Skocz do zawartości

HDMI ARC


Adam Poliński

Recommended Posts

Witam serdecznie. Może ktoś z Was miał podobny problem i poradził sobie z nim.

Zestaw:

- Denoen x3200w

- Xbox Series X

- Zappiti one 4K HDR

Wszystko to podłączone za pośrednictwem amplitunera do tv LG 75UM7050PLZ - wszytko podpięte za pomocą kabli HDMI.

Problemem jest Zappiti - obojętnie gdzie go podepnę, czy do TV, czy też w dowolne gniazdo HDMI w amplitunerze - odtwarzacz blokuje działanie ARC i CEC. Jak tylko odłączę zaczyna działać zarówno kanał zwrotny jak i sterowanie z pilota TV. Podłączałem różnymi kablami w różne wejścia - bez zmian.

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje.

Jakieś propozycje?

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam Poliński napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje.

Jakieś propozycje?

tak, najwidoczniej Zappiti one ma skopaną obsługę ARC/CEC.

Możesz wywalić to urządzenie całkowicie albo spróbować innego rozwiązania. W kablu który łączy Zappiti z amplitunerem, wyrwać pin służący za obsługę CEC. Daj znać czy pomogło.

 

Jeszcze zanim to zrobisz, rozumiem, że wszystkie kable masz z certyfikatem HDMI?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable High Speed HDMI with Ethernet.

Sprawdzane na 4 różnych bez zadowalającego rezultatu.

W opcjach Zappiti całe sterowanie CEC jest wyłączone, w konsoli też.

Wywalić trochę mi szkoda i to zawsze zdążę - na razie jest odłączone.

Wyrwać pin - ok tylko który.

Spróbuję jeszcze przywrócić do ustawień fabrycznych - może gdzieś coś w pamięci sieci co blokuje.

Trochę mnie dziwi, że nawet jak podepnę bezpośrednio do tv to też blokuje, a nawet jak podepnę przez ekstraktor HDMI - wizja do TV, dźwięk do ampli.

Dla mnie to bardzo dziwne.

Czyli ostateczność to rwanie pina - rozumiem, że w kablu? No i jeszcze raz zapytam który pin odpowiada za CEC?

PZDR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2023 o 08:32, Adam Poliński napisał:

Kable High Speed HDMI with Ethernet.

Sprawdzane na 4 różnych bez zadowalającego rezultatu.

pytałem czy mają certyfikat, nie czy są z ethernetem.

 

Dnia 1.04.2023 o 08:32, Adam Poliński napisał:

Wyrwać pin - ok tylko który.

hdmi-diagram.jpg

Dnia 1.04.2023 o 08:32, Adam Poliński napisał:

Trochę mnie dziwi, że nawet jak podepnę bezpośrednio do tv to też blokuje, a nawet jak podepnę przez ekstraktor HDMI - wizja do TV, dźwięk do ampli.

po prostu sieje na magistrali hdmi. Chińskie produkty niestety tak mają, dlatego tak to wygląda. Co gorsze, niektórzy dostawcy telewizji w PL stosują te urządzenia jako własne tylko z innym logo. Po prostu nie ma reguły co i jak. Oni mają to gdzieś bo ma działać z TV i niczym innym bo nikt nie zwraca uwagi, na tych co mają amplitunery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2023 o 19:12, Iron napisał:

Całkiem fajny pomysł

Skorzystałem też z tego rozwiązania  , i mój Fbox  przestał mi robić psikusy ( uparcie przełączał przez kilka dni AVR na swoje wejście i tak aż do kolejnego właczenia Fboxa) .Co prawda niegroźne , ale czasami wkurzające i właśnie związane z CEC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...