Skocz do zawartości

Wymiana kina domowego


mhl6

Recommended Posts

Witam,

Prośba o pomoc i doradzenie w wymianie aktualnego kina domowego ( aktualnie zestaw Yamaha RXV 485 + NS-P51 + NS-F51 ).

Chciałem go zmienić na coś lepszego bo już parę lat popracował i można by go było zmienić na lepszy model.

Głównie używam sprzętu do słuchania muzyki (70%) i filmy (30%). Salon w którym używam sprzętu ( rzut i zdjęcie w załączniku ) ma metraż 35m2 i jest o tyle specyficzny że to wysoki salon z antresolą - tak jak w załaczniku.

Na wymianę chciałem przeznaczyć ok 10 tyś zł.

Rozważam wymianę w dwóch opcjach :

1. ampli + fronty w tym budżecie i przyszłościowo dorobić się centralnego i tyłów - zestawy o których myślałem to np:

- Yamaha RX-A2A + Bowers & Wilkins 603 S2 AE

- Onkyo TX-NR7100 + Klipsch RP-6000F II

- Denon AVR X2700 + dobrane fronty

2.  Opcja - Ampli + cały zestaw np

- Onkyo TX-NR7100 + Polk Audio Signature Elite ES55 + ES15 + ES35

- Denon AVR-X2700H | Focal Chora 826 | 806 | Center

 

Pytanie którą opcję bardziej proponujecie i czy to dobre zestawy ?

Czy może w tych pięnądzach inną opcję rozważyć?

Prośba o doradzenie.

26(1).jpg

Salon.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te fronty będa stały?

Przed szafką?

Gdzie będa surroundy?

Z Denonem X 2700 fajnie grają Acoustic Energy. Są wąskie  grają na prawdę szerokim dźwiękiem. Także Monitor Audio Bronze i surroundy modele FX

Do Onkyo 7100 z lepsza kalibracją mozna by iść w ELAC Debut czy Heco Aurora

Yamahy do Bowersa nie poelcam, Chory też nie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam jeszcze, moze glupie, ale ostatnio taka porade slyszalem i prosba o Wasza opinie: z racji ze zeby stanowczo poprawic jakosc ampli w stosunku do tego co mam - rxv 485 - trzeba by wydac caly budzet na sam amp zeby odczuc znaczaco roznice, to lepsze rozwiazanie zostawic yamahe i zainwestowac tylko w glosniki- dodatkowo zeby poprawic jakosc sluchania muzyki w calym salonie ( ktora glownie przewaza w uzytkowaniu) to zamiast tylnych surroundow zakupic dodatkowe fronty i zamontowac je w ich miejscu lub uzyc glosnikow centralnych jako mniejszych wymiarowo ale oddajacych muzyke w lepszej jakosci? Dobry to pomysl wymienic glosniki na 4 fronty ( 2 przod i 2 tyl) lub 2 fronty i 2 centralne na tyl?

Edytowano przez mhl6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2023 o 18:34, mhl6 napisał:

Prośba o pomoc i doradzenie w wymianie aktualnego kina domowego ( aktualnie zestaw Yamaha RXV 485 + NS-P51 + NS-F51 ).

Chciałem go zmienić na coś lepszego bo już parę lat popracował i można by go było zmienić na lepszy model.

Głównie używam sprzętu do słuchania muzyki (70%) i filmy (30%). Salon w którym używam sprzętu ( rzut i zdjęcie w załączniku ) ma metraż 35m2 i jest o tyle specyficzny że to wysoki salon z antresolą - tak jak w załaczniku.

Na wymianę chciałem przeznaczyć ok 10 tyś zł.

Używasz tego sprzętu tu już kilka lat. Jakość dźwięku Ci odpowiada? Czego oczekujesz od nowego zakupu?

Funkcjonalności? Kup nowy amplituner.

Poprawy barwy dźwięku? Kup kolumny, te co masz to bardzo przeciętny produkt.

Lepszych wrażeń z seansów kinowych? Stereofonii? Przestrzeni? Rozstaw prawidłowo kolumny. Jeśli podłogowe to na podłodze a nie obok TV na szafce.

Basu? Kup subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mhl6 napisał:

Fronty na szafce po prawej i po lewej od tv, surroundy z tylu wiszace, ustawienie jak aktualny zestaw ze zdjecia.

Zwariowałem :D

9 godzin temu, mhl6 napisał:

Pytanie mam jeszcze, moze glupie, ale ostatnio taka porade slyszalem i prosba o Wasza opinie: z racji ze zeby stanowczo poprawic jakosc ampli w stosunku do tego co mam - rxv 485 - trzeba by wydac caly budzet na sam amp zeby odczuc znaczaco roznice, to lepsze rozwiazanie zostawic yamahe i zainwestowac tylko w glosniki- dodatkowo zeby poprawic jakosc sluchania muzyki w calym salonie ( ktora glownie przewaza w uzytkowaniu) to zamiast tylnych surroundow zakupic dodatkowe fronty i zamontowac je w ich miejscu lub uzyc glosnikow centralnych jako mniejszych wymiarowo ale oddajacych muzyke w lepszej jakosci? Dobry to pomysl wymienic glosniki na 4 fronty ( 2 przod i 2 tyl) lub 2 fronty i 2 centralne na tyl?

Trzeba zmienić ustawienie żeby poczuć różnice. Bo na razie to jest dowcip

Jak chesz robić zmiany to z glowa.

Tak ustawione to być nie może.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...