Skocz do zawartości

Wymiana starego kina 5.1 Surround na Dolby Atmos


Styczniowy

Recommended Posts

Hej, posiadam stare kino domowe LG HT905TA 5.1 1100W, kupiłem używane za 800zł z 3 lata temu i do dziś dnia gra ok ale od zakupu TV LG OLED 65CX3LA 65" (Dolby Vision) zastanawiam się nad wymianą też sprzętu audio na taki co byłby kompatybilny z Dolby Atmos. Kwota 2~5tys zł, z tego co widzę to nie ma w ofercie normalnych kin domowych z Atmosem a do wyboru pozostaje:

1) Kino dla audiofili za 15-20tys co odpada cenowo i wizualnie

2) Soundbar

Aktualnie przemawia za mną tylko zestaw Samsung HW-Q990B, warto? Pytanie czy będzie wyczuwalna różnica... Dodam że mam skos przecinający lewe pół salonu i nie wiem czy nie zepsuje to efektu "wirtualnych sufitowych głośników", o ile wgl taki efekt w rzeczywistości występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2023 o 18:25, Styczniowy napisał:

Aktualnie przemawia za mną tylko zestaw Samsung HW-Q990B, warto? Pytanie czy będzie wyczuwalna różnica... Dodam że mam skos przecinający lewe pół salonu i nie wiem czy nie zepsuje to efektu "wirtualnych sufitowych głośników", o ile wgl taki efekt w rzeczywistości występuje.

Jeżeli te 'wirtualne' masz na myśli głośniki skierowane do góry i działające na zasadzie odbijania dźwięku od sufitu  to oczywiście zepsuje to ten efekt, który i tak jest skromny i właśnie bardzo zależy od kształtu sufitu, materiału z czego jest wykonany i jego wysokości.

Dnia 29.03.2023 o 18:25, Styczniowy napisał:

1) Kino dla audiofili za 15-20tys co odpada cenowo i wizualnie

W tej cenie na dzisiejsze wartunki możesz zrobić przyzwoite, ale raczej podstawowe kino. Na prawdę o żadnej audiofilskości nie ma tu żadnej mowy. Nie napisałeś jaka konfiguracja głośników Cię interesuje, a to istotnie wpływa na cenę. Ani o wielkości pomieszczenia. W ogóle to najpierw zastanów się właśnie jaka konfiguracja głośników i czy je poprawnie ustawisz w pokoju.

Dnia 29.03.2023 o 18:25, Styczniowy napisał:

Aktualnie przemawia za mną tylko zestaw Samsung HW-Q990B, warto? Pytanie czy będzie wyczuwalna różnica...

Różnica między czym? soundbarem a przyzwoitym kinem opartym o amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto.

Żaden soundbar nie ma Atmosa.

To nie śa kina dla audiofila tylko kina prawidłowo złozone.

Plastikowe 1100W ? Atmos?  Prosze  Cie. Producenci tych sprzetów to już prześcigają się we wszystkim tylko nie jakości.

Zostaw to co masz dozbieraj do normalnego kina Atmos. Albo kup sobie stereo przyzwoitej jakości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie przez jakiś czas na testy Q990B i cóż, powrót do mojego ówczesnego stereo, które kosztowało podobne pieniądze, było dla mnie wręcz zbawieniem. 

Najlepiej byłoby pożyczyć ten soundbar, posłuchać, porównać do jakiegoś stereo i wtedy zdecydować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...