Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz max 7.000zł


Leniu

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w doborze kolumn podstawkowych (podłogowe odpadają) i wzmacniacza do 30m2.

Muzyka jakiej słucham to HipHop, Pop, Rock, Muzyka Klubowa.

Lubię dźwięk dynamiczny, efektowy z dobra podstawa basową (jak na podstawki), otwarty. Na górze lubię lekkie iskierki, dużo szczegłów. Przy tym chciałbym aby wokal nie był zabardzo wycofany. 

Sprzęt 70% muzyka, 30% Tv/Film

Muzyka na ten moment głównie .flac przez Chromecast Audio.

Kolumny jakie rozważam to Klipsch RP-600M / Klipsch RP-600M II.

Wzmacniacz dobrze gdyby miał min. jednego optyka do podłączenia TV + opcjonalnie drugi do Chromecast Audio (podobno po optyku lepiej gra niż po RCA,  czy to prawda?)

Jakie wzmaki spróbować do tych Klipschów? Didatkowo jestem otwarty na inne propozycje.

Dodam tylko,że słucham dość głośno muzyki, a nie wielogodzinne plumkanie w tle.

Budżet do 7.000zł na całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałbym też Acoustic Energy AE300, Silvery 100 są świetne pod Twoje wymagania, ale ze wzmakiem przebiją budżet. 50tki z kolei będą zdecydowanie zbyt małe do 30m2. Posłuchałbym też Monitor Audio Bronze 100. Ze wzmacniaczy warto na pewno sprawdzić Cambridge Audio AXR100, Audiolab 6000A. Jest kilka opcji. 

W dobrej cenie mamy też Focal Aria 906 z outletu, ale do nich przydałby się nieco cieplejszy wzmak, jak Magnat MR780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to zapytaj w poniższym sklepie ile mógłbyś dostać rabatu na Silver 100 w wersji 7G

https://audioexpert.pl/monitor-audio-silver-100-7g-czarny-p-3326.html

Mogę również przekazać swój rabat na kolumny w tym sklepie ( oczywiście nieprzecenione )

https://forum.audio.com.pl/topic/88082-rabat-na-kolumny-15/#comment-548422

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RLC2 napisał:

https://cinematech.pl/monitor-audio-silver-100-7g-bialy-satynowy-4205.html 

W linku 7g w aukcji 6g ? Najlepiej zadzwonić i dopytać.

Japierdyle, czemu nie czarne! To jest jakby mój wymóg. Nie wiem czy białe by mnie nie wkurzały po czasie ...

3 godziny temu, lysy napisał:

Rozumiem, to zapytaj w poniższym sklepie ile mógłbyś dostać rabatu na Silver 100 w wersji 7G

https://audioexpert.pl/monitor-audio-silver-100-7g-czarny-p-3326.html

Mogę również przekazać swój rabat na kolumny w tym sklepie ( oczywiście nieprzecenione )

https://forum.audio.com.pl/topic/88082-rabat-na-kolumny-15/#comment-548422

 

Zapytałem. Czekam. 

Znalazłem 100 6g, czarne, 3800zl po rabacie. Patrząc po olx to w okolicach 3,5tys chodzą używki, więc chyba dobra cena?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Leniu napisał:

Używka nie. Jakos się boje. Nowe, ewentualnie outletowe.

Pytaj Q21 o cenę.

 

W Electropunkt ostatnio tez coś fajnie dają.

11 godzin temu, Leniu napisał:

Znalazłem 100 6g, czarne, 3800zl po rabacie. Patrząc po olx to w okolicach 3,5tys chodzą używki, więc chyba dobra cena?

No dobra.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA Silver 100 7g zaproponowano mi w świetnych pieniądzach względem ceny wyjśiowej, tak myśle, i tak się zastanawiam jaki jest narzut, żeby jeszxze sprzedawca zarobił ...

Co do wzmacniacza, zaproponowano mi Marantza 7000N? On się okazał jakąś kiszką, że jest teraz o 2.000zł przeceniony? Zasadniczo ma on co chcę 2xOptyk do tv i Chromecast Audio + funkcje sieciowe, z których nigdy nie korzystałem ale byłaby okazja. Tylko ma on 2x60W zdaje się, to nie ciutkę mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Leniu napisał:

Znalazłem 100 6g, czarne, 3800zl po rabacie. Patrząc po olx to w okolicach 3,5tys chodzą używki, więc chyba dobra cena?

Ocena należy do Ciebie czy warto kupić.

2 godziny temu, Leniu napisał:

MA Silver 100 7g zaproponowano mi w świetnych pieniądzach względem ceny wyjśiowej, tak myśle, i tak się zastanawiam jaki jest narzut, żeby jeszxze sprzedawca zarobił ...

Ceny na rynku są sporo zawyżone i branża o tym wie, muszą obniżać, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu nie wróży to nic dobrego dla nich.

Dnia 2.04.2023 o 18:03, Leniu napisał:

Kolumny jakie rozważam to Klipsch RP-600M / Klipsch RP-600M II.

Wracając do Twoich propozycji:

Klipsch RP-600M

Przykładowy wzmacniacz do nich:

Xindak A-06 New Edition 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lysy napisał:

Ocena należy do Ciebie czy warto kupić.

Ceny na rynku są sporo zawyżone i branża o tym wie, muszą obniżać, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu nie wróży to nic dobrego dla nich.

Wracając do Twoich propozycji:

Klipsch RP-600M

Przykładowy wzmacniacz do nich:

Xindak A-06 New Edition 

Dzięki. No tak się zastanawiam czy jest sens wydawać tyle kasy. Przecież te Klipsche wzgledem moich obecnych Edifier R2600, to też powinien być ogromny skok jakościowy czyż nie? I pewnie zamknąlbym się w 4-5tysiącach za komplet. A jak złapałbym bakcyla, to z czasem kupić jeszcze coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysy napisał:

Na początek wystarczy, aby się osłuchać. Od czegoś trzeba zacząć, a czas pokaże czy to dobry kierunek.

Kierunek kolumn? Chyba dobry. Moje Edifiery musiałem sporo podbić na treble, żeby "opadł koc z kolumn". Zupełnie nie moje granie.

Dziwi mnie troszkę, że Piotr Sonido napisał, ze w Klipschach wokal będzie wycofany, podczas gdy czytając  test/recenzję było napisane, że góra i dół zostały, ale średnica została lekko wypchnięta i zrobiło się trochę bardziej liniowo, chyba, że mówił ogólnie a nie konkretnym modelu. 

Tylko jaki wzmak do nich wypróbować. Optyk to podstawa, a najlrpiej dwa, żeby było  na tv i na casta audio. Hardcoroeo glośno nie słucham, ale też nie należe do słuchających po cichu. Jakis kierunek? Denon, marantz, cyrus, magnat, yamaha? Bo kolumny chyba kupie, a wzmaki wypożycze

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Leniu napisał:

MA Silver 100 7g zaproponowano mi w świetnych pieniądzach względem ceny wyjśiowej, tak myśle, i tak się zastanawiam jaki jest narzut, żeby jeszxze sprzedawca zarobił ...

No tak żeby dało się żyć :) Weż je na testy

 

19 godzin temu, Leniu napisał:

Co do wzmacniacza, zaproponowano mi Marantza 7000N? On się okazał jakąś kiszką, że jest teraz o 2.000zł przeceniony? Zasadniczo ma on co chcę 2xOptyk do tv i Chromecast Audio + funkcje sieciowe, z których nigdy nie korzystałem ale byłaby okazja. Tylko ma on 2x60W zdaje się, to nie ciutkę mało?

Calkiem nie głupi wzmak ale moim zdaniem nie do Silverów. Te kolumny moga zagrać lepiej z innym wzmacniaczem.

19 godzin temu, stach_s napisał:

Nie na co teoretyzowac. Buerz sprzet do domu i testuj! 

Dokładnie

17 godzin temu, lysy napisał:

A to ci niespodzianka? Jestem zupełnie zaskoczony takim obrotem sprawy.

Ja też. :/

16 godzin temu, Leniu napisał:

Dzięki. No tak się zastanawiam czy jest sens wydawać tyle kasy. Przecież te Klipsche wzgledem moich obecnych Edifier R2600, to też powinien być ogromny skok jakościowy czyż nie? I pewnie zamknąlbym się w 4-5tysiącach za komplet. A jak złapałbym bakcyla, to z czasem kupić jeszcze coś lepszego.

No będzie lepiej. Dlatego zachęcamy Cie do testów. Czy wystarczy Ci ten level czy jednak odsłuchasz i wolisz dac wiecej.

13 godzin temu, Leniu napisał:

Tylko jaki wzmak do nich wypróbować. Optyk to podstawa, a najlrpiej dwa, żeby było  na tv i na casta audio. Hardcoroeo glośno nie słucham, ale też nie należe do słuchających po cichu. Jakis kierunek? Denon, marantz, cyrus, magnat, yamaha? Bo kolumny chyba kupie, a wzmaki wypożycze

Denon, Magnat, Atoll,

Chodź to kwestia jakiego brzmienia szukasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Leniu napisał:

Kierunek kolumn? Chyba dobry. Moje Edifiery musiałem sporo podbić na treble, żeby "opadł koc z kolumn". Zupełnie nie moje granie.

Kolumny Klipsch grają dość jasno i tu wysokich tonów nie powinno brakować.

Do recenzji sprzętu podchodź z dystansem.

Twoje odczucia mogą być zupełnie odmienne.

17 godzin temu, Leniu napisał:

Tylko jaki wzmak do nich wypróbować. Optyk to podstawa, a najlrpiej dwa, żeby było  na tv i na casta audio. Hardcoroeo glośno nie słucham, ale też nie należe do słuchających po cichu. Jakis kierunek? Denon, marantz, cyrus, magnat, yamaha? Bo kolumny chyba kupie, a wzmaki wypożycze

Mając na uwadze czego potrzebujesz na wyposażeniu elektroniki, wybór jest ograniczony:

Denon PMA-900HNE ( nie wiem czy nie będzie za jasno z w/w kolumnami )

Denon DRA-800H ( amplituner grający ciemniej i obecnie w dobrej cenie )

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...