Skocz do zawartości

Przesiadka na lepszy wzmacniacz z Xindaka a-06


Ketrab78

Recommended Posts

Xindak daje radę to dobry sound, ale chciałbym iść level wyżej. Interesuje mnie nowy sprzęt. Czy przesiadka na Leak 130,  atolla80, jakiejś lampy do 5k lub nawet Advance Paris a10 będzie odczuwalna w zakresie lepszej szczegółowości przede wszystkim w dolnym paśmie (sprężysty bas pożądany), ale ogólnie w jeszcze lepszej jakości brzmienia? Czy taka zmiana będzie miała sens? Pokój ok 16-17m2,  kolumny Canton gle70 na zmianę z tannoyami m1 Shadow . Muzyki najczęściej słucham z gramofonu,  odtwarzacza md i cd. Głównie Pop, rock, jazz i blues.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da, aby bas miał większe zróżnicowanie, ale czy z Twoimi kolumnami nie będzie to już przesada tzn. one same w sobie grają szczegółowo?

Oprócz wymiany pieca ( na taki z wysokim DF ), warto popróbować z ustawieniami kolumn ( może są ustawione w narożnikach )?

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pamiętaj, że nie zawsze musi być lepiej ogółem, czasem potrzebujemy po prostu zmiany w brzmieniu ;)
Na pewno Atoll IN80 jest ciekawą opcją, przesłuchałbym też Regi Elecit MK4 - mimo że powyżej budżetu, to może dać Ci to, czego szukasz, dodatkowo ma bardzo dobre pre gramofonowe. Warto też sprawdzić hybrydę od Vincenta, SV-500, czy też Nada C375 BEE. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz DF nie jest wyznacznikiem. Słuchałem takiego o niskim rzedu 30 pare i grał rewelacyjnie.

Nie wymianiał bym na Atoll IN 80. Jak cos to na setke.

Ale pytanie czy tu dobrym kierunkiem nie będzie po prostu wyższy model Xindaka. Oe grają potężniej na dole. To może być dobry kierunek.

Magnat MA900 ?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz DF nie jest wyznacznikiem. Słuchałem takiego o niskim rzedu 30 pare i grał rewelacyjnie.

A jak sprawowały się membrany głośników odpowiadające za niskie tony tzn. sztywne czy szarpało nimi?

Co to był za wzmacniacz i z jakimi kolumnami grał?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2023 o 15:32, lysy napisał:

A jak sprawowały się membrany głośników odpowiadające za niskie tony tzn. sztywne czy szarpało nimi?

Co to był za wzmacniacz i z jakimi kolumnami grał?

 

Właśnie w ogóle nimi nie szarpało.

O ile dobrze pamiętam to był to Karan. Zrobił na mnie wrażenie. Ale chyba pdoobną konstrukcję ma Octave i Accuphase. Chodz nie wiem ile u nich wynosi DF.

Kolumny wtedy były Arie 948, PMC i Audio Physici ale nie pamiętam modelu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...