Skocz do zawartości

Denon AVR-X2800H Konfiguracja


KolorowyMiś

Recommended Posts

Hej

Jako ,że finalnie stałem się posiadaczem Denon AVR-X2800H mam kilka pytań do ludzi obytych w temacie konfiguracji kina.

Zestaw to Denon AVR-X2800H + zestaw 5.1  Magnat Monitor Supreme 802 + Alpha RS8 

Po przeczytaniu poradnika i tematów podłączyłem i skonfigurowałem sobie całe kino. 

Wszystko wydaje się być ok ,ale kilka kwestii nie daje mi spokoju.

1. W opcjach nie mogę przypisać wyjść audio . Cd jest podłączony opt i wyświetla go poprawnie , ale TV podłączony jest przez eARC a opcjach widnieje OPT a eARC jest 'szary nieaktywny' 

Fizycznie do Tv nie mam podłączonego toslinka, wszystko ok , czy coś mam zmienić ?

 

2. Podczas odtwarzania filmów z np. Netflixa gdy mam kwestie mówione [polski lektor] to jakby wszystkie głośniki są ściszone ale ,jak zaczyna się coś w filmie dziać to robi się zdecydowanie głośniej.

Taki efekt jest słyszalny w szczególności w tylnych głośnikach , kiedy podczas kwestii mówionych praktycznie ich nie ma , podczas akcji słychać .

Tutaj się zastanawiam czy to nie efekt polskiej ścieżki, no ale może mnie ktoś uświadomi.

 

3. Można zesparować Denona z telefonem przez za pomoca bt i np. zapodać cos z tel czy laptopa ? Nie udało mi się takiej opcji odkryć ,ale udało się zesparować słuchawki BT 

 

Dzięki za pomoc

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KolorowyMiś napisał:

 

2. Podczas odtwarzania filmów z np. Netflixa gdy mam kwestie mówione [polski lektor] to jakby wszystkie głośniki są ściszone ale ,jak zaczyna się coś w filmie dziać to robi się zdecydowanie głośniej.

Taki efekt jest słyszalny w szczególności w tylnych głośnikach , kiedy podczas kwestii mówionych praktycznie ich nie ma , podczas akcji słychać .

Tutaj się zastanawiam czy to nie efekt polskiej ścieżki, no ale może mnie ktoś uświadomi.

 

Tutaj wyraziłem się mało precyzyjnie, chodzi mi ,że podczas kwestii mówionych praktycznie nie słychać w tylnych głośnikach dźwięków , a nie lektora [wiem ,że ten powinien być słyszalny z centrali i ew LF i RF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 najlepiej gdybyś wrzucił zdjęcie "tabelki" przypisania wejść, dla wyjaśnienia instrukcja. A dźwięk z TV przesyłasz optykiem czy po HDMI? Z tego co mi się kojarzy wejście/wyjście Main HDMI (eARC) nie podlega przypisaniu - działa po prostu dwukierunkowo.

Ad. 2 dialogi, czy jak to nazwałeś kwestie mówione raczej będą słyszalne z przodu, głośniki "tylne" surround mają oddać efekt przestrzeni, dźwięków towarzyszących, tła (np. deszcz) i oczywiście efektów specjalnych np. wylatującego zza naszych pleców samolotu, również w niektórych filmach może się zdarzyć, że dialogi mogą się tam pojawić w scenach gdy mamy kilka postaci i jest duża dynamika ruchu między nimi, w normalnych scenach z dialogami głos postaci na ekranie z dźwiękiem "z tyłu" byłby nienaturalny - ale to wszystko zależy od ścieżki dźwiękowej i jej realizacji. Jeżeli skalibrowałeś kino zgodnie z zasadami wszystko jest OK. Ścieżki z lektorem są niestety "zepsute" przez nałożenie lektora - tzn. ścieżka jest nieco wyciszona, a i również może być gorszej jakości. Najlepiej oglądać z ścieżką oryginalną i napisami - serwisy streamingowe i tak mają dźwięk niższej jakości DD AC-3 lub DD+ w porównaniu do niekompresowanych formatów Dolby TrueHD czy DTS HD-MA na płytach BD.

Ad. 3 - można odtwarzać z BT instrukcja

P.S. gratuluję zakupu 👏

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek72 napisał:

.... Z tego co mi się kojarzy wejście/wyjście Main HDMI (eARC) nie podlega przypisaniu - działa po prostu dwukierunkowo

Też mi się tak wydaje, tego nie można zmienić.

5 godzin temu, tomek72 napisał:

Ad. 2 dialogi, czy jak to nazwałeś kwestie mówione raczej będą słyszalne z przodu, głośniki "tylne" surround mają oddać efekt przestrzeni, dźwięków towarzyszących, tła (np. deszcz) i oczywiście efektów specjalnych np. wylatującego zza naszych pleców samolotu, również w niektórych filmach może się zdarzyć, że dialogi mogą się tam pojawić w scenach gdy mamy kilka postaci i jest duża dynamika ruchu między nimi, w normalnych scenach z dialogami głos postaci na ekranie z dźwiękiem "z tyłu" byłby nienaturalny - ale to wszystko zależy od ścieżki dźwiękowej i jej realizacji. Jeżeli skalibrowałeś kino zgodnie z zasadami wszystko jest OK. Ścieżki z lektorem są niestety "zepsute" przez nałożenie lektora - tzn. ścieżka jest nieco wyciszona, a i również może być gorszej jakości. Najlepiej oglądać z ścieżką oryginalną i napisami - serwisy streamingowe i tak mają dźwięk niższej jakości DD AC-3 lub DD+ w porównaniu do niekompresowanych formatów Dolby TrueHD czy DTS HD-MA na płytach BD

W pełni się zgadzam ale muszę dodać ze spotkałem się w  filmie  " Pewnego razu... w Hollywood " z sytuacją ,że dialog był odtwarzany przez głośniki tylne . I tu ciekawostka. lektor  tłumaczył przez przednie ,co dało dziwny efekt , choć na swój sposób komiczny. Dlatego , jak mam możliwość to jednak wolę napisy i oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iron napisał:

W pełni się zgadzam ale muszę dodać ze spotkałem się w  filmie  " Pewnego razu... w Hollywood " z sytuacją ,że dialog był odtwarzany przez głośniki tylne . I tu ciekawostka. lektor  tłumaczył przez przednie ,co dało dziwny efekt , choć na swój sposób komiczny.

Jak wyżej pisałem w niektórych scenach gdy mamy przesunięcie ujęcia mogą dialogi powędrować na tył podobnie jak wędrują na lewą czy prawą część ekranu - bo widz wie, że te osoby tam są i gadają, a lektor jest pewnie mixowany głównie do kanału centralnego - stąd śmieszny efekt - wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...