Skocz do zawartości

Kolumny i amplituner Teufel Ultima 40


grzybek1595

Recommended Posts

Cześć,
stoję przed wyborem kolumn i wzmacniacza do salonu, które będą grały razem z TV jak i też samodzielnie (Serwisy streamingowe z telefonu).

Znalazłem okazję na kolumny Teufel Ultima 40 w cenie 1283 zł. Sugerowany amplituner do tych kolumn to Teufel Kombo 62 w cenie ok 2500zł.

Nie ukrywam, że przez to, że jest to zestaw do salonu to estetyka też ma znaczenie.

Czy w tej cenie ten zestaw jest dobrym wyborem i zapewni dobrą jakość dźwięku?

Zastanawiam się szczególnie, czy nie znalazłaby się fajna alternatywa amplitunera w niższej cenie.

Dodatkowe pytania:
1. Czy są amplitunery z wbudowany BT? - A jeśli wybiorę taki bez BT, to w jaki sposób skutecznie "dorobić" w nich tą funkcję? - Miałem kiedyś głośniki bez funkcji BT i dokupiłem urządzenie, które pomagało sobie z tym poradzić, jednak dość często zrywało połączenie.
2. Czy podpinając Amplituner do TV oraz konsole przez HDMI do TV to wtedy dźwięk z konsoli automatycznie będzie słyszany przez kolumny?
3. Jak jest z podłączeniem amplitunera do asystenta domowego (np. echo dot) - czy jest to możliwe, żeby np. puszczał asystent automatycznie playlisty, ze spotify komendą głosową?

Dzięki za wszelką pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zaproponujemy Ci kolumny aktywne. AudioPro A28 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a28.html

-Masz to dosłownie wszystko! aplikacje do obsługi systemem, HDMI do TV, optyczny do źródeł cyfrowych i jeden analog np. do gramofonu.

Nawet w 30 metrach można spodziewać się dużego dźwięku. 

Możesz przyjechać do jednego z naszych punktów na odsłuch, zapraszamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzybek1595 napisał:

Zastanawiam się szczególnie, czy nie znalazłaby się fajna alternatywa amplitunera w niższej cenie.

No raczej ciężko będzie, chociaż ten amplituner to średnio ciekawy. Raczej szukałbym czegoś z HDMI.

5 godzin temu, grzybek1595 napisał:

1. Czy są amplitunery z wbudowany BT? - A jeśli wybiorę taki bez BT, to w jaki sposób skutecznie "dorobić" w nich tą funkcję? - Miałem kiedyś głośniki bez funkcji BT i dokupiłem urządzenie, które pomagało sobie z tym poradzić, jednak dość często zrywało połączenie.

Zdecydowanie są. Chyba większość, jeśli nie wszystkie marek jak Yamaha, Denon itp.
Do wzmacniaczy bez BT są zewnętrzne przystawki, ale żeby było dobrze to trzeba kilka stówek na to wydać. Wogóle po co BT? Nie lepiej coś z Spotify Connect, Tidal Connect czy AirPlay?

5 godzin temu, grzybek1595 napisał:

2. Czy podpinając Amplituner do TV oraz konsole przez HDMI do TV to wtedy dźwięk z konsoli automatycznie będzie słyszany przez kolumny?

Jeśli ampli ma wejście HDMI to podpinasz konsolę do wejścia HDMI w ampli, a nie do TV. Inaczej będziesz miał dźwięk stereo (a nie n.p. 5.1).

5 godzin temu, grzybek1595 napisał:

3. Jak jest z podłączeniem amplitunera do asystenta domowego (np. echo dot) - czy jest to możliwe, żeby np. puszczał asystent automatycznie playlisty, ze spotify komendą głosową?

Tego nie wiem, ale jeśli ampli się integruje z danym asystentem to to powinno działać. Chyba Denon DRA-800H miał taką opcję, ale nie wiem czy to działa w PL.

Generalnie jak chcesz te kolumny to kup, ale ten ampli bym odpuścił. Raczej coś z Yamaha, Denon, Cambridge Audio, jeśli ma być w miarę tanio (chyba niedrogo to lepsze słowo 😉 ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PorkOne napisał:

No raczej ciężko będzie, chociaż ten amplituner to średnio ciekawy. Raczej szukałbym czegoś z HDMI.

Zdecydowanie są. Chyba większość, jeśli nie wszystkie marek jak Yamaha, Denon itp.
Do wzmacniaczy bez BT są zewnętrzne przystawki, ale żeby było dobrze to trzeba kilka stówek na to wydać. Wogóle po co BT? Nie lepiej coś z Spotify Connect, Tidal Connect czy AirPlay?

Jeśli ampli ma wejście HDMI to podpinasz konsolę do wejścia HDMI w ampli, a nie do TV. Inaczej będziesz miał dźwięk stereo (a nie n.p. 5.1).

Tego nie wiem, ale jeśli ampli się integruje z danym asystentem to to powinno działać. Chyba Denon DRA-800H miał taką opcję, ale nie wiem czy to działa w PL.

Generalnie jak chcesz te kolumny to kup, ale ten ampli bym odpuścił. Raczej coś z Yamaha, Denon, Cambridge Audio, jeśli ma być w miarę tanio (chyba niedrogo to lepsze słowo 😉 ).

Dziękuję Ci bardzo za tak szczegółową odpowiedź!

Rozjaśniłeś mi pogląd na ten temat, szczególnie jeśli chodzi o funkcję przesyłania muzyki - Spotify Connect / Air Play brzmi super.
Nie rozumiem tylko jak mogę podłączyć konsolę do Ampli - przecież głównie potrzebuję obrazu na TV z konsoli - chyba, że da się podpiąć dwa kable jednocześnie - tego nie testowałem.

Czy masz do polecenia jakiś konkretny Amplituner z w.w. opcjami w sensownej cenie?

Jeszcze raz dzięki,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli ma powiedzmy 5 wejść HDMI i tylko jedno wyjście (które podłączasz do TV). To co chcesz, podłączasz do wejść i zmieniając źródła na pilocie do ampli, zmieniasz co się pojawia na TV (i gra na kolumnach). Czy to konsola czy odtwarzacz blu-ray czy dekoder kablówki.

Co do polecenia, to ciężko teraz o coś w dobrej cenie, ale lepiej pewnie już nie będzie. Mam dobre wspomnienia z Denonem o którym wcześniej pisałem. To jest ampli stereo, więc kina 5.1 nie zrobisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, s rozważałeś droższy wzmacniacz z HDMI-arc i Chromecastem ? Konsbud importuje taki wzmacniacz jak SVS Soundbase prime Pro. Ma mnóstwo mocy, HDMI-arc i pilot. Streaming ogarnia Chromecast. Co prawda kosztuje około 3700 ale to urządzenie, można zostawić na długi czas. Ja niestety mam za dużo wzmacniaczy ale szczerze mówiąc to bym go serio rozważył gdybym wybierał kolejny. 

Jeżeli chodzi o Teufel Ultima to ja wolałbym wybrać wersję aktywna, od pasywnej ( najlepiej z subwooferem ). 

 

https://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/PRIME-WIRELESS-PRO-SOUNDBASE/1368

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Cześć, s rozważałeś droższy wzmacniacz z HDMI-arc i Chromecastem ? Konsbud importuje taki wzmacniacz jak SVS Soundbase prime Pro. Ma mnóstwo mocy, HDMI-arc i pilot. Streaming ogarnia Chromecast. Co prawda kosztuje około 3700 ale to urządzenie, można zostawić na długi czas. Ja niestety mam za dużo wzmacniaczy ale szczerze mówiąc to bym go serio rozważył gdybym wybierał kolejny. 

Jeżeli chodzi o Teufel Ultima to ja wolałbym wybrać wersję aktywna, od pasywnej ( najlepiej z subwooferem ). 

 

https://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/PRIME-WIRELESS-PRO-SOUNDBASE/1368

Ciekawa alternatywa, jednak na ten moment przekracza mój budżet. Myślę, czy nie zapolować na jakiś fajny ampli z drugiej ręki i jak za parę lat będę chciał wymienić sprzęt na lepszy.

Denon DRA-800H spodobał mi się - ma dużo funkcjonalności na które liczę. Jedynie trochę kosztuje i zastanawiam się czy może znacie jakąś tańszą alternatywę tego sprzętu, która nadal będzie dobra jakościowo i spełniała moje potrzeby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...