Skocz do zawartości

Axr 100d jakie kolumny


amatordźwięku

Recommended Posts

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, jakie Klipsche masz obecnie? Twoje propozycje są dobre, ale w takim pomieszczeniu od Bronzów może być aż zbyt dużo basu. Jeśli jednak na tym Ci zależy, to na pewno warto sprawdzić też Pylon Audio z serii Sapphire, np. 25. Niemniej wyżej wspomniane KEFy R3 to jedna z najlepszych opcji jeśli chcesz mieć więcej dołu, ale nie mieć go jeszcze za dużo. Zwłaszcza że posiadasz już subwoofer. 

Ja nie mam klipscha . Ja w tych 15m2 mam dwa zestawy jeden to podlogówki Taga Harmony 506v2 drugi zestaw to podstawki celestion F10 i bardziej podobają mi się te podstawki ponieważ jak zauważyłem te celestiony  są poprostu lepsze ,mają lepszy jakościowo dźwięk ,więcej w nich szczegółów są bardziej przyjemne dla ucha .Mimo że te podstawki są lepsze od tych tagów to czuje że z tym wzmakiem można lepiej .Potrzebuje kolumny podłogówki lub podstawki które będą zarówno robiły fajny efekt w muzyce jak i w filmach . Jeśli chodzi o samą muzykę to raczej nie lubię jak bas wychodzi przed szereg ponieważ jest to męczące na dłuższą mete natomiast jesli chodzi o filmy to lubię jak bas walnie tam gdzie ma walnąć a nie tam gdzie mu pasuje , lubię jak jest dużo szczegółów, przestrzeń  .Oczekuje czegoś co mnie pozytywnie zaskoczy a suba używam tylko do filmów. Budżet do 6k .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mateolo2 napisał:

Dawaj może do jakiegoś innego wątku z tym, żeby tu nie zaśmiecać koledze, oko? Oczywiście, ze wszystkich modeli nie słyszałem, ale tak jak koledzy z salonów audio tutaj słyszałem ich na tyle, żeby moc stwierdzić, ze jest to marka, która robi jaśniejsze niż ciemniejsze sprzęty w niższej polce cenowej bo o tylko takich tutaj rozmawiamy. 

No niestety koledzy często w takich wątkach zaczynaja dyskutować o swoich poleceniach bardziej niż skupić się na polecaniu :) Taka cecha tego forum. 
 

No to skoro wiesz od nas lepiej co jest głupotami, a co nie to po co pytasz :) Miałem u siebie RP-600m I nie są to kolumn wbrew pozorom strasznie wyeksponowane na gorze. Jest szczegółowa, ale łącząc ja z energicznie grającym wzmacniaczem jak Twój AXR (bo do jasnych tez bym go raczej nie zaliczyl) nie uzyskasz efektu „sparkling” na gorze. Kolumny, które maja „mega wyeksponowaną górę” to np elaci na firmowej wstedze z serii JET.

Heco nigdy nie słuchałem, zensorów tylko raz i krótko, wiec tutaj Ci nie pomogę. 
 

Jeszcze raz poważnie Cię namawiam na pomyślenie o Audio Physic. Będą pasować do CA. A jeśli Ci zależy na bardziej dynamicznym graniu to szukaj w stajni Kef’a, tutaj turaj akurat bałbym się, ze połączenie brzmienia AXR z Uni-q da Ci przesadnie detaliczną górę, która na dłuższa metę może Cię męczyć, a nie wiem jakie masz dokładnie wymagania brzmieniowe. Serie bronze od MA sobie odpuść - to po prostu średniej jakości kolumny moim skromnym zdaniem bardziej do robienia imprez i oglądania filmów lub słuchania muzyki w tle (miałem nawet u siebie bronze 100 przez 2 miesiące, 500 słuchałem dwa razy w salonie u znajomych) . Jeśli MA to od serii Silver (tutaj możesz pomyśleć o podstawkach bo zmieszczą się w Twoim budżecie), a ostatnio składałem kumplowi system oparty o Silvery z CA (co prawda dużo starszym i innym niż Twój) i bardzo te marki się sparowaly. Możesz jeszcze pomyśleć o niewielkich podlogowkach od Acoustic Energy - kocham te markę w połączeniu z brzmieniem Cambridge Audio. Bardzo się uzupełniają - jest fajna miękkość, „muzykalność”, ale nie brakuje tez dynamiki. Jest wiele salonów audio, które je posiadają, wiec nie będzie problemu z posłuchaniem. Tylko weź swojego wzmaka. 
 

pzdr

To może dobrym pomysłem by było wypróbowanie tych klipsch rp 600. Generalnie mimo to że z klipscha mam tylko suba to nie sądziłem że w teorii mogły być ok do axr .W sumie od dawna kuszą mnie te kolumny klipscha ale internet nastawiał mnie do nich raczej negatywnie że to tylko do Denona itp. a może bowers wilkins 606s2?

Edytowano przez amatordźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdziłbym System Audio Saxo 60. Liniowe, neutralne granie, duża ilość szczegółów i powietrza. Uniwersalne kolumny.

Z podstawek warto sprawdzić KEF LS50 Meta, Monitor Audio Silver 100, wspomniane Klipsche, Pylon Diamond 18, ATC SCM7. Różne style grania, sam pewnie wybrałbym ATC SCM7. Świetne kolumny, naturalne, z toną powietrza, zamknięta obudowa, bardzo dokładny i szybki bas. Warto sprawdzić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amatordźwięku napisał:

To może dobrym pomysłem by było wypróbowanie tych klipsch rp 600. Generalnie mimo to że z klipscha mam tylko suba to nie sądziłem że w teorii mogły być ok do axr .W sumie od dawna kuszą mnie te kolumny klipscha ale internet nastawiał mnie do nich raczej negatywnie że to tylko do Denona itp. a może bowers wilkins 606s2?

Bowersy sobie odpuść bo to są dopiero jasne kolumny. Z Twoim CA będzie Cię męczyć góra bardzo. 

Koniecznie podjedz do jakiegoś salonu gdzie maja rp600m - na prawdę te kolumny mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Ponieważ maja mega „pierd****cie” wiec nadają się zarówno do muzyki jak i do filmów. I w tych 15m na pewno basu Ci nie zabraknie. Nie są to może kolumny do wyrafinowanych odsłuchów jazzowych, w których drapiesz się po brodzie skupiając się na pojedynczych dźwiękach. To są kolumny stworzone do funu, ale tez można na nich posmakować muzyki. Stad tez są tak popularne i tak wysoko oceniane w prasie. Sprawdź czy to Twoje granie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Dlatego są amplitunery KD z oddzielnym kanałem LFE

I niektórzy mają oddzielny zestaw KD i stereo albo wysoki model Amplitunera KD który przyzwoicie radzi sobie w stereo .

Jeśli chodzi o lfe to wiem co to znaczy mam KD Denona niestety w moim wzmacniaczu niema kanału lfe . Tak z ciekawości istnieją wzmaki stereo z kanałem lfe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dedal75 napisał:

Nie napisałem że nie wiesz ,  piszesz że chcesz na tym oglądać filmy .

Na cholerę więc, jak masz KD Denona 🤷

A dlatego że Denona dostałem za darmo i kupiłem do niego te tagi 5.0 wcześniej przeczytawszy kilkanaście komentarzy na necie(wtedy jeszcze niewiedziałem co to znaczy ciepły/zimny amplituner czy kolumny) Noi tyle z tego wyszło że bas dominował ,pozatym nie było połowy szczegółów w muzyce i filmach które teraz słyszę przez tego Cambridge, to jest poprostu przepaść, na + Denona przemawia tylko to jak potrafił kontrolować bas w filmach, gdy walił się budynek to rzeczywiście było słychać upadek każdej oderwanej części osobno... .a jeśli chodzi o bas suba w muzyce odtwarzanego przez Denona to była totalna klapa, już myślałem że ten mój klipsch r12sw jest do bani ,lecz gdy podłączyłem go axr to byłem zdumiony jak jak ten wzmacniacz potrafi pokierować suba do kina w muzyce ,oczywiście nie jest idealnie ale jest znacznie lepiej ,no ale jeśli chodzi o filmy no to ten axr znośnie kieruje subwuferem ale to nie to samo co z denonem. (Pozatym  co napisałem o kolumnach i  ampli KD w moim małym pokoju system 5.0 słabo się sprawdzał niestety na prawdziwe 5.1 musi być przestrzeń i tego nieda się przeskoczyć niestety) (dodam że mam porównanie z subwuferem svs SB 2000 pro )

Edytowano przez amatordźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2023 o 19:30, amatordźwięku napisał:

Tak z ciekawości istnieją wzmaki stereo z kanałem lfe ?

Nie do końca. Bo wzmaki stereo nie mają dekoderów.

A LFE to ścieżka która występuje w sygnałach przestrzennych.

Ale taki amplituner wycina dolne pasmo i kieruje je na  subwoofer. W dużym uproszczeniu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...