Skocz do zawartości

Brak dźwięku 5.1 - podłączenie pc z tv i soundbar


Ambi358

Recommended Posts

Witam. Mam soundbar Sony HT-S20R podłączony kablem HDMI ARC do TV PHILIPS 58PUS7304/12, a PC podłączyłem z karty graficznej przez HDMI do TV. W konfiguratorze dźwięku w PC nie mam możliwości wybrania 5.1 tylko stereo. Natomiast jak odpalę Netflix przez sam TV (Android TV) to z dźwięku 5.1 (nic nie słychać) muszę zmienić na dźwięk polski czyli zwykłe stereo. Na stronie producenta Sony tego soundbara pisze, że jest to kino domowe 5.1. Nie wiem czy to wina podłączenia czy co. Już siwieje z tym tematem. Basik jest na tym sprzęcie ale nie ma tego czegoś jak powinno być w 5.1. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pozyczyl mi kabel optyczny i po podlaczeniu soundbara z tv jest dzwiek 5.1, a sony center napisal mi ze potrzebuje ewentualnie kabla hdmi 2.1 a okazalo sie ze mam tylko 2.0 w domu. Natomiast nie wiem jak uzyskac dzwiek 5.1 z pc. Płyta głowna wysyla sygnal nawet 7.1 w specyfikacji ale w wyborze konfiguracji przy wejsciu optycznym albo hdmi nie ma mozliwosci ustawienia 5.1 tylko windows sonic dla słuchawek. Natomiast mozliwosc ustawienia w 5.1 jest tylko jako 3,5mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ambi358 napisał:

a sony center napisal mi ze potrzebuje ewentualnie kabla hdmi 2.1

no raczej nie potrzebujesz. Jak już to kup sobie kabel z certyfikatem HDMI. One nie są drogie. By mieć pewność, że Twój kabel jest w porządku.

Dalej to już kwestia szukania ustawień. Tutaj bardziej @Seph będzie w stanie pomóc albo inni którzy mają ten telewizor i podpięty komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2023 o 14:11, Ambi358 napisał:

Kolega pozyczyl mi kabel optyczny i po podlaczeniu soundbara z tv jest dzwiek 5.1, a sony center napisal mi ze potrzebuje ewentualnie kabla hdmi 2.1 a okazalo sie ze mam tylko 2.0 w domu. Natomiast nie wiem jak uzyskac dzwiek 5.1 z pc. Płyta głowna wysyla sygnal nawet 7.1 w specyfikacji ale w wyborze konfiguracji przy wejsciu optycznym albo hdmi nie ma mozliwosci ustawienia 5.1 tylko windows sonic dla słuchawek. Natomiast mozliwosc ustawienia w 5.1 jest tylko jako 3,5mm.

Napisz jaki masz model płyty głównej . Robiłeś kiedyś update firmware na niej ?

Jeżeli chodzi o 7.1 to nie powinno to być niemożliwe po kablu optycznym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2023 o 14:11, Ambi358 napisał:

Kolega pozyczyl mi kabel optyczny i po podlaczeniu soundbara z tv jest dzwiek 5.1, a sony center napisal mi ze potrzebuje ewentualnie kabla hdmi 2.1 a okazalo sie ze mam tylko 2.0 w domu. Natomiast nie wiem jak uzyskac dzwiek 5.1 z pc. Płyta głowna wysyla sygnal nawet 7.1 w specyfikacji ale w wyborze konfiguracji przy wejsciu optycznym albo hdmi nie ma mozliwosci ustawienia 5.1 tylko windows sonic dla słuchawek. Natomiast mozliwosc ustawienia w 5.1 jest tylko jako 3,5mm.

To też kwestia programu na którym odtwarzasz.

Tam trzeba to wybrać.

Polecam POTPlayer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MatiKing90 napisał:

AsRock B450m Steel Legend model płyty :)

Po pierwsze sprawdz jaka masz wersje biosu , najnowsza to 4.60 ( pamietaj ze update biosu moze ci zmienic ustawienia do defaulta)

Podłączyć możesz do komputera dzwięk na 3 sposoby :

- Optyk ( obsługuje dzwięk 5.1 musi to byc wina albo sterowników albo samej konfiguracji)

- 3,5 mm jack na 2 koncówki cinch

image.png.13a4a1716ca17c5cd98a7ee7dc1c0073.png

przykładowy kabel ( co by sie nikt nie czepiał jaka firma etc)

- Coaxial

W twoim przypadku masz do wybory tylko kabel optyczny. Zobacz czy oprogramowanie które masz pozwala na ustawienie tego. Możesz zawsze zainstalować ogolne sterowniki dla realteka ( Realtek ALC892/897 Audio Codec)  w twoim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MatiKing90 napisał:

Przymierzam się do aktualizacji biosu już dłuższy czas ale się boje bo wszędzie piszą, że jak coś pójdzie nie tak to płyta do wywalenia.... 😅

Zobacz w jaki sposób musisz to zrobic, czesto teraz wystarczy włączyć software od płyty głównej i wcisnąć update, sam sie pobierze zainstaluje będziesz musiał tylko restart PC zrobic.

Z doświadczenia wiem ze BIOS musi byc up to date, jezeli sa jakies male problemy to czasami nawet nie pisza ze to jest naprawione przy update wiec to mogłoby ale nie musi pomoc z twoim problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam,

Odkopię trochę temat.

Ktoś mi może pomóc, mam problem na TV Philips Oled 818,  mam podłączone po hdmi2/eARC do ampli Yamaha rx-v6a  i wszystko działa cacy, ale na aplikacji SkyShowtime nie mogę uzyskać dźwięku 5.1, na netflixie, Amazonie i Disneyu wszystko śmiga, a na Sky tylko stereo.

Edytowano przez Toni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Toni napisał:

Witam,

Odkopię trochę temat.

Ktoś mi może pomóc, mam problem na TV Philips Oled 818,  mam podłączone po hdmi2/eARC do ampli Yamaha rx-v6a  i wszystko działa cacy, ale na aplikacji SkyShowtime nie mogę uzyskać dźwięku 5.1, na netflixie, Amazonie i Disneyu wszystko śmiga, a na Sky tylko stereo.

 skyshowtime nie ma 5.1 , tutaj niby jakieś bzdety

https://www.skyshowtime.com/pl/help/article/how-to-listen-to-skyshowtime-in-dolby-digital-5-1

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzam na oryginalnej ścieżce dźwiękowej, wydaje mi się że problemem będzie aplikacja na tv Philips, chociaż z drugiej strony przypuszczam że to jest ogólna aplikacja na androida, więc taka sama powinna być w Sony i innych tv z Androidem, jak ktoś ma i mógłby sprawdzić byłbym wdzięczny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...