Skocz do zawartości

Kolumny do Roksan Attessa


Jacek1984

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem wzmacniacza Roksan Attessa i kolumn kef q750. Konfiguracja gra w salonie o powierzchni 30 m2. W powyższej konfiguracji brakuje mi jednak wysokich tonów (muzyka gra jakby zza koca). Chciałbym zmienić kolumny i myslalem o Dali Opticon 6mkII lub Bowers & Wilkins 603 s2. Do Attessa słuchałem jeszcze kolumn jbl studio 680 ale m nie podeszło mi ich granie. Dlatego zwracam się o pomoc jakie kolumny brać pod uwagę do roksana. Muzyka której słucham jest różnorodna od reggae do metalu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To połączenie jest wyjątkowo ciepłe. Bo oba elementy tak grają. Attessa to najcieplejszy wzmak od Roksana. A KEFy Q też są mocno wycofane w górnym zakresie.

To dobry wzmak który z jasnymi kolumnami ożywia.

Opticon 6MKII to dobry trop. Tu trzeba uważać na starsze utwory. Ich hybrydowy wysokotonowy lubi w gorzej nagranych kawałkach szarpać górą.

Ale to będzie fajne zestawienie.

Jeszcze Silver 500, Heco Revolution 7, Z Bowersa fajnie by było iść jednak w serie 7, ale rozumiem koszty.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak napisał Piotr — Silvery 500 są tutaj bardzo dobrym kierunkiem. Posłuchałbym też jednak Focali, np Aria 926. Jaśniejsze, ale bardzo dynamiczne granie. Sprawdziłbym też Pylon Audio Diamond 30. Z Roksanem może być bardzo przyjemnie i muzykalnie. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...