta to krewetkaria małżonki. 
Jeśli mogę wkleję link do mojego skromnego kanału.
https://www.youtube.com/channel/UCwuZgyGwoJYFvBthFXGrRaw

Pozdrawiam,
Marek

No i chętnie pooglądam. Dziekuje :)

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

Piotr, to o wiele trudniejsze niż audio hobby i też kosztowne. Bez pomiarów wody, bez RO, bez odpowiedniego oświetlenia i umiejętnego jego dozowania  skończysz z "krasnalami",  sinicami i plagą ślimaków. :)

Ja zaczne od low level. Będę nabierał doświadczenia z czasem. Nie rzuce sięod razu na głęboką wode. :D A kanały już oglądam :d

 

Dobra :) Gadamy o akwarystyce czy składamy Ci ten system ?:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2023 o 20:59, cob_ra napisał:

Witajcie,

Po części zaczynam się zabierać za wymianę tego co mam. Był nad c320+ jak było tannoy r3, cd marantz 67se mam ten zestaw od ok 10lat. Wszystko w oryginale. Co do tannoy wiem, że można tunning zrobić, ale chyba lepiej sprzedać, dołożyć na coś lepszego. 
Obecnie piecykiem jest Primare i30+reszta. Kolumienki planuje zmienić z czasem. Trochę się osłuchałem. Nie powiem, scena, niskie tony bardziej kontrolowane, gra neutralniej, poprawiło się względem nad c320. To czego mi nadal brakuje to oderwania od kolumn. Większa muzykalność, szczegóły, ciepło, pozostawić naturalność. Mój budżet na kolumny 3-5tys. Zależnie co i kiedy kupiłbym. 

Warunki odsłuchowe-kiepskie. Tu za bardzo nie poprawię. Dopiero co pobudowałem dom 7 lat temu. 

Rzut pomieszczeń. 

I wymiary: salon z aneksem(m) 9,3x 4,3x h2,7. Mamy prawie 40m2. Ściany ytong/silka. Strop terriva, tynki gipsowe. Podłoga panele. Reszta jak na zdjęciu. Akwarium nie przestawię-hydraulika. Podobnie jak szafka z tv.. Tylko zasilanie mam za kanapą+lan. Nie pomyślałem jak rozkładałem kable rtv, jak i kanapa w swojej odmianie i suwanka tarasowa. Z czasem może kanapa się zmieni, na taką co, nie zasłoni suwanki, a i może kiedyś TV zniknie. Ale to przyszłość odległa, póki ta jest prawie idealna. 


 

 

 

 

IMG_20230214_204205.jpg

 

 

IMG_20221127_125746_hdr.jpg

IMG_20230109_102034_hdr.jpg

IMG_20230109_102046_hdr.jpg

Wygląda jak mój pokój nie licząc mebli. Kolego kiedy robiłeś malowanie 😉 bo nawet zasłony takie same tylko ja za kanapą mam żółta ścianę .Pzdr 

Ps czyżbyś się wzorował 😊

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .

Zalecane ok 60 cm od głowy( mam środek 45 od ucha jak siedzę  )  i dźwiękowo jest b.dobrze . Przecież nie montuje się ich na wysokości uszu ,jak to  niektórzy robią z surround-ami . 

Zresztą ja nie wnikam jak kto sobie zawiesi ,dla mnie może nawet pod sufitem 🤨

Przepraszam za off top . 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...