Skocz do zawartości

Heco aurora 300 wymiana sprzętu


grzesik1

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów.

Pptrzebuję pomocy w zmianie sprzętu, przedstawię sytuację by było łatwiej.

Kilka lat temu (ok 10) kupiłem pierwsze audio do kina i muzyki Jamo 606(5.0) i onkyo tx sr607 czyli znany zestaw tamtych lat. Obecnie przy zmianie mieszkania nie mam miejsca na takie duże fronty ( są za wysokie i za głębokie). Pomyślałem że spróbuję soundbara :D pojechałem do media... wziąłem najlepszego zdaniem sprzedawcy.... samsung q990b i za dwa dni go oddałem. W filmach jest w miarę ok ale w muzyce nie da się tego słuchać, strasznie męczący, ale nie o tym...

Ponieważ na tego samsunga byłem gotów wyrzucić ponad 4,5k to w tej cenie szukałem zestawu 5.1  wybrałem Heco ( zawsze podobało mi się jak grają tylko nie było mnie na nie stać) aurora 300 na front, aurora 200 na surround i starczyło jeszcze na sub'a :) centralny na chwilę obecną pominę, potestuje i zobaczę czy jest potrzebny i teraz pyt.... sprzęt jest w drodze a ja zastanawiam się nad ampli... czy moje onkyo to ogarnie czy muszę rozglądać się za nowym ampli? Jeśli tak to co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien cały komplet jamo.

Ta seria 606 była chwalona 5 lat temu bo to była firmowa kolumna w niskiej cenie.

Ale  Aurora center gra znacznie lepiej.

Weź sobie cały system 300 z centralnym i subem Auora 30A.

200tki sa chyba nie dużo tańsze? Chyba że to się mieniło to moga być na tyły.

Amplituner jak działa to zostaw.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zgadzam się tutaj z Piotrem. Amplituner na razie możesz zostawić, a zmienić go, dopiero gdy technologicznie będzie odbiegał, czy chciałbyś podłączać przez niego konsolę z 4K 120Hz. 

Niemniej ustawienie warto przemyśleć. Przy obecnym ustawieniu ciężko będzie osiągnąć fajne efekty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...