Skocz do zawartości

Denon PMA 1700 ne vs PMA 2500ne.


Slawko69

Recommended Posts

7 godzin temu, Slawko69 napisał:

A słowo ciałem się stało. Kupiony na początku maja. Jest banan na twarzy , nóżka chodzi. Ale wiem , że wymiana kolumn to konieczność 

20230429_194437.jpg

Piękny klocek ! Zawsze podobała mi sie ta masywność u Denona. Jak Spodobały Ci się Spendory to może zobacz sobie ProAc? Tez pięknie na średnicy grające głośniki z dobrym basem. Mocno się grzeje jak dłużej pochodzi Denon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin Molak napisał:

To dość słabo szukałeś PMA2500 to konstrukcja Dual Mono. PMA1700 również ale już PMA1600 - nie.

Ja słuchałem i 2500 i 1600. Wszystko wskazywało na korzyść pierwszego - nie tylko moc ale i scena, detaliczność. Z ciekawości może kiedyś posłucham 1700.

 

Gratuluje :) DCD2500 też planujesz ?

Nie rozumiem dlaczego słabo szukałem?

53 minuty temu, Alden1224 napisał:

Piękny klocek ! Zawsze podobała mi sie ta masywność u Denona. Jak Spodobały Ci się Spendory to może zobacz sobie ProAc? Tez pięknie na średnicy grające głośniki z dobrym basem. Mocno się grzeje jak dłużej pochodzi Denon?

Tak ta masywność robi wrażenie. Czy mocno się grzeje? W niedzielę pracował cały dzień z normalnym poziomem głośności i był trochę cieplejszy od ręki na oko 40 kilka stopni

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Super klocek i z Spendorem to dobrze gra.

Miłego :)

 

Rozpoczynam polowanie😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Slawko69 napisał:

Nie rozumiem dlaczego słabo szukałem?

Tak ta masywność robi wrażenie. Czy mocno się grzeje? W niedzielę pracował cały dzień z normalnym poziomem głośności i był trochę cieplejszy od ręki na oko 40 kilka stopni

Rozpoczynam polowanie😄

Tak to jest jak się odpowiada na dwie wiadomości. Szukanie dotyczyło wypowiedzi kogo innego :)

Sam mam Denona PMA2500. Daje mi codziennie dużo frajdy. Po roku wymieniłem jedynie kolumny z Audiovector QR1 na R1 Arrete i nic więcej nie potrzebuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...
7 godzin temu, S!N! napisał:

Odkopuje trochę temat, ale sam się zastanawiam nad przeskokiem między 1600 na model 2500. a nawet PMA-A110 (który jest po prostu piękny!) czy ktoś ma u siebie a110 i może napisać kilka zdań od siebie?

Hej jeśli cie interesuje pma2500 ne to mam na sprzedaz bardzo mało grany stan sklepowy z kompletnym wyposażeniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

W 1600 przeszkadza Ci góra?

Gdybym jeszcze ją delikatnie wygładził to bym nie narzekał, bardziej zależałoby mi na fakturze basu, mianowicie włącz sobie jeśli możesz utwór: Kosa - Kino Polska i mam na nim taki twardy, deskowy bas ,ale nie ten dolny(nie wiem czy to wina pomieszczenia ) i chciałbym raczej trochę, aby brzmiał jak poduszka, może to śmiesznie zabrzmi, ale w pracy mam miniwieżę sharp xl-dh10nh tutaj to brzmienie jest mega przyjemne, brak dolnych wibracji, ale instrumenty fajnie wybrzmiewają, basik w tym tracku jest właśnie taki jakby ktoś uderzał w coś miękkiego niż w deskę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido

Najgorzej, że 2500 nie ma gdzie sprawdzić; są o nim skrajne opinie, jedni piszą ze jest bardzo twardy inni, że właśnie nie.

Atolla odpada już za swoją awaryjność i słuchałem jednego modelu to tam trochę jazgot był na górze.

Vincent nie pójdzie czasami w buczenie tzn w dolny basior i nie wypcha mi wokali?Dawno temu słuchałem 236 i pamietam, że to grało w ten deseń, chciałem sprawdzić sobie 228 bo wyglądowo top.

Caspiana nie słyszałem, ale odrzuca mnie ta recka,

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2565-roksan-caspian-m2-cd-amp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego modelu juz nie ma z tego co kojarze.

Atoll i jazgot na górze?

Powiem Ci że masz wyjątkowo specyficzne oczekiwania. Rozmawiamy tu o wzmacniaczach łagodnych.

Ale powiem Tak to może Musical? To wzmacniacze z wręcz wycofaną górą. Tu jazgotu nie ma prawa byc bo ona jest przygaszona. Może to jest wzmak dla Ciebie?

Tylko że bas jest mocny ale punktowy, kontrolowany nie głeboki.

11 minut temu, S!N! napisał:

Która część z niej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam Pam2500 od prawie roku. Moim zdaniem górą jest dokładnie taka jakiej szukałem : szczegółowa , dźwięczna ale bez kłucia w uszy   a wiem co piszę  bo jestem na to bardzo wyczulony. Bas jest sprężysty po twardszej stronie ale bez przesady.  Mimo że mam monitory to jeśli trzeba potrafi mocno uderzyć a kiedy indziej jest tylko dodatkiem do muzyki. Mam pokój bez adaptacji akustycznej a mimo to scena jest fajnie uporządkowana, można wskazać poszczególne instrumenty na niej.. Z pewnością są lepsze wzmacniacze , ale mój Denon zostaję że mną na długie lata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Która część z niej?

Wygląd schodzi na drugi plan, ale no mega paździerz, nie popisali się w tej kwestiij  ."Roksan najpełniej i najładniej prezentuje wokale, zapewniając ich różnorodność, żywość, plastyczność i wyrazistość, unikając tylko natarczywości, najostrzejsze kawałki zabrzmią trochę "luźniej" i cieplej"  czyli jak to rozumiem tak, że jak zwykle tendencja do bezsensownego podkreślenia tego zakresu dla mnie wokal ma być tam, gdzie jest, każde podgrzanie czy wypychanie to jakaś karykatura względem basu.  "Zakres wysokotonowy na pewno nie jest wyeksponowany, ale swoim kolorytem zwraca uwagę nawet bardziej niż w neutralnej prezentacji Marantza."  nie wiem jak to do końca rozumieć, Marantz mnie irytował na górze ten niby bardziej łagodny,ale jednak cykacza muszą o sobie dawać znać do tego stopnia, że nie robią za tło.  Jak będę miał okazję to sobie go sprawdzę, ale coś czuje, że on do rapu to tak średnio się nadaje.

 

@Slawko69Dzięki za info, ciekawi mnie właśnie czy po przeskoczeniu z 1600 wokal będzie właśnie mocniejszy czy raczej bardziej wygładzony, mój znajomy był na odsłuchu 2500 jak była dostępna w salonach to właśnie mówił, iż ten klocek grał raczej  jasno i wokal mocno dawał o sobie znać i jakoś mnie to odrzuciło.1600 potrafi być czasami szorstka i właśnie zbyt taka twardawa , a nawet zdarza się suchość oczywiście to nie są cechy dominujące, ale wolałbym je wyeliminować czy 2500 też ma taką tendencję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słyszeć 1700. Jest jaśniejsza od 2500. U mnie wokal jest tam gdzie został nagrany. Jeśli trzeba jest na lini kolumn a w innych nagraniach jest cofnięty. Ja w PMA 2500 nie słyszę szorstkości i nadmiernej jasności. Przez rok przed kupnem Denona słuchałem wielu sprzętów i bardzo często było jaśniej. PMA 2500 racze minimalnie ociepla

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...