Skocz do zawartości

Denon x2800h wybór głośników.


Goofz

Recommended Posts

Witam forumowiczów. 

Jakiś czas temu wymieniłem amplituner na denon x2800h, który gra teraz z jakimś starym systemem 5.0 pure acoustics. W założeniu głośniki miałem wymienić pod koniec tego roku. Padł jednak głośnik centralny i wymianę trzeba przyspieszyć. No i teraz pytanie na co? 

Sprzęt wykorzystywany głównie do filmów (40%), konsoli/gier (40%), muzyki (20%). Pokój 15m2, niestety całość stoi na dłuższej ścianie i nie mam możliwości zmiany. Cały zestaw będę chciał rozbudować w przyszłości do 5.1.2 (kable do głośników sufitowych wyprowadzone). Z racji że sytuacja wymusiła pewne zmiany już teraz, będę musiał zrobić to etapami. 

Na pierwszy ogień chce wymienić fronty + centralny w budżecie ok 6k.

Przegladalem zestawy dali, ale podobno słabo grają z denonem. 

Pozniej znalazłem kolumny Klipsch RP-5000F, tylko jaki do tego centralny? I wogole czy to dobry wybór? Może zupełnie co innego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bronze 200 + MA fx 6g lub ma50 sobie zobacz, ja mam zestaw z FX. Te same potrzeby co twoje, jestem bardzo zadowolony. Żywiołowe granie, świetna scena, detale. U mnie pracują z Denonem s750 wiec u ciebie będzie tylko lepiej ;) W 6tys się zmieścisz spokojnie u chłopaków z S4home.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Goofz napisał:

To już prawie 10k wychodzi. Odpada. Te 5000f +404c parę stówek ponad budżet, ale to jeszcze bym przełknął. 

Znalazłem jeszcze zestaw monitor audio bronze 200 + c150 + surroundy za 6k. Może to? 

RP 6000 (SERIA I) można wyrwać za niezłą cenę, myślę, że łącznie to koszt w granicach 7 tyś ( + centralny). 

Używki pewnie jeszcze taniej dorwiesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sprawdzałem wcześniej cenę serii II. Bardziej bym się skłaniał do tych klipschów jeśli chodzi o wygląd, tylko jakie są różnice w brzmieniu? 

Znalazłem w jednym sklepie po 2k za sztukę (niestety czarne), tylko że centralny mają tam już tylko z serii II i o ile jeśli chodzi o ceny to przy centralnym między seriami już nie ma takiej różnicy, to zastanawiam się czy będzie to dobrze współgrało z kolumnami ze starszej serii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Goofz napisał:

Bardziej bym się skłaniał do tych klipschów jeśli chodzi o wygląd, tylko jakie są różnice w brzmieniu?

Najlepiej odsłuchać, możesz umówić się w salonie gdzie będą mieli MA i Klipsch, a najlepiej gdyby mieli też Denon-a 2800 wtedy porównasz sobie różnice i zdecydujesz co bardziej pasuje pod Twój gust. Ja mam Klipsch-a i mnie się ich granie podoba, ale jest też spora grupa ludzi którym nie do końca ten sposób przekazu pasuje. Nie żebym chciał Cię zrazić bo wg mnie grają dobrze i ciekawie, ale skoro są dostępne warto odsłuchać. Między RP a RP II pewnie różnice w brzmieniu (o ile w ogóle są) będą pomijalne.

Co do centralnego - jak wyżej różnica w brzmieniu będzie pomijalna, o ile nie żadna między RP a RP II

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale wróćmy na chwilę do początku.

Padł? Jak Padł.? Sam czy po podłączeniu Denona?

RP5000 sa przeciętne jak już cośto dołoż do 6000.

Model centralny 404 jest super polecam.

Ewentualnie mniejsze Bronze 200 z centralnym C150.

Albo też Magnat serii Quantum 7. czy Acustic Energy. Fajne male a duży dzwięk.

Z Klipscha RP seria I, modele II są absolutnie za drogie na swoje możliwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Goofz napisał:

Faktycznie, sprawdzałem wcześniej cenę serii II. Bardziej bym się skłaniał do tych klipschów jeśli chodzi o wygląd, tylko jakie są różnice w brzmieniu? 

Znalazłem w jednym sklepie po 2k za sztukę (niestety czarne), tylko że centralny mają tam już tylko z serii II i o ile jeśli chodzi o ceny to przy centralnym między seriami już nie ma takiej różnicy, to zastanawiam się czy będzie to dobrze współgrało z kolumnami ze starszej serii. 

Możesz zamówić gdziekolwiek przez internet - pamiętaj, że to pozwoli ci w razie niezadowolenia na zwrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ok. Ale wróćmy na chwilę do początku.

Padł? Jak Padł.? Sam czy po podłączeniu Denona?

 

Grał pod Denonem od grudnia, wcześniej kilkanaście lat pod Yamahą. 

Nagle zacząl mieć jakieś dziwne zakłócenia, dźwięk stlumiony, nie słychać wogole dialogów, nawet jak podbije kanał na +12. Muszę jeszcze przepiąc dla pewności któryś front i sprawdzić (chyba tak można?) 

12 godzin temu, maciek72 napisał:

Mniejsze monitory , bo i tak odcięcie na 80hz i jak najlepszy sub . A , jeszcze lepiej 2 suby 

Sub dojdzie w następnej kolejności, na dwa niestety nie ma miejsca. 

 

1 godzinę temu, Artur Mądry napisał:

Możesz zamówić gdziekolwiek przez internet - pamiętaj, że to pozwoli ci w razie niezadowolenia na zwrot.

Tak pewnie zrobię, z racji tego, że wszędzie daleko żeby to odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Goofz napisał:

Grał pod Denonem od grudnia, wcześniej kilkanaście lat pod Yamahą. 

Nagle zacząl mieć jakieś dziwne zakłócenia, dźwięk stlumiony, nie słychać wogole dialogów, nawet jak podbije kanał na +12. Muszę jeszcze przepiąc dla pewności któryś front i sprawdzić (chyba tak można?) 

Sub dojdzie w następnej kolejności, na dwa niestety nie ma miejsca. 

 

Tak pewnie zrobię, z racji tego, że wszędzie daleko żeby to odsłuchać. 

Warto się potargować, w zestawie dostaniesz taniej niż ceny widoczne na stronach - pamiętaj o tym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2023 o 19:57, maciek72 napisał:

Mniejsze monitory , bo i tak odcięcie na 80hz i jak najlepszy sub . A , jeszcze lepiej 2 suby 

Tak mnie naprowadziłeś z tym odcięciem, że chyba udało się 'naprawic' ten centralny. Zmieniłem odcięcie z 60hz na 80 i na razie działa. Zobaczymy jak przy dłuższym korzystaniu, bo po godzinie nie chce wydawać wyroku. Narazie nie przepinam innego głośnika żeby sprawdzać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Goofz napisał:

Grał pod Denonem od grudnia, wcześniej kilkanaście lat pod Yamahą. 

Nagle zacząl mieć jakieś dziwne zakłócenia, dźwięk stlumiony, nie słychać wogole dialogów, nawet jak podbije kanał na +12. Muszę jeszcze przepiąc dla pewności któryś front i sprawdzić (chyba tak można?) 

Tak. No bo sam od siebie paść nie powinien. Może coś  nie tak z ampli jest. Sprawdź to zanim kupisz nowe kolumny.

8 godzin temu, Goofz napisał:

Tak mnie naprowadziłeś z tym odcięciem, że chyba udało się 'naprawic' ten centralny. Zmieniłem odcięcie z 60hz na 80 i na razie działa. Zobaczymy jak przy dłuższym korzystaniu, bo po godzinie nie chce wydawać wyroku. Narazie nie przepinam innego głośnika żeby sprawdzać. 

Czyli na pełnym paśmie nie grał?

Ale czekaj to nadal coś jest nie tak.

A ustaw full band czy duży na centralnym i podłącz tam kolumne frontową. Może coś jest nie tak z tym amplitunerem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli na pełnym paśmie nie grał?

Ale czekaj to nadal coś jest nie tak.

A ustaw full band czy duży na centralnym i podłącz tam kolumne frontową. Może coś jest nie tak z tym amplitunerem.

 

Pewnie czas znajdę dopiero w czwartek, ale sprawdzę jak mówisz, żeby wykluczyć jakiś defekt ampli. 

Ten centralny na pełnym paśmie "grał", ale jakby to nazwać - sinusoudalnie. Chwilę dobrze zaraz dużo ciszej i z zakloceniami/szmerami i znowu dobrze. Spróbuję to nagrać i gdzieś wrzucić, chociaż nie wiem czy będzie to dobrze słyszalne przy odtworzeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...