Skocz do zawartości

Q Acoustics Concept 500 porada


Dzwiekoszczelny

Recommended Posts

Pewnie będzie mało osób, które je słuchało (my także ich nie mieliśmy u siebie), dlatego jedyne czym mogę wspomóc to test w Audio o ile jeszcze nie czytałeś (pomiary w sekcji laboratorium dają dość dobry pogląd na charakterystykę brzmieniową):

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2796-concept-500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto.

Słuchałem je dwa razy i kompletnie nie rozumiałem skąd cena 20 000 się wzieła. Moze od tego że to był chyba pierwsze takie które miksowały taką formę wyglądu.

To fajne granie. Był boom jak wyszły, pojawił się test i EISA. Później kompletnie nikt o nich nie gadał.

Fajne granie ale nie taka kwota.

JA bym GX 300 nie wymieniał.

Jak nie jesteś zadowolony z systemu to można podmienić na wiele innych. Tylko pytanie co Ci nie gra.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dzwiekoszczelny napisał:

Zestaw gra bardzo dobrze, chyba przemawia przeze mnie zwyczajna chęć zmian. A jak byś je realnie wycenił, jaka kwota była by za nie ok? Z jaka elektronika odsłuchiwałes i jak byś określił ich dźwięk, tzn. bardziej pod kontem czy mają jakieś "potknięcia" w przekazie. 

Concept 40 kosztowały 6K a swego czasu i 4.

Concept 500 gra lepiej. No ale to ile? 10? 12K? Z tym że one są tez lepiej wykonane. QAcustic nigdy nie robiło takich produktów. Specjalizowali się w tańszych produktach i zawsze im to wychodziło.

Nie mieli złego produktu. Tu też tak uważam. Ale no nie 20K.

10K bym polecał. :)

https://www.q21.pl/kef-r11.html

No sam zobacz,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2023 o 14:45, Dzwiekoszczelny napisał:

A Państwa sklep nie ma ich na stanie? 

Niestety nie mamy ich, a dystrybutor na ten moment także nie ma tego modelu w żadnym z kolorów, więc jedynie pozostają ewentualnie salony, które posiadają je na stanie. A nie ma możliwości umówić się z kupującym ewentualnie na odsłuch przed zakupem? Bo było by to najlepsze rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dzwiekoszczelny napisał:

A to Kefy poleciały z cena. Wyszły nowe META to ruszyli z wyprzedażą. Co do Concept 500 to właśnie są do wzięcia za niecałe 10tys.

Ale nowe czy używane?

No to cena zaczyna byc bardziej przystępna.

2 godziny temu, Dzwiekoszczelny napisał:

Niestety salon który ma je na stanie jest na drugim końcu Polski ale zawsze można zwrócić w ciągu 14 dni. No ale kto nie ryzykuje ten nie słucha sopranów 😀

Dopłac sobie za wysyłkę paletą. I testuj. Moim zdaniem wymiana dla czystej wymiany.

Ale posłuchac sopranów warto :)

Jestem zdania że powinieneś wypożyczyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...