Skocz do zawartości

Kolumny do Onkyo TX8270


Daoch

Recommended Posts

Witam wszystkich! Mam amplituner TX8270 i chciałbym do niego dokupić kolumny. Salon ma  powierzchnię  30 metrów. Słucham muzyki klubowej oraz pop. Sprzęt także będzie podłączony do TV. Chciałbym aby głośniki ładnie grały już przy niskiej głośności. Myślę o poniższych kolumnach:

1.Quadral Argentum 590

2.Melodika BL40MKIII

3.Pylon Audio Pearl 27

4.Klipsch R-600F Reference II

Napiszcie proszę co sądzicie o tych propozycjach? Obrałem dobry kierunek? 

 

Z góry dziękuję za rady:)

Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Argentum 590 albo po drugiej stronie szali o brzmieniu ciemniejszym Heco Aurora 700 , ELAC F6.2

Klipsch 600F jest średni w stereo.

Melodika jest całkiem spoko.

Pylon 27 też.

Po prostu powyższe modele Argentum, Aurora, Debut moim zdaniem grają ciekawiej.

Piotrek

Dziękuję za radę. Też mi jeszcze chodziła po głowie Aurora 700 i raczej na nią się zdecyduję. Jakie kable powinienem do nich dokupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, 

Aurory 700 są dobrym wyborem, ale osobiście sugerowałbym posłuchanie Pearli 27. Jeśli chodzi o okablowanie, to na spokojnie możesz iść w Chordy Clearwaye na metry, ewentualnie zakonfekcjonowane Tellurium Q Blue. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie Aurory 700 ile tył kolumny minimum powinien być oddalony od ściany w pokoju? One mają tylny basrflex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Daoch napisał:

Mam jeszcze pytanie odnośnie Aurory 700 ile tył kolumny minimum powinien być oddalony od ściany w pokoju? One mają tylny basrflex.

Mają ale on nie pracuje dmuchając jakość szczególnie mocno. Więc tu akurat bez obawy. Mógłbyś je oddalić nawet na 3cm. ale pamiętaj im oddalisz je bardziej to zyskasz.

Przeczytaj moj post o bass reflex a bliskosc sciany. Tam kolega dawal fotkę jak stały Aurory blisko ściany. Jednak je oddalając zyskujesz na swobodzie grania tych kolumn.

Do jakiego budżetu kabel?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mają ale on nie pracuje dmuchając jakość szczególnie mocno. Więc tu akurat bez obawy. Mógłbyś je oddalić nawet na 3cm. ale pamiętaj im oddalisz je bardziej to zyskasz.

Przeczytaj moj post o bass reflex a bliskosc sciany. Tam kolega dawal fotkę jak stały Aurory blisko ściany. Jednak je oddalając zyskujesz na swobodzie grania tych kolumn.

Do jakiego budżetu kabel?

 

Dopiero zaczynam w systemach audio i nie mam pojęcia jakie jest minimum na początek?  Budżet adekwatny do ceny głośników Aurora aby kable jakościowo nie były lepsze od planowanych głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Daoch napisał:

Dopiero zaczynam w systemach audio i nie mam pojęcia jakie jest minimum na początek?  Budżet adekwatny do ceny głośników Aurora aby kable jakościowo nie były lepsze od planowanych głośników.

W Aurorach masz kable Oehlbacha. możesz iść w nie.

Dobre tanie kable robi Van Damme. Bardzo dobry kabelek neutralny to Kimber 4PR albo Chord clearway.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...