Skocz do zawartości

Pomoc w zrozumieniu pojęć - VSX 934


Kanashai

Recommended Posts

Nosz kur...a na początku wrzuciłem screen z 934 to mi pierdzielisz o 924 .

Wystarczyło napisać sorry niedopatrzenie pomyliłem się . Nie ja mam problem teraz tak ? 

Jaki jest temat ,jaki model ?

Lolek wrzucaj więcej ciekawostek nie o modelu 934 🤷

Nie było by dyskusji jak byś przeczytał moją pierwszą odpowiedź do autora.

 

Wyedytowałem personalne przytyki

MODERATOR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

Nosz kur...a na początku wrzuciłem screen z 934 to mi pierdzielisz o 924 .

Odniosłeś się do 924, przecież zacytowałem. A "kur..." zostaw dla siebie i zamilcz jak nie potrafisz odpowiadać z kulturą. Nie potrafisz to znajdź sobie kogoś z podobnym poziomem.

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

 

Za kogo Ty się masz? Przedszkole. Nie masz racji to agresją odpowiadasz. Nie odpisuj już bo te bezcelowe, ignoruję Twoje wpisy. Ponadto prośba do moderatora o reakcję @MariuszZ, nie wydaje mi się żeby tego typu obelgi były tolerowane na forum.

3 godziny temu, J4Z napisał:

Którzy to? 😱

"Napewno" nie chodzi o Ciebie. A jak będzie to dam Ci znać ;)

 

Wyedytowałem niecenzuralne zwroty DEDALA. 

MODERATOR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chodziło mi tu o wywołanie jakiejś awantury. Jako laik chcialem się upewnić co do niektórych rzeczy i poukładać sobie wiedzę którą pozyskałem. 

Naszło mnie jeszcze jedno. Czy jestem w stanie znaleźć  informacje dla danego ampli kiedy uzyskuje on swoją maksymalną moc, bez przesterowania? Aby nie uszkodzić ani amplitunera ani kolumn chciałbym ustalić blokadę na bezpieczną wartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kanashai napisał:

Czy jestem w stanie znaleźć  informacje dla danego ampli kiedy uzyskuje on swoją maksymalną moc, bez przesterowania? Aby nie uszkodzić ani amplitunera ani kolumn chciałbym ustalić blokadę na bezpieczną wartość.

Takie kryteria już dawno są nieaktualne, szczególnie w amplitunerach. Pamiętam jak dwie-trzy dekady temu ludzie się tylko jarali Watami i zakresem częstotliwości. Heh... Producenci podają moc najczęściej dla jednego kanału z wysokimi zniekształceniami, a w rzeczywistości realne wysterowanie dla grania w stereo i tym bardziej w trybie wielokanałowym jest o wiele niższe. To to jest fakt jeśli mowa o podstawowej i średniej półce sprzętów. Topowe amplitunery i końcówki wypluwają na wszystkie kanały często pełną dekalrowaną moc, albo jasno to opisują w specyfikacji. Głośność jaką będziesz operować także będzie zależna nie tylko od mocy wzmacniacza, a przede wszystkim od efektywności jaką mają kolumny. A i tu podane dane można często między bajki włożyć ;) Nie zawracaj sobie mocą głowy, no chyba że rozbieżność będzie bardzo duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kanashai napisał:

Panowie, nie chodziło mi tu o wywołanie jakiejś awantury. Jako laik chcialem się upewnić co do niektórych rzeczy i poukładać sobie wiedzę którą pozyskałem. 

Naszło mnie jeszcze jedno. Czy jestem w stanie znaleźć  informacje dla danego ampli kiedy uzyskuje on swoją maksymalną moc, bez przesterowania? Aby nie uszkodzić ani amplitunera ani kolumn chciałbym ustalić blokadę na bezpieczną wartość.

To zależy też od kolumn. Tą granice będziesz słyszał. Jeśli tylko usłyszysz odchyły od grania czystego to natychmiast ścisz.

Od lat podawane przez producentów wartości nie bardzo maja się do pomiarów a jeszcze bardziej do odsłuchów.

Nie przejmuj się tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...