Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

19 minut temu, lysy napisał:

Przy różnego typu plikach ( bez względu na to skąd pochodzą ) również nie można mówić, że są wysokiej jakości ( nawet ripy z CD ). Każdy chwali swoje, i rozumiem, iż dopisek HD robi na Tobie wrażenie.

Nie, nie robi na mnie wrażenia. Napisałem to żeby było wiadomo jakiej wersji sam słucham i tyle. 

3 minuty temu, SLK napisał:

Aktualnie słucham z Applemusic, Tidal i Spotify - każda platforma się zarówno nadaje jak i nie nadaje. Większość dostępnej muzyki to i tak dość słabe realizacjie i najmniej w słuchaniu  przeszkadza mityczna gorsza jakość dziwięku Spotify.

To nie jest mitycznie gorsza jakość a wynik własnych doświadczeń. Nie powielam zasłyszanych w necie bzdur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

 I tak używam Spotify do słuchania nowych dla mnie płyt by sprawdzić czy są warte zakupu albo tak do plumkania w tle via bluetooth. 

Podwójna, niepotrzebna, mocna utrata jakości. Raz Spotify dwa Bluetooth. Nawet Chromecast Audio z Tidalem Hifi zagra sporo lepiej 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, muzofan napisał:

Nie, nie robi na mnie wrażenia. Napisałem to żeby było wiadomo jakiej wersji sam słucham i tyle. 

To nie jest mitycznie gorsza jakość a wynik własnych doświadczeń. Nie powielam zasłyszanych w necie bzdur.

Oczywiście - rozumiem to, ale chodziło mi bardziej o to, że w Tidalu ( który jest często wychwalany nad Spotify ) też tak kolorowo nie jest z jakością, bo masa jest suchych, płaskich i bezbasowych utwórów, które potrafią zamęczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Podwójna, niepotrzebna, mocna utrata jakości. Raz Spotify dwa Bluetooth. Nawet Chromecast Audio z Tidalem Hifi zagra sporo lepiej 👍

I wciąż jakimś cudem przyjemnie się tego słucha.🙂

I jeszcze czasem ślę zripowana z cd  muzykę z telefonu i też leci w tle i też przyjemnie brzmi. To tak jak mnie len opanuje

7 godzin temu, muzofan napisał:

Nie używam Tidala więc linków żadnych nie zamieszczę. Tak na szybko co możesz sobie sprawdzić to album The Dreamer José James. Cały jest dość gęsto nagrany na dole pasma 😉

Nie wiem jaka jest wersja na Tidalu, ja mam plikowy z HdTracks. 

Przy wysokich poziomach głośności u mnie gra czyściutko, z dobrą separacją. 

Właśnie kończę przesłuchiwanie  tej płyty.

Też na poziomie 40 - dość glosno - ale czego się nie robi dla nauki, nie?

Przyjemnie, swobodnie i w miarę możliwości całkiem czysto i - może to od  dac' a w Gato zależy - głos czysty i jakby na pierwszym planie.

Ale ja tak lubię.

Może ten dźwięk byłby lepszy z płyty no ale - Spotify poprzez bluetooth - niezbyt lubiane połączenie przez niektórych ale wciąż przyjemne to doświadczenie.

I nie, nie zauważyłem żadnych problemów z dźwiękiem spowodowanych moim pomieszczeniem.

😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, SLK napisał:

masa jest suchych, płaskich i bezbasowych utwórów, które potrafią zamęczyć.

Spróbuj zjechać z volume cyfrowym o kilka dB — nawet 8-10. Jaki masz dac? I czy zasilanie impulsowe w systemie. Tidal (hifi, nie emkuła) u mnie do Qobuz gra ciut  zmiękczonym dźwiękiem, ale tragedii nie ma... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...