Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Yaqin MS-30L warto odsłuchać ?


Recommended Posts

16 minut temu, tomaz75 napisał:

Kurczę,ale mi one wyglądają na monitory,a miały być podłogowe.🤔

Wrzuciłam link do aukcji. Zobacz na wymiary. 700 x 315 x 280mm.

Uwierz mi. One grają jak rasowe podłogówki. Ustawia się je na niskich standach (25 - 30 cm.)

Właśnie dlatego kupiłam, że wcześniej słuchałam tych kolumn podłączonych do mojego Yaqina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rega napisał:

Pewnie się nie znam , ale uwazam ten zakup za trochę zbyt pochopny.  Zbyt słąba skuteczność do lampy. No, ale może się mylę i z lampą PP się sprawdzą.  

Roman,to, mnie teraz zastrzeliłeś, właśnie kupiłem Unison Research Simply Italy,a moje YB audio Bise Xl mają 86dB,kurczę dzwoniłem do YB i mówią że powinien je wysterować,ale teraz mam zagwozdkę😐

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaz75 - bądź dobrej mysli. Z tym , ze powinien a z pewnością to jednak różnica. Trochę kolumn przesłuchałem i jedno co moge powiedzieć, to jest to, ze nie ma jednoznacznej reguły. Jednakże uważam, że podjęcie decyzji po przesłuchaniu jednej pary kolumn to trochę za mało. W wyjątkowych przypadkach moze się udac, ale pierwsze wrażenia bywają jednak dość mylące. Poza tym kilkadziesiąt minut słuchanie gdzieś tam też niewiele może powiedzieć o brzmieniu w naszym , konkretnym pomieszczeniu. 

PS Przyjmuje się , że z lampa DOBRZE zaczyna się od 90 dB. Właśnie jadą do mnie kolumny o skuteczności 104 dB. Zobaczymy co z tego będzie. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

@Dedal75 a ilu innych słuchała, w tym takich o jakich pisaliśmy? No, ale nie mnie decydować co ma się komu podobać. Pozdrawiam.

Ja już właśnie przestałam gonić swojego króliczka. W planach mam jeszcze upgrade mojego Yaqina w SinuAudio. A potem to już tylko zamierzam cieszyć się ze słuchania muzyki.

Jeszcze odnośnie dzisiejszych kolumn. One w większości grają skrajami pasma. Owszem. Jest większa rozdzielczość, szczegółowość.  

Niestety nie ma plastyczności, barwy i pięknych wokali. Przesłuchałam już trochę kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

@tomaz75 - bądź dobrej mysli. Z tym , ze powinien a z pewnością to jednak różnica. Trochę kolumn przesłuchałem i jedno co moge powiedzieć, to jest to, ze nie ma jednoznacznej reguły. Jednakże uważam, że podjęcie decyzji po przesłuchaniu jednej pary kolumn to trochę za mało. W wyjątkowych przypadkach moze się udac, ale pierwsze wrażenia bywają jednak dość mylące. Poza tym kilkadziesiąt minut słuchanie gdzieś tam też niewiele może powiedzieć o brzmieniu w naszym , konkretnym pomieszczeniu. 

Na szczęście zakupu przez internet,jak nie podejdzie to wróci do sprzedawcy.

3 minuty temu, J4Z napisał:

Unico jednak nie podszedł? Co się nie podobało? 

Chyba lampa Yaqin trochę mnie zmieniła,w swojej cenie uważam ją za dobry zakup,no nie za tyle ile teraz kosztuje,Unison mnie nie zachwycił,niestety,postanowiłem jednak spróbować lampy w klasie A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

@tomaz75 - bądź dobrej mysli. Z tym , ze powinien a z pewnością to jednak różnica. Trochę kolumn przesłuchałem i jedno co moge powiedzieć, to jest to, ze nie ma jednoznacznej reguły. Jednakże uważam, że podjęcie decyzji po przesłuchaniu jednej pary kolumn to trochę za mało. W wyjątkowych przypadkach moze się udac, ale pierwsze wrażenia bywają jednak dość mylące. Poza tym kilkadziesiąt minut słuchanie gdzieś tam też niewiele może powiedzieć o brzmieniu w naszym , konkretnym pomieszczeniu. 

PS Przyjmuje się , że z lampa DOBRZE zaczyna się od 90 dB. Właśnie jadą do mnie kolumny o skuteczności 104 dB. Zobaczymy co z tego będzie. 

Ale lampa lampie jest nierówna. Słuchałam i dla mnie jest bardzo fajne granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomaz75 napisał:

Agnieszko,miałem Yaqin i naprawdę miło go wspominam,ale teraz sprobóje Unison,księgowa nie protestuje😁,może się sprawdzi.

I bardzo dobrze :) Unison to fajne wzmacniacze. Słuchałam u kolegi S6.

7 minut temu, Rega napisał:

@Agnieszka Zabłocka - Gasek - ja nie twierdzę, że nie będzie ok. Może będzie. Tego Ci życzę. A z jakimi kolumnami dedykowanymi do lampy porównywałas?

Ale ja już nie gonię króliczka. Nie chcę robić ślepych czy innych testów. Znalazłam dźwięk, którego szukałam. Zresztą myślę, że jeśli mnie kiedyś najdzie znowu na zmiany , to te KEF-y vintage odsprzedam po prostu bez większej straty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agnieszka Zabłocka - Gasek - ok, ok tylko zapytałem. Już więcej nie będę niczego Ci pisał. Zwróć uwagę, że ślepe testy to nie ten adres. Nie rozumiem dlaczego do mnie o nich piszesz. Obiecuję, że więcej nie będę się wtrącał do tego co piszesz. Chciałem dobrze, a ze odebrałaś to inaczej. Pozdrawiam.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

@Agnieszka Zabłocka - Gasek - ok, ok tylko zapytałem. Już więcej nie będę niczego Ci pisał. ZwA róć uwagę, że ślepe testy to nie ten adres. Nie rozumiem dlaczego do mnie o nich piszesz. Obiecuję, że więcej nie będę się wtrącał do tego co piszesz. Chciałem dobrze, a ze odebrałaś to inaczej. Pozdrawiam.  

 

Ale ja się nie obrażam. I nie wiem dlaczego osobiście odebrałeś te "ślepe testy". Wspomniałam o nich, ponieważ sporo na temat jest na tym forum. A tak w ogóle to nigdy nie mówię "nigdy". Także jak mnie kiedyś nawiedzi chęć na zmiany - to zmienię :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Ale ja się nie obrażam. I nie wiem dlaczego osobiście odebrałeś te "ślepe testy". Wspomniałam o nich, ponieważ sporo na temat jest na tym forum. A tak w ogóle to nigdy nie mówię "nigdy". Także jak mnie kiedyś nawiedzi chęć na zmiany - to zmienię :) 

Łał🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomaz75 napisał:

Agnieszko,miałem Yaqin i naprawdę miło go wspominam,ale teraz sprobóje Unison,księgowa nie protestuje😁,może się sprawdzi.

To podziel się tutaj wrażeniami jak dojedzie Unison. Sam jestem ciekaw porównania bo jak mnie natchnie że trzeba coś zmienić to czy bawić się w Sinus Audio czy zmienić wzmak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione kolumny vintage KEF Carlton III przyjechały dzisiaj. Stan idealny jak na ten rocznik. Podłączone. Grają przepięknie. Vokale to poezja. Tak więc na razie mam swojego króliczka. Być może kiedyś go wypuszczę aby pogonić za innym.

Na razie cieszę się słuchaniem muzyki.

A tak na marginesie próbowałam wypożyczyć Pylon Diamond 28 oraz KEF R7 - w Warszawie. I tu jest porażka. Albo salon nie ma akurat wygrzanej wolnej pary albo proponują mi prezentację w salonie (w ich pomieszczeniu i na ich sprzęcie) co mnie zupełnie nie satysfakcjonuje.

Przesyłam Wam mnóstwo pozytywnej energii. Niech megamoc będzie z Wami :) 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...