Skocz do zawartości

Jaki amplituner dla mojego zapotrzebowania


nck

Recommended Posts

Hej, mam 1700zł budżetu na amplituner dla kina domowego. Mam małe pomieszczenie, w którym chciałbym zrobić audio 5.1 i teraz tak: czy dobrze rozumiem, że jeżeli nie zamontuje głośników na suficie np w system 5.1.2 to Dolby Atmos w amplitunerze jest mi całkowicie niepotrzebny? Jeżeli tak to, jaki amplituner bez dolby atmos, żeby zaoszczędzić kase polecacie?
Chciałbym żeby miał:

  1. złącze zwrotne hdmi Arc lub eArc
  2. Dolby TrueHD
  3. kanały 5.1 lub 7.1

Rozglądam się za używanymi amplitunerami, bo może ktoś ma stary amplituner z najwyższej linii i chce go wymienić na taki z dolby atmos, może być Onkyo, Yamaha, Denon itd. firma mi obojętnie ważne, żeby miało moc i dobrze grało :)
Za czym się rozglądać w tych pieniądzach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nck napisał:
  • amaha RX-V1700
  • Yamaha RX-V475
  • Onkyo TX-NR905

  • Onkyo HT-R 538

  • Onkyo TX-NR646

  • Pioneer vsx 1123

  • Pioneer VSX-915 S

  • DENON AVR-3808

żaden, wszystkie jakie wrzuciłeś to stare amplitunery, nie warte by sobie nimi głowę zawracać.

 

 

Bez Atmosa do 1700,- dostaniesz Yamaha RX-V483 czy RX-V485. JA mając jednak te 1700,- nie odpuszczałbym Atmosa bo da się kupić amplituner.

Czyli szukasz: Yamaha V683, V685,  ewentualnie starszy model 681 ale on nie będzie miał eARC (jak nie masz konsoli/komputera to Ci to nie potrzebne).

Onkyo modele: 656, 676, 686, 696 (w żadnym modelu nie ma eARC)

Denon od modelu 2300 w górę czyli 2300, 2400, 2500 (dopiero od modelu 2600 jest eARC jak się nie mylę)

Marantz 5010, 6010, 5011, 6011, 50122 itp itd (Dopiero od modelu 5013 jest eARC)

Z tych wszystkich najmniej interesowałbym się Onkyo. Poza tym każdy z nich obsługuje ARC.

Przypominam, eARC to rozszerzenie standardu ARC. Potrzebne jest głównie w sytuacji gdy masz nowe konsole lub mocny komputer i chcesz je mieć podpięte bezpośrednio pod telewizor a audio przesyłać bezstratnie do amplitunera.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nck napisał:

Mam możliwość kupienie następujących amplitunerów w tym budżecie: który będzie najlepszy?

  1. Yamaha RX-V1700
  2. Yamaha RX-V475
  3. Onkyo TX-NR905

  4. Onkyo HT-R 538

  5. Onkyo TX-NR646

  6. Pioneer vsx 1123

  7. Pioneer VSX-915 S

  8. DENON AVR-3808

Przykladowo

Denon https://www.olx.pl/d/oferta/denon-avr-x-1500h-amplituner-CID99-IDT0fXP.html 

z Atmosem lub 7.1 ( ten model mam i mogę polecić, choć seria 2xx gra lepiej wg wielu opinii  z którymi myślę że mogę się zgodzić. Może kiedyś ... seria 2 lub 3😀 ), ewentualne ograniczenie to ARC , dopiero począwszy od modelu avr-x1600h jest dostępne eARC

Yamaha , tańsza ale 5.1 https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-rx-v483-musiccast-spotify-bluetooth-wifi-amplituner-CID99-IDTi95s.html

lub nowsza https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-amplituner-yamaha-rx-v485-CID99-IDTqpve.html

choć tu cena jest zdecydowanie niższa ale myślę warto się przyjrzeć temu.

 

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

@Iron wyjaśnij mi, w jakim celu zduplikowałeś post z informacjami i to w dodatku uboższymi?

Proszę bardzo,  czytaj ze zrozumieniem.  Napisałem "przykładowo" i podałem linki do propozycji które znalazłem, i które to wydają mi się pomocne dla autora tego wątku. Mam prawo wypowiadać się w każdym wątku . A dla Ciebie rada, nie masz monopolu na wiedzę  ani wyłączność do pisania w wątkach, ani nie jesteś nieomylny. Więc odpuść po prostu , zanim znów wyjdziesz na pieniacza. Skup się na pomocy koledze @nck

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Iron napisał:

Napisałem "przykładowo" i podałem linki do propozycji które znalazłem, i które to wydają mi się pomocne dla autora tego wątku

tak i zdublowałeś wpis bo podałeś dokładnie te same sprzęty co ja i w sumie podałeś mniej informacji.

 

2 minuty temu, Iron napisał:

Mam prawo wypowiadać się w każdym wątku .

oczywiście i nawet powinieneś tylko nie dubluj wpisów bo się robi śmietnik.

 

3 minuty temu, Iron napisał:

A dla Ciebie rada, nie masz monopolu na wiedzę  ani wyłączność do pisania w wątkach, ani nie jesteś nieomylny. Więc odpuść po prostu , zanim znów wyjdziesz na pieniacza.

Oczywiście, że nie mam i mogę się pomylić. Nie poprawiłeś mnie, zdublowałeś wpis w okrojonej wersji. A mogłeś np napisać, że eARC w modelach Denona było dostępne wcześniej przez aktualizację. Nie zrobiłeś tego.

 

4 minuty temu, Iron napisał:

Skup się na pomocy koledze

Czyli podanie listy amplitunerów nie tylko firmy Yamaha z dokładnymi informacjami to nie jest pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

tak i zdublowałeś wpis bo podałeś dokładnie te same sprzęty co ja i w sumie podałeś mniej informacj

Podałem linki do sprzętów godnych uwagi wg mnie i mieszczących się w budżecie zadeklarowanym przez założyciela tematu. Czytaj że zrozumieniem, to nie były dokładnie te same sprzęty. Z naciskiem na dokładnie

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

oczywiście i nawet powinieneś tylko nie dubluj wpisów bo się robi śmietnik

Jak wyżej,  a jeśli chodzi o śmiecenie to proponuję abyś przeglądnął swój profil. Zacznij porządki od siebie a później u innych

 

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Oczywiście, że nie mam i mogę się pomylić. Nie poprawiłeś mnie, zdublowałeś wpis w okrojonej wersji. A mogłeś np napisać, że eARC w modelach Denona było dostępne wcześniej przez aktualizację. Nie zrobiłeś tego.

Podałem link do modelu Denona który jest w moim posiadaniu ( moim skromnym zdaniem dość udanym budżetowym sprzetem)a on nie miał aktualizacji do eARC z pewnością.  Co do innych to nie wiem czy miały dlatego nie pisalem.

To nie było zdublowanie a raczej uzupełnienie

 

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Czyli podanie listy amplitunerów nie tylko firmy Yamaha z dokładnymi informacjami to nie jest pomoc?

Pytanie ile z nich się mieści w budżecie którym dysponuje kolega@nck . Tego już nie podałeś

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Iron napisał:

Podałem linki do sprzętów godnych uwagi wg mnie i mieszczących się w budżecie zadeklarowanym przez założyciela tematu. Czytaj że zrozumieniem, to nie były dokładnie te same sprzęty. Z naciskiem na dokładnie

no to skoro chcesz być dokładny to jedynie Denon x1500 jest inny, Yamaha to jest to samo co wcześniej.

 

4 godziny temu, Iron napisał:

a on nie miał aktualizacji do eARC z pewnością.  Co do innych to nie wiem czy miały dlatego nie pisalem.

to zerknij, bo ja szukałem i znajduje rozbieżne informacje. Niby już modele *500 miały mieć aktualizację. Na pewno x3400 dostał ale to jest inna półka.

 

4 godziny temu, Iron napisał:

Pytanie ile z nich się mieści w budżecie którym dysponuje kolega@nck . Tego już nie podałeś

Oczywiście, że nie podałem bo nie mam zamiaru przeszukiwać wszystkich portali i sprawdzać co jest aktualnie dostępne w tym budżecie gdyż ceny się dość mocno zmieniają. Na pewno 483 da się kupić. Chyba nawet za około 900,- widziałem ostatnio. Reszta to już polowanie jak np 685 który czasami się pojawia w fajnej cenie. Denon ma ceny odjechane w stosunku do wieku według mnie a Onkyo nawet nie skomentuje. Chyba tylko bardziej Marantz odleciał. Yamaha natomiast jest tania.

Dość ciekawą opcją jest Pioneer VSX-830 bez atmosa i model VSX-930 oraz rodzynek VSX-1130. Ten ostatni jest o tyle ciekawy, że ma najwyższy model kalibracji MCACC PRO i niezależne sterowanie dwóch subwooferów. Takie bajery są dostępne w dużo wyższych modelach sprzętów. Niestety to są modele z 2015 roku potem już nie dostaniemy takich rarytasów od Pioneera.

Ogólnie Pioneer tutaj będzie dość tani ale z jakiegoś powodu Yamaha jest tańsza przynajmniej dla modelu 483.

 

@nck napisz czy nadal czytasz te informacje czy potrzebujesz więcej wiedzy.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi @Iron
Mam możliwość kupić YAMAHA RX-V485 z takim używanym zestawem
https://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/yamaha-ns-f51-ns-p51-czarny-.bhtml
za 2400zł, myślicie że to dobry zestaw? czy szukać jeszcze czegoś innego w tych pieniądzach? w sensie ogólnie szukam całego kina 5.1 i natrafiła się okazja kupić ampli + głośniki, ale moge też skompletować wszystko oddzielnie, pytanie czy znajde coś lepszego niż to

Mam już subwoofer HarmanKardon TS7, reszta mojego zestawu to dwie kolumny heco cantata 550 i technics sa-ex100 - ale planuje je zmienić po tym jak kupie już dobry amplituner

Słucham dużo rapu i popu (ale główne przeznaczenie to filmy z netflixa i disney+)

Edytowano przez nck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nck ja bym wolał kompletować na Twoim miejscu. Dzięki temu będziesz mógł sobie mocno poprawić jakość zestawu. Zwłaszcza, że masz już jakieś komponenty.

Budżet 1700,- na amplituner nie jest niski i jak wyżej wspomniałem, możesz spokojnie próbować "uchwycić" amplituner z Atmosem. No chyba, że faktycznie chcesz z tego całkowicie zrezygnować jednak i tak wolałbym lepszy amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolekdrugi zeby kupic lepszy zestaw audio od tego co mam to przeglądam olx juz od 3 miesięcy. Jestem z Opola i rozgladam się za czymś w promieniu 50km żeby podjechać i odebrać osobiście bo boję się o transport takiego ciężkiego sprzętu jak amplituner i kolumny. Problem w tym że nikt od dawna nie sprzedawał nic ciekawego na co mnie stać 

W obecnym wynajmowanym mieszkaniu nie zamontuje głośników atmos, także jest to dla mnie zbędne funkcjonalność, w przyszłości (za kilka lat) jak się przeprowadzę to wymienię amplituner i dokupię głośniki atmos

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, nck napisał:

W obecnym wynajmowanym mieszkaniu nie zamontuje głośników atmos, także jest to dla mnie zbędne funkcjonalność, w przyszłości (za kilka lat) jak się przeprowadzę to wymienię amplituner i dokupię głośniki atmos

jeżeli tak, to RX-V485 możesz brać czy model 483. Ale będzie to model słabszy od np 683/685. Np pod względem YPAO. Niestety tak są sprzęty poziomowane i chcesz coś więcej to trzeba kupić droższy sprzęt gdzie niestety dostaniesz coś więcej nie tylko to co oczekujesz.

Na pewno nie kupuj żadnego sprzętu z listy którą podałeś bo są stare i potencjalnie wadliwe jak np ONKYO TX-NR905.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witajcie,

mam onkyo tx nr 636 i problem z dziwkiem. Podlaczony ampli z arc hdmi do tv sony do hdmi arc, YT dziala elegancko, ale netflix czy disney juz jakis dzwiek dziwny jest, tj. muzyke slychac, ale dialogow juz nie. Czy to jakos "specjalistycznie" trzeba pokonfigurowac? Ktos pomoze? 

Edytowano przez rafalsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rafalsky napisał:

Witajcie,

mam onkyo tx nr 636 i problem z dziwkiem. Podlaczony ampli z arc hdmi do tv sony do hdmi arc, YT dziala elegancko, ale netflix czy disney juz jakis dzwiek dziwny jest, tj. muzyke slychac, ale dialogow juz nie. Czy to jakos "specjalistycznie" trzeba pokonfigurowac? Ktos pomoze? 

Kalibracja zrobiona?

Jaki massz tryb ustawiony na 636?

Co jest usatwione na wyjsciu Netflixa i Disneya?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...